Wpis z mikrobloga

#polityka #neuropa #4konserwy #wipler

do pijanych osobników idących po jezdni, podjeżdża patrol. prawdopodobnie policjanci chcą ich wylegitymować, zgarnąć z ulicy - i słusznie, w takim stanie stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. widać, jak jeden z nich wyciąga rękę w stronę policjanta, co jest niedopuszczalne.

w tym momencie spod ściany podnosi się poseł (nawalony jak meserszmit) i włącza się do interwencji. zaczyna napierać na policjanta, odpychać go, szarpać się z nim, dostaje gazem (w wielu cywilizowanych krajach to nie gazem by dostał, ale czymś mocniejszym, bo policjant na służbie jest nietykalny), a potem to już zwykłe stawianie oporu.

reakcja policji była brutalna, ale nie bezpodstawna. pałka została użyta w taki sposób, do jakiego została stworzona. Wipler wierzgał nogami jak dziki, czy policjanci mieli uklęknąć i prosić grzecznie posła, aby wykonywał ich polecenia? uważam, że byli i tak łagodni. prawo zobowiązuje wszystkich równo, a jak się jest przedstawicielem ludu, to należy go godnie reprezentować, a nie robić pijackie burdy na ulicy.

ewidentny brak poszanowania dla władzy państwowej - tacy, jak poseł Wipler, tworzą patologię społeczną i powodują lekceważący stosunek do policji, od której jednocześnie domagamy się ochrony, stanowczości i bezlitośnie się wyśmiewamy, kiedy nie wychodzi im jakaś interwencja.

policja w każdym kraju ma prawo użycia przemocy wobec osób, które nie stosują się do jej poleceń, wydawanych podczas interwencji. sam się chłopina prosił i dostał to, czego chciał. chyba co poniektórzy chcieliby, żeby to ulica decydowała o tym, co jest zgodne z prawem, a co nie jest.
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LooZ: oho wyborca knp w natarciu

@czcigodna_maupa: mój komć z mirko o pijanym wiplerze dostał 150 plusów i używają go jako podkładkę jak to go obrażałem xD tygodnie wywoływał ból d--y a teraz osiągnął apogeum.

Najlepsze że dostałem wiadomość ze jestem śmieciem i mam w---------ć xD

Pozdrowienia dla Przemka promila Wiplera
  • Odpowiedz
@Bakal: Ale Ty chyba pomijasz jedną rzecz - policja najpierw obezwładniła Wiplera. Nie obcy człowiek, kolega czy ziomek na ustawce - policja go zatrzymała, obezwładniła, pewnie chciała skuć i zatrzymać. Po co się wierzgał?
  • Odpowiedz
@Bakal: Hola, hola - na nagraniu widać, że kiedy Przemek pierwszy raz padł na ziemię, to nic mu nie zrobiono. Był bity dopiero wtedy, kiedy zaczął się wierzgać. Nie stoję po żadnej ze stron, ale nie przeinaczajmy faktów, przecież dobrze to widać w nagraniach.
  • Odpowiedz