Wpis z mikrobloga

#999 #ratownik #ratownikmedyczny #zycieismierc #ambulans #coolstory

Sobota, wezwanie w okolice dworca PKP, doszło do NZK u kobiety. Gonimy ile fabryka dała...na miejscu zastajemy grupę ANTYTERRORYSTÓW prowadzących resuscytację. Przejmujemy pacjentkę, po kilku chwilach udaje się przywrócić funkcje życiowe a pacjentka trafia do szpitala. Widok uzbrojonego po zęby oddziału AT który reanimował kobietę musiał być dla przechodniów na pewno niecodzienny, powiem szczerze, że w momencie dojazdu do miejsca zdarzenia myślałem, że były prowadzone jakieś działania i kogoś postrzelili:-). Po rozmowie z chłopakami okazało się, iż wracali z zabezpieczenia meczu i z busa dostrzegli jak kobieta "padła" na chodnik. Kobieta przyjechała pociągiem z Krakowa aby odwiedzić swoją rodzine. Tak naprawdę pacjentka żyje dzięki szybko podjętej reanimacji przez świadków(w tym przypadku policja).

P.S Akurat w sobotę nie miałem jeszcze kamerki samochodowej, dopiero dzisiaj przyszła:-( po lekkim ocenzurowaniu na pewno by był fajny materiał.
  • 19
@polancky: Widac Policja nie jest taka zła. Choć z drugiej strony dziwi mnie ich reakcja, być może zmieniły sie przepisy, być może AT mają inne podejście do tematu, ale kiedyś rozmawiałem z policjantem i on kategorycznie wypowiedział się przeciwko udzielaniu pierwszej pomocy do czasu przybycia odpowiednich służb - że niby nie przeszkolony, że przepisy, że krzywdę może wyrządzić i mieć kłopoty później itd.
@Jofiel: Co? Ja też nie jestem wyszkolony i gdyby taka sytuacja miała miejsce na ulicy to miałbym nie ruszać tej osoby i patrzeć się na nią i jedyną czynnością jaką miałbym wykonać to poinformowanie odpowiednich służb?
@el_nino123: Gopro swojego czasu nosiłem na klatce piersiowej ale zakładałem tylko do wypadków komunikacyjnych. Zebrane materiały służyły do analizy naszych działań...teraz gopro jedynie za szybą bo ze sobą to już raczej nie, dlatego wolę kamerkę samochodwą bo cały czas będzie pod prądem i nie trzeba nic klikać-sama sie uruchamia. Nie chciałbym stracić pracy przez jakiegoś przewrażliwioneho pismaka. Ostatnio jakiś przechodzień pomówił mojego kolegę a ten po 20 latach pracy bez nagan
  • 0
@Sarza01: też możliwe. :) Z drugiej strony prewencja bez zbroi i tarcz (przecież w nich nie jadą), ale za to w kominiarkach, może wyglądać na pierwszy rzut oka dosyć podobnie do AT.
@Mhrok: @rss: ależ oczywiście że AT pojawia się na meczach "podwyższonego ryzyka" i mogę pokazać ci mnóstwo zdjeć potwierdzających obecność SPAP'ów. Na pewno była to grupa realizacyjna a nie prewencja w kamizelkach i kominiarkach tym bardziej ze widziałem u kilku broń mp5.

@krzemas: problemy kardiologiczne