Wpis z mikrobloga

Jadę sobie autem, słucham Radia Eska, czyli raczej młodzieżowego i "niereżimowego". Wiadomości, news nr. 1 - nagranie w sprawie Wiplera.

Dowiedziałem się takich ciekawostek:

- na nagraniu wyraźnie widać, że Wipler zachowywał się agresywnie

- policjanci mieli pełne podstawy do zastosowania przymusu bezpośredniego

- #!$%@? leżącego, bezbronnego człowieka to środek przymusu bezpośredniego

- zresztą wideo i tak jest pocięte i pomontowane więc #!$%@? nie dowód

- Wipler #!$%@? i na siłe próbuje wybielić swój pijacki wybryk

no ja #!$%@?, żenadłem. Pomijam fakt, że materiał z warsztatowego punktu widzenia był żenująco słaby, nie rozumiem jak można tak po prostu bezczelnie kłamać i liczyć na naiwność ludzi...

#wiplergate #wipler #radio #media #rezimowemedia #mediaklamio #knp @przemyslaw-wipler
  • 8
@Groteskowy:

- #!$%@? leżącego, bezbronnego człowieka to środek przymusu bezpośredniego


Tutaj trochę naciągasz. Wipler leżał, bo został (czyt też miał zostać) obezwładniony, chwilę później zaczął się wierzgać.

Rozumiem Twoje obiekcje, ale trzymajmy się faktów. Teraz to wszyscy robią z Przemka bezbronnego bohatera zaatakowanego przez policję, a tak też nie jest.

@SirPsychoSexy: środkiem przymusu bezpośredniego w przypadku "wierzgania" jak to ująłeś jest odpowiedni chwyt i dociśnięcie do gleby, a nie #!$%@? na oślep pałą jak ZOMOwiec. Zresztą zwróć uwagę na to, że dostał kilka serii pieprzówką po twarzy, a to raczej rozjusza człowieka a nie uspokaja.

Spytaj się jakiegokolwiek ogarniętego psa z prewencji - pałki używa się tylko i wyłącznie w starciu z jakimś bardziej hardym chojrakiem, żeby sprowadzić go do parteru
@Groteskowy: Nie twierdzę przecież, że policjanci zrobili dobrze. Według mnie w ogóle nie powinno dojść do jakiejś szarpaniny i bicia, powinni go skuć i tyle.

Na pewno masz rację co do użycia pałki. Policjantka przesadziła, obydwoje zresztą nie panowali nad sytuacją.

@fervi:

Gazem dostał na początku, zanim go położyli


No i przez chwilę leżał spokojnie. Potem machnął ręką w stronę policjanta i zaczął się wierzgać.
I nie zaczął wierzgać przed gazem, bo od dostania gazem się w ogóle zaczęło to wszystko


@Groteskowy: no właśnie. trudno NIE wierzgać nogami po spryskaniu gazem, w sytuacji w której ktoś blokuje Ci ręce