Wpis z mikrobloga

Pisałem chwilę temu, że 14 grudnia rusza pierwsze pół linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Kraków Główny-Wieliczka Rynek Kopalnia. Szykuje się bardzo dobry start nowej kolei, bo w dni powszednie zapewniony będzie takt półgodzinny od 5 rano do 23, co w porównaniu z innymi tego typu liniami wypada nawet dobrze (np. zaledwie 6 par! pociągów po wyremontowanej linii Rzeszów-Strzyżów czy 3 pary Rzeszów-Jasło, co to za oferta!). I to w busiarskim woj małopolskim!

Najważniejsze jest to, że bilet będzie powiązany z komunikacją miejską, tzn. normalny na tej trasie 3 zł, a bilet miesięczny KMK + KM ma kosztować 107 zł. Wydaje mi się, że to jest bardzo dobra oferta. Jak ta linia okaże się sukcesem, to kiedyś takt powinni zagęścić np. do 15 min, ale będzie to możliwe pewnie dopiero po wybudowaniu dodatkowej pary torów między Krakowem Głównym i Krakowem Płaszowem.

Jedyne co mi się nie podoba, to, że w 3-członowych pociągach jest zaledwie 4 pary drzwi. Mało.

#krakow #wieliczka #kolejemalopolskie #mpkkrakow #kmk #kolej #pociagi #pkp
Pobierz kakaowymistrz - Pisałem chwilę temu, że 14 grudnia rusza pierwsze pół linii Szybkiej ...
źródło: comment_mFmHtRV6a4TTM0eLcD6pmt0t4uEuECSe.jpg
  • 6
a bilet miesięczny KMK + KM ma kosztować 107 zł.


@kakaowymistrz: brzmi fajnie jeśli nie spojrzymy jak to wygląda osobno. Normalnie masz 65 zł za KM i 48 zł za KMK. Integracja pełną gębą ;)

Mam nadzieję, że ludzie się przesiądą i za pół roku nie będzie wycinania kursów ;)