Wpis z mikrobloga

Ale historia!

Od tygodnia wiedziałem, że na #wybory będę szedł w niedzielę rano, bo później nie bardzo mam czas.

Tak też zrobił, dzisiajo8:30 pojawiłem się w lokalu, dumnie wyciągnąłem dowód osobisty, dałem do sprawdzenia, pan znalazł mnie na spisie wyborców, popatrzył, ja popatrzyłem i...

SKREŚLONY. Z notatką 'skreślony z listy...' - AHA.

Nie wiedzieliśmy o co chodzi, więc pani przewodnicząca zadzwoniłą do PKW, podała mój pesel i okazało się, że:

Ja, identyfikujący się peselem XYZ zostałem dopisany do spisu wyborców w Szpitalu przy ulicy Koszarowej we #wroclaw iu ponieważ jestem ich pacjentem. W sensie leżę w szpitalu, ciekawe.

Owszem, kiedyś byłem w tym szpitalu - 2 godziny na Izbie przyjęć, gdzie zrobili mi badania i wysłali do domu. Bez przyjęcia na oddział, bez wypisu bo i przyjęcia nie było. To było w czerwcu.

Głosować w swojej komisji nie mogę, chyba, że przedstawię wypis ze szpitala, którego nigdy nie dostałem bo w nim nie leżałem. Mogę głosować w komisji w szpitalu, ale tam nie chce mi się jechać bo to drugi koniec miasta, poza tym nie wiem gdzie miałbym iść (na jakiś oddział? I co, powiedzieć siema, podobno tu leżę, kiedy obiad?!)

Zadzwoniłem do szpitala, oczywiście chamstwo i buractwo nic nie wie, ale Pani po groźbie pojawienia się z mediami (stwierdziłem, że nic innego nie działa tak dobrze) zaniosła telefon Panu z tamtejszej komisji. On powinformował, że oczywiście jestem u nich na liściei zaprasza do lokalu wyborczego w sali... ale po przedstawieniu mojej historii podał mi numer do Urzędu Spisu Wyborców (?) i skrytykował szpital.

Pani z tego Spisu powiedziała, że to nie pierwszy przypadek tego szpitala i kazała iśc do mojej komisji, poprosić o wydanie karty, a jeśli to nie podziała to prosi o natychmiastowy kontakt, niby ona potwierdzi sprawę i wydadzą mi kartę. Za godzinę idę, zobaczymy.

Teraz kwestia, gdzie mogę zgłosić szpital za taki numer? Przecież oni okradają NFZ, a właściwie państwo z kasy. Jestem przyjęty do szpitala, a nigdy tam nie leżałem!

#wybory #wyborysamorzadowe2014 #afera #nfz #szpital #wroclaw #pkw #
  • 29
@cosciekawego: Po rejestracji moge zobaczyc np. zapisane na moje nazwisko wizyty sprzed paru miesiecy czy baza danych zaczyna byc tworzona dopiero od chwili zalozenia konta? Wiem ze pisze tam iz od 2008r ale nie wierze NFZowo az tak :-D Babcia miala miec we wrzesniu operacje na ktora czekala rok. Okazalo sie ze nivy nie byla zapisana ale ja wyczuwam tu walek z polozeniem kofos innego na jej miejsce...sprawdze to tam?
Po rejestracji moge zobaczyc np. zapisane na moje nazwisko wizyty sprzed paru miesiecy czy baza danych zaczyna byc tworzona dopiero od chwili zalozenia konta?


@Chaczins: Masz tam wszystko do kilku lat wstecz, ale pojawia się to dopiero gdzieś tak po tygodniu. Ja np zauważyłem, że wizyty u lekarza które trwały na prawdę 5 minut zostały wpisane jako wizyty 30 lub 45 minutowe.
@nodikv: Konto na ZIPie warto będzie wyrobić. Zgłoszenie do NFZ obowiązkowo. Przy okazji - zgłaszając to NFZ warto wspomnieć, że według komisji nie Ty jeden masz taki problem. NFZ wbrew pozorom dość dokładnie psrawdza tego typu zgłoszenia. Niedawno u mnie w miejscowości był tego typu przekręt i dostałem list z NFZu na którym miałem potwierdzić lub zaprzeczyć wizytom u pewnego specjalisty. Na 8 wizyt tylko jedna lub dwie faktycznie miały miejsce.
@nodikv: Raczej nikt nie chciał wyłudzać pieniędzy na świadczenia z NFZ, tylko sfałszować głosy. Ktoś w porozumieniu z pracownikiem szpitala zgłosił do głosowania w szpitalu osoby, które były pacjentami w przesłości (czyli mieli PESEL, adres), a które raczej nie chodzą na wybory - młodzi, osoby zniedołężniałe. I wtedy po zamknięciu komisji pobierają karty na te osoby i fałszują głosy.

Źle to rozegrałeś, bo mogłeś poczekać do jutra i zrobić aferę. A
@nodikv: Trafiłeś na bardzo niekompetentną Panią Przewodniczącą. Ona powinna wiedzieć, że może dopisać Cię do listy i wydać kartę. U mnie w komisji był dokładnie taki sam przypadek, że przyszła babka i była skreślona, bo leżała w szpitalu, ale zastępca zadzwonił gdzie trzeba, by się upewnić i dopisał osobę do listy ;)