Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #legia #slaskwroclaw

A propos dzisiejszej akcji z kibicami Legii przypomniała mi się jeszcze taka historia.

Na początku swojej kariery Sebastian Mila pod koszulkę meczową zawsze zakładał koszulkę Legii. Robił tak grając w Orlenie Płock, zdaje się, że robił też tak na początku gry w Groclinie. No ale na którymś z meczów - nie pamiętam tylko, czy był to jeszcze mecz w Groclinie, czy też było już to spotkanie w ramach eliminacji do CL pomiędzy Austrią Wiedeń, a Legią, kibice Legii strasznie go szmacili, no i od tamtego czasu Mila zaprzestał zakładania koszulki Legii.

Jak wszyscy wiemy Mila zrewanżował się Legii kilka lat później, ale gdyby nie wcześniejsza sytuacja, to pewnie od tego by się wstrzymal...

Szukałem źródła, ale niestety znalazłem jedynie tyle, że tę koszulkę nosił, no i nie dokopałem się do informacji kiedy dokładnie to było, więc jeśli ktoś ma coś więcej, to oczywiście mógłby załączyć w

komentarzu.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojt_ASR: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/558567,sebastian-mila-frotka-lechii-to-moj-talizman,id,t.html?cookie=1

Tutaj jest o koszulce Lechii.

- Jak to jest z koszulką Lechii? Wciąż ją wkładasz pod strój Śląska?

- Teraz jest to niemożliwe. Mam za to frotkę Lechii, którą noszę na ręku. To szacunek dla kibica, który mi ją dał, oraz klubu i jego wszystkich fanów. Staram się w ten sposób im odwdzięczyć. A dla mnie to satysfakcja i talizman.
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: pierwsze lepsze zdjęcie z ligowego meczu, zawsze na ręku nosi frotkę z barwami i herbem Lechii. Poza tym na każdym meczu na Łazienkowskiej dostaje solidną zjebę od Żylety xD
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: i tu jeszcze o miłości do Lechii:

http://ekstraklasa.net/sebastian-mila-dla-ekstraklasa-net-bylem-juz-jedna-noga-w-lechii-cz-2,artykul.html?material_id=530cb32980557de359fd7797#zamknij

Często pojawia się Pan w Gdańsku? Ciągnie Pana do tego miejsca?

Oczywiście, że tak. Jestem tam raz na miesiąc, raz na dwa miesiące. Czasami przy dobrym układzie terminarza przyjeżdżam również na mecze ligowe Lechii. Lubię te miasto, mam tam dużo przyjaciół. Bardzo szanuję kibiców Lechii, którzy zawsze ciepło mnie witają i wspierają. Zawsze czuję się wyjątkowo w tych momentach, nawet teraz
  • Odpowiedz
Najistotniejsze w tej historii było to, że całą sympatię do Legii stracił przez jej kibiców.

@Wojt_ASR: Kurcze jakie to straszne ;( I co teraz zrobi Legia bez sympatii Sebastiana...To takie smutne, ach ci bandyci z Żylety ;(((
  • Odpowiedz
@soccerinho2: wiesz, warto czytać między wierszami. Trudno, żeby po meczu, gdzie rzucają w niego k-----i, powiedział, że kibicuje Legii od dziecka i zawsze chciał tam grać xD

Poza tym etiopia utwierdza mnie, że to nie są jedynie urojenia xD

@Skurwozaur: chodzi o to, że na przyszłość można po prostu rozważniej rzucać k-----i, bo za chwilę będziecie nimi rzucać w wychowanków Legii xD

  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: Ja nie popieram w żadnym wypadku k-------a na Milika, ale mila jest ciśnięty nie za to że lubi Lechię tylko za to że bluzgał Legię po Mistrzostwie Śląska w 2012 i za to mu się generalnie dostaje. Sam mówił o tym w ostatnim wywiadzie dla weszło.
  • Odpowiedz
@Skurwozaur: no spoko, ale Mila jest ciśnięty już od ładnych 7-8 lat, czyli na długo przed tamtym incydentem. Nawet wywiad pomeczowy, w ktorym jest mowa, że go ciśnięto jest z 2008., więc wiesz, feta z 2012. tutaj zbyt wiele nie ma wspólnego xD
  • Odpowiedz