Wpis z mikrobloga

Czasami natykam się tu na mirko na jakieś narzekania, że ojeju, nie umiem dobrze angielskiego, a inni tak, chyba nigdy mi się nie uda.

Chcecie zatem mały poradnik, jak szybko i dobrze nauczyć się angielskiego od praktycznego zera (wiek:14,5) do CAE zdanego na A (wiek:18) i bycia czasami braną za native'a nawet przez native'ów?

Jeśli tak, to plusujcie, to w wolnej chwili coś naskrobię.

#angielski #truestory

Dla zainteresowanych tworzę taga, obserwujcie: #angielskizblackorchid
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blackorchid: mama, ale z angielskim ma niewiele wspólnego, po prostu odkąd nauczyłam się wymawiać pojedyncze słowa, to mówili do mnie po polsku i angielsku, potem od 3 roku życia jakieś dodatkowe lekcje angielskiego, żeby się jeszcze poprawnie nauczyć pisać i tak jakoś wyszło.
  • Odpowiedz
@blackorchid: Do dzisiaj żałuję, że w technikum olewałem angielski na rzecz niemieckiego (w sumie trochę wymuszone przez mega wymagającego nauczyciela). Dzisiaj z angielskiego znam jedynie podstawy podstaw, a niemieckiego ni w ząb :/
  • Odpowiedz
@blackorchid: Nie wyobrażam sobie że mógłbym się tego nauczyć, nauka czegokolwiek sprawia mi trudność, angielskiego uczę się już 6 rok, ale kompletnie się do tego nie przykładam i nigdy się nie przykładałem, mam 18lat a gdy mam w szkole napisać list lub e-mail to jedyne co potrafię to "Hi XXX, how are you" i nic więcej, myślisz że byłbym w stanie się nauczyć ?
  • Odpowiedz
Nie wyobrażam sobie że mógłbym się tego nauczyć, nauka czegokolwiek sprawia mi trudność, angielskiego uczę się już 6 rok, ale kompletnie się do tego nie przykładam i nigdy się nie przykładałem, mam 18lat a gdy mam w szkole napisać list lub e-mail to jedyne co potrafię to "Hi XXX, how are you" i nic więcej, myślisz że byłbym w stanie się nauczyć ?


@tomen150:

dla takich osób piszę ten poradnik,
  • Odpowiedz