Wpis z mikrobloga

#pkw #wybory #gorzkiezale #bekazdemokracji

Duzo osob podchodzi sceptycznie do mozlwosci falszowania wyborow. Wcale im sie nie dziwie. Kazdy kto byl lub ma kogos znajomego, ktory pracowal w komisji wyborczej zdaje sobie sprawe, ze nie byloby to proste. Ja niestety nie mam pewnosci co do tego. Wierze praktycznie kazdemu kto donosi, ze jego glos nie zostal uznany. Dlaczego?

Od 10 lat nieprzerwanie, co kazda niedziele, zbieram sie wraz z moim znajomymi na hali w naszej starej podstawowce by pograc w pilke o godzinie 20.00. W 2006 roku odbywaly sie wybory Samorzadowe dokladnie tego samego dnia w ktorym mielismy pokopac. Pierwsze, w ktorych moglismy wziac udzial. Wlasciwie gdyby nie pilka pewnie w ogole bysmy na nie nie poszli ale, ze zbieralismy sie wczesniej zawitalismy by oddac glos.

Nie wiedzielismy za bardzo na kogo bedziemy glosowac lecz nasza uwage przykul Komitet Wyborczy Wyborców Budowy toru FORMUŁY 1 w Krakowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby nie ta nazwe pewnie bym nawet nie pamietal tej sytuacji. Razem z pozostalymi czterema kumplami z ktorymi tam przyszlem jak jeden maz zagloswalismy na ten komitet. Jestem pewny co do poprawnosci oddania przez nas glosow i widzialem jak inni stawiali krzyzyki. Odpada wiec opcja, ze ktos mowi, ze glosowal a glosowal inaczej. Konkluzji pewnie sie domyslacie. Kilka dni pozniej, sprawdzam wyniki glosowania w naszej szkole. Okragle 0.

Szczerze mowiac, nie przejalem sie tym wtedy szczegolnie. Sprawa olalem, myslalem, ze moze jakas pomylka. Kto chcialby kasowac glosy jakiegos smiesznego komitetu, ktory nie mial i tak szans? Dopiero pozniej zoorientowalem sie, ze przeciez najlepszym sposobem na falszerstwo wyborcze jest stworzenie glosu nie waznego z glosu przeciwinikow.

Chcialbym jeszcze zaznaczyc, ze jest to dosc jasna sytuacja, a farmazon widac jak na dloni, przy komitecie, ktory i tak zebral sladowe ilosci glosow. Lecz ile jest przypadkow, ktore nie wychodza na jaw? Gdy ktos zamiast 30 glosow dostaje 2 i kazdy kto pozniej sprawdza wynik mysli, ze to jego?

Dlatego tez osobiscie nie mam przekonania co do uczciwosci zadnych wyborow. Moja pierwsza stycznosc z demokracja mnie tego nauczyla.
  • 3
  • Odpowiedz