Wpis z mikrobloga

Kolejny wpis z serii #ciekawostkiozespolach . Miałem prośbę, by napisać coś o zespołach Akcent. Niestety nie doczekałem się, czy chodzi o rumuński zespół dance czy polski zespół disco polo. Na 99% chodziło o rumuński zespół, ale w kolejce ostatnich zamówień pojawiła się prośba o Zenona Martyniuka. Niestety, dosyć ciężko było z znalezieniem ciekawostek (mało ciekawych wywiadów, strony internetowe wykonawców nie pomagają), przez co dla każdego zespołu dałem tylko po 3 punkty.

Akcent rumuński

*W 2007 roku MTV Russia stworzyła dokument o zespole, który jest emitowany na życzenie fanów; źródło.

*Singel "That my name" był inspirowany ludowymi folklorem; źródło.

*Na początku działalności zespołu muzycy stworzyli reality show dla kanału muzycznego w Rumunii, gdzie reklamowali samych siebie; źródło.

Akcent polski

*W 1996 roku Akcent wydał płytę "Akcent Dance". Można zaryzykować stwierdzenie, że Akcent rozpoczął przekształcanie polskich zespołów disco polo na zespoły dance (a właściwie dał iskrę, ponieważ eksperyment był jednorazowy). ; źródło.

*Drugi album zespół nagrał w Belgii; źródło.

Spamlista: @JaTubagno @krzemyk @Sixshoes @onionista @your_ex @PrezesZapalniczki @Wickerie @kAdi @UlicznyPoeta @trzyka @tommiG @nom_om @dominik-ortyl @kamil_snk @Widelec @Gorasul @endrjupl @Arkolita @Trzeszcz @visa23 @Xax92 @Sejm @Jach00 @Czafincz @KeinenMikusien @Daisy @lukiryba @sztachetazplota @Eustachiusz @wykopowa_ona @JayRG @blazmerc @jgoluch @niedajerady @Szokatnica @Fisek @NeXer @scharlottka @kubbach @osmanho @Kaczorra @strychnina77 @linvelin @yoreciv @foxmurder @rudeangie @udgz @nitas @Atrus
  • 3
@UrzadPracy: Słabe te ciekawostki trochę ;)

Można dodać, że owa druga kaseta, Akcent 2 Żegnaj Mała, zawiera cover austriackiego zespołu Joy - Hello. Zenek i Mariusz Anikiej usłyszeli ten utwór właśnie w Belgii. A trafili tam za sprawą Anikieja, który zresztą przeprowadził się tam po odejściu z zespołu.

Akcent bardzo chwalił się tym nagrywaniem w Belgii, chociaż w brzmieniu kaseta nie różniła się kompletnie niczym od typowych produkcji disco polo tamtych
@jamtojest: Wiem że wpis dupy nie urywa, ale na wywiadach obu zespołów nie było praktycznie nic ciekawego. Gdybym znał rumuński, to może inaczej wyszłyby ciekawostki z rumuńskim Akcentem. No niestety, ale ten wpis nie wypalił zbytnio.