Wpis z mikrobloga

Mam pare pytań, spostrzeżeń, uwag. Od razu zastrzegam, żeby nie spędzić reszty życia w Sztumie xD Nie agituje, nie namawiam, nie organizuje - ja stawiam pytania na które nie znam odpowiedzi.

Kiedyś sam nie za bardzo byłem into polityka. Jak słyszałem różne pierdoły o PO, aferach - przełączałem telewizor na BBC/Discovery, albo szedłem do kompa. Poczytywałem wykop, ale bez fascynacji jakimiś politykami, Wiplerami, Korwinami, Schetynami i Millerami. Sprawa diametralnie zmieniła się przy aferze taśmowej. Po tym jak usłyszałem, co te - użyje delikatnie - niedobrzy ludzie o nas mówią tam na górze. Jak jesteśmy brani od tylca bez masła. Obserwowałem sytuację, myślałem - będzie gruuuba afera, odwołanie rządu, dymisje, wybory, te sprawy. ALE #!$%@? NIE!

Zostało to zamiecione a my potraktowani jak debile. I tu rodzi się pytanie:

Dlaczego ludzie w '89 potrafili wyjść zwyczajnie na ulicę i #!$%@?ć wszystko w #!$%@?? Czy na prawdę wszyscy żyją taką iluzją że jesteśmy wolni? To wina komputera, internetu, wytworzonych niby-sporów przez mass-media, a może konformizm?

Sytuacja w mojej opinii jest naprawdę tragiczna. Wolność osobista może i ciut większa niż za komuny, towar na półkach jest - ale system się nie zmienia za bardzo. Kariera Nikosia Dyzmy to była komedia - ale jak oglądam ten film obecnie, wzbiera we mnie złość. Dlaczego ludzie to akceptują? Dlaczego czuje się jak w masie żydów idących do komory, albo chłopa siłowo wcielonego do armii który jest wykorzystywany, a na samym końcu ginie za coś czego na oczy nie zobaczy?

Każdy w tym kraju stara się normalnie i godnie przeżyć. Czy to lewak, prawak, czy szary Kowalski. Ale każdy chyba ma na tyle rozumu aby osądzić że ktoś kto mówi o nas - jako narodzie - źle, bardzo źle, wulgarnie, obelżywie - nie jest godny sprawowania władzy która winna być NASZYM wysłannictwem. Czuje się jak w Truman Show, jakby wszyscy byli albo podstawieni, albo zahipnotyzowani. Niedługo zacznę sądzić że jestem schizofrenikiem albo paranoikiem, który wszędzie doszukuje się spisku. Czy w całej telewizji, radiu, gazetach, nie ma ludzi posiadających siłę przebicia przez "propagandę" która jest nam kładziona na talerzu, nie ma kogoś kto bezczelnie, nawet za cenę własnej "kariery" w takich gówno-mediach, zrobiłby na wizji burzę i aferę niosącą się echem przez cały kraj? Dlaczego taka bierność panuje wśród ludzi, kiedy odchodzą takie rzeczy jak teraz z wyborami? Sprawa zostanie załatwiona pobieżnie, albo w ogóle. Po przemyśleniach odnosze wrażenie, że cała ta bańka została wykreowana celowo - w celu zafałszowania kart wyborczych (tych papierowych, fizycznych) pod "nieobecność" wyborców zajętych gównianym systemem. Na prawdę wierzycie, że w instytucji państwowej zlecono wykonanie takiego gówna i przyjęto to tak jak leci? Że nie byłoby chociażby grona specjalistów którzy oceniliby tę pracę? Że nikt nie wpadł na powołanie takowej "rady" do konsultacji w sprawie tak ważnego elementu? Wszystko wskazuje na to, że takie gówno miało powstać - i powstało. Jaką miało pełnić rolę - zobaczymy.

#wybory #afera #neuropa #4konserwy #polityka ##!$%@? #knp (wołam bo ogarnięci niektórzy, interesujący się sprawami tego kraju) #lewactwo
  • 10
@Chaczins: Bo teraz każdy ma za dobrze :) Kiedyś satelity, neta, telefonów nawet #!$%@? nie było ale każdy wiedział gdzie kto jest, teraz małolaci mają wszystko nawet się nie męcząc, więc się nie spodziewaj w Polsce jakichś większych rewolucji, ponieważ młodzi mają na wszystko #!$%@? :) Sorka za przekleństwa
@cool_de_luxe: Ależ #!$%@?. Weźmy chociażby tego Stonogę. Temat znam pobieżnie, nie wgłębiałem się. Ludzie śmieją się ze infantylne akcje, że kretynizm, że sam siebie ośmiesza. Ale czy jest on jedyny w tym błaznowatym państwie, który - w jakikolwiek sposób - próbuje otworzyć oczy gawiedzi? Próbuje to zrobić poprzez aferę. To oczywiste - rozgłos przez działania nieakceptowalne, kontrowersyjne. Ale czy w Polsce nie ma ludzi zamożnych, lub po prostu takich których stać
@Chaczins: Facet, nie wiem czy pamiętasz tą akcje o ACTA, pomyślałem a #!$%@? ruszę dupe i coś zrobie :) Wjechałem z psem (mieszkam w Lublinie) na stare miasto myśląc że coś zdziałam a tam #!$%@? nawet jednego studenta, małolata nikogo nie było (Lublin jest miastem uniwersyteckim) i teraz poczuj jak sie #!$%@? czułem :) Jak wcześniej wspomniałem teraz szybciej wyjdą ludzie na ulice jak im się appke z tel. skasuje niż
@Chaczins: Bogaci przedsiębiorcy:

- na pewnym etapie byli zamieszani w układ, nie będą kablować kolegów

- jak są uczciwi i działają gdzieś na prowincji - boją się, że państwo ich zniszczy (Roman Kluska)

- są uczciwi, od czasu do czasu wygrywają publiczne przetargi - jak zaczną działać mogą już więcej nie wygrywać

Stonoga jest z Warszawy, skarbówka więc nie będzie miała pretekstu aby go zniszczyć (nie zagraża lokalnym politykom); jest dealerem
@Chaczins: Zauważ że każdy sobię zdaję z tego sprawe i nic nie robi :) Jak dla mnie w tych czasach to nawet nie tych szkoda małolatów :/ Dla mnie są szczurami latającymi w labiryncie niewiedzące gdzie biegną. Jestem w wieku gdzie sobię będę siedział spokojnie w fotelu i patrzył na durniów którzy sami nie potrafili załatwić swoich spraw..... No regrets
Pobierz
źródło: comment_23xO3WAtX2caRIJ6GbqFd71CHGxthzpJ.jpg
Dlaczego ludzie to akceptują?


@Chaczins:

1. Ludzie nie podejmą faktycznych, niosących realne konsekwencje działań, dopóki zapewnione są podstawowe potrzeby (mieć co żreć, gdzie spać i pogapić się w telewizor). Inaczej - afera taśmowa nie wpłynęła bezpośrednio w żaden sposób na życie przeciętnego obywatela, więc przeciętny obywatel nie podejmie żadnych działań. Gdyby szynki na święta zabrakło, to co innego...

2. "#!$%@?, ale znane" jest dla ludzi zawsze lepsze, niż jakakolwiek niepewność i
@Chaczins: Bo ludzie nie mają czasu i ochoty na protesty. Duża część społeczeństwa zapieprza za ochłapy, wraca do domu zmęczona i nie ma ochoty się #!$%@?ć na tych błaznów z wiejskiej, a po drugie myślisz, że ktoś im da wolne? W Polsce mamy zasadę, że jeśli coś #!$%@? pracodawca ma na twoje miejsce pięciu ludzi przed firmą. Telewizja też robi swoje, głąby oglądają tvn i inne #!$%@? siejące gówno propagnade stacje