Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

mam do was pytanie. Ruszyłem w projektem, w którym przygotowuję wykaz ścieżek rowerowych w moim mieście w formie filmów z przejazdem. Czy komuś z was obiło się o uszy/ oczy coś podobnego?

Sprawa wygląda tak: http://na-rower.com/na-rower-w-miescie/

#rower #rowery #rowerowykrakow #rowerowypoznan #rowerowekatowice #rowerowybialystok #rowerowyszczecin #rowerowyrzeszow #tarnow #krakow #rzeszow #wroclaw #rowerowywroclaw #poznan #warszawa #rowerowawarszawa #szczecin #bialystok #katowice
  • 18
Czy komuś z was obiło się o uszy/ oczy coś podobnego?


W Warszawie zielone Mazowsze na zlecenie ztm zrobiło coś podobnego. Z tym, że filmów z przejazdów chyba nie udostępnili w necie. Jedynie końcowy raport i mapy. Poszukaj na ztm.waw.pl
@maciej-sobol: Mnie też nurtuje pytanie, jaki jest cel cwiczenia. Będzie jakieś powiązanie z mapą? Albo chociaż możliwość wyszukania odpowiedniego filmiku po adresie? Jaka, Twoim zdaniem, ma być korzyść z tych filmów?
@rmikke: Filmy maja wskazaną lokalizację kręcenia, mapa w formie analogowej również stopniowo powstaje. Jak znajdę kogoś do pomocy lub wolną chwilę to na pewno oznaczymy wszystko na mapach typu google maps itd.

@artuone: @rmikke: Filmy tworzę po to by, na spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miasta, móc wskazać im każde niedociągnięcie jakie popełnili. Plany wydrukowane na papierku wyglądają dużo lepiej niż rzeczywistość. Filmy mają być solidną podstawą do wymuszenia swoich
Filmy tworzę po to by, na spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miasta, móc wskazać im każde niedociągnięcie jakie popełnili. Plany wydrukowane na papierku wyglądają dużo lepiej niż rzeczywistość. Filmy mają być solidną podstawą do wymuszenia swoich praw na urzędnikach. Właśnie zbieram zespół osób, które mi pomogą merytorycznie to wszystko ogarnąć i od nowego roku zaczniemy aktywnie działać na rzecz rowerzystów...


@maciej-sobol: W jakim mieście? Bo organizacji rowerowych jest sporo.
@artuone: Nie chcę być chamski, opryskliwy ani nieuprzejmy, ale w linku, który podałem, słowo "Tarnów" pada 7 razy (w różnych odmianach). Ponadto każdy film jest opisany jako "Tarnów - ul XXX".

Poszukuję organizacji lub osób z dowolnego miasta w Polsce, które podjęły się takiej lub podobnej akcji, dzięki której udało się wywalczyć choćby 1 stojak dla rowerzystów.
@maciej-sobol: zarzut natury technicznej - zainwestuj w jakiś porządny uchwyt do kamerki (aparatu) i ustaw go porządnie tak aby pokazywał coś więcej poza kostką, jak na przykład, czy ja wiem... znaki?
@maciej-sobol: Wybacz, ale czytałem tylko twój tekst tutaj. Jest sieć organizacji rowerowych: Miasta dla Rowerów, do której należą wszystkie czołowe polskie organizacje rowerowe, warto poczytać o samej organizacji, a na ich stronie jest kompendium wiedzy wszelakiej. Wierz mi, filmy g dają.
@zaqwsxdsa: A chcesz kupić?( ͡$ ͜ʖ ͡$) Nie robię tego dla kasy tylko dla siebie oraz mieszkańców Tarnowa.

@rmikke: Jak się ogarnę ze wszystkim to, spróbuję się nawet umówić gdzieś w KRK z przedstawicielem MdR.

Dzięki wszystkim za pomoc i słowa otuchy!