Wpis z mikrobloga

#polityka #neuropa #4konserwy #wipler

do pijanych osobników idących po jezdni, podjeżdża patrol. prawdopodobnie policjanci chcą ich wylegitymować, zgarnąć z ulicy - i słusznie, w takim stanie stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. widać, jak jeden z nich wyciąga rękę w stronę policjanta, co jest niedopuszczalne.

w tym momencie spod ściany podnosi się poseł (nawalony jak meserszmit) i włącza się do interwencji. zaczyna napierać na policjanta, odpychać go, szarpać się z nim, dostaje gazem (w wielu cywilizowanych krajach to nie gazem by dostał, ale czymś mocniejszym, bo policjant na służbie jest nietykalny), a potem to już zwykłe stawianie oporu.

reakcja policji była brutalna, ale nie bezpodstawna. pałka została użyta w taki sposób, do jakiego została stworzona. Wipler wierzgał nogami jak dziki, czy policjanci mieli uklęknąć i prosić grzecznie posła, aby wykonywał ich polecenia? uważam, że byli i tak łagodni. prawo zobowiązuje wszystkich równo, a jak się jest przedstawicielem ludu, to należy go godnie reprezentować, a nie robić pijackie burdy na ulicy.

ewidentny brak poszanowania dla władzy państwowej - tacy, jak poseł Wipler, tworzą patologię społeczną i powodują lekceważący stosunek do policji, od której jednocześnie domagamy się ochrony, stanowczości i bezlitośnie się wyśmiewamy, kiedy nie wychodzi im jakaś interwencja.

policja w każdym kraju ma prawo użycia przemocy wobec osób, które nie stosują się do jej poleceń, wydawanych podczas interwencji. sam się chłopina prosił i dostał to, czego chciał. chyba co poniektórzy chcieliby, żeby to ulica decydowała o tym, co jest zgodne z prawem, a co nie jest.
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czcigodna_maupa: sugerujesz, że polscy policjanci są kompetentni? Na tyle, że nie potrafią użyć gazu albo poprawnego chwytu obezwładniającego (jak trenowałem sztuki walki to jako gimnazjaliści załapaliśmy to z kolegami w jedne zajęcia) i dlatego muszą pałować?
  • Odpowiedz
@czcigodna_maupa: heh, byłam w stanie zrozumieć takie wypowiedzi kiedy nie było nagrania, ale robienie teraz z siebie pośmiewiska i podawanie argumentó w stylu "nie ma głosu" albo "podszedł do policjantów więc był powód pobicia" jest dziecinne i zwyczajnie w świecie głupie. W sumie to współczuję takim jak Ty.
  • Odpowiedz
@lennyface: Ba, każdy kto plusował Twój komentarz został podsumowany jako s---------a umysłowa. A ja tylko chciałem zapropsować, że opinia wiplera w tym temacie (filmów Polańskiego) niewiele znaczy.
  • Odpowiedz
@gali20: propozycje matrymonialne na priv, proszę.

edit: swoją drogą, przez głupi wpis na mirku mogę zaobserwować, iż agresywność ("obyś kiedyś też tak dostała"), wulgarność i obrażanie dyskutanta ("nie głupio ci być idiotką", "pusty łeb", a nawet: "pusta d--a") jest chlebem powszednim dla wielbicieli kanap. przykre.
  • Odpowiedz
@czcigodna_maupa: Skoro uważasz, że Wiplerowi w------l spuszczono słusznie, inni po prostu życzą Ci, żebyś przeżyła to samo, czyli sprawiedliwie, wedle Twoich kryteriów, dostała łomot. Wtedy być może inaczej byś patrzyła na świat.
  • Odpowiedz
@Kaethax: przepraszam, ale o jakiej sprawiedliwości mówisz? nigdy nie byłam i jestem pewna, że nigdy nie będę chodzić po mieście napruta jak kuter, przeszkadzać policji w interwencji i machać rękami w ich stronę.
  • Odpowiedz