Wpis z mikrobloga

Mirki z #katowice #chorzow #bytom pytanko, mianowicie: Gdzie kupię dobre piwa, gdzie będę miał duży wybór ?

Teraz sobie pozwolę zawołać #piwo chciałbym spróbować dobrych piw, ale kompletnie nie wiem na co patrzeć.

Chciałbym w końcu spróbować coś lepszego niż piwa, które są dostępne we wszelakich sklepach.

Nie ukrywam, że nigdy się tym nie interesowałem i jestem zielony w tym temacie.

Co polecacie na początek ? :)
  • 13
  • Odpowiedz
@wojtasu: Po pierwsze to #januszetagowania, wywal tag piwowarstwo bo do tego nie służy o co pytasz. Po drugie, w dobrym sklepie obsługa powinna pomóc Ci dobrać jakieś piwo. Po trzecie, to zależy to zadam Ci pytanie: czy piłeś piwo pszeniczne, jeżeli tak to czy smakowało Ci?
  • Odpowiedz
@wojtasu: Książęce to nie jest prawdziwe piwo pszeniczne :/ Na Twoim miejscu spróbowałbym American Pale Ale, porteru (Żywiec, Kormoran lub Łódzki), pszenicznego (Paulaner, Okocim), Extra Special Bitter (Birbant, Wąsosz), ewentualnie piwa belgijskiego typu dubbel lub quadrupel.
  • Odpowiedz
@wojtasu: A jesli chodzi o pub z piwami to jedyny prawilny: Biała Małpa obok dworca PKP w kato. Samych piw z kega maja chyba 12 + z 50 butelkowych.
  • Odpowiedz