Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w #ciekawostkiozespolach zespół Dżem

*Ryszard Riedel miał propozycje przejścia do zespołu Kombi; źródło.

*Do 1980 roku zespół grał amatorsko. Później grupa rozpoczęła grać regularne koncerty; źródło.

*Początkowo zespół działał jako Jam (nazwa wymyślona przypadkowo - ot, aby zespół mógł pojawić się na plakacie, to musi mieć nazwę); źródło.

*Zaś nazwa "Dżem" powstała w wyniku nieświadomego spolszczenia pisowni przez organizatorkę pewnego koncertu; źródło.

*Podczas stagnacji zespołu w latach 1983-1985, Adam Otręba wyjechał do pracy na Bliskim Wschodzie; źródło.

Spamlista: @JaTubagno @krzemyk @Sixshoes @onionista @your_ex @PrezesZapalniczki @Wickerie @kAdi @UlicznyPoeta @trzyka @tommiG @nom_om @dominik-ortyl @kamil_snk @Widelec @Gorasul @endrjupl @Arkolita @Trzeszcz @visa23 @Xax92 @Sejm @Jach00 @Czafincz @KeinenMikusien @Daisy @lukiryba @sztachetazplota @Eustachiusz @wykopowa_ona @JayRG @blazmerc @jgoluch @niedajerady @Szokatnica @Fisek @NeXer @scharlottka @kubbach @osmanho @Kaczorra @strychnina77 @linvelin @yoreciv @foxmurder @rudeangie @udgz @nitas @Atrus
  • 10
@UrzadPracy: Lubię twoją serię o ciekawostkach, ale wydaje mi się, że trochę tego mało :)

Masz sporo obserwujących tag, a niektóre informacje to raczej znane większości fakty. Wydaje mi się, że można znaleźć wiele innych, mniej popularnych smaczków z historii zespołów.

Może jakieś wspomnienia z tras, koncertów, nagrań, śmiesznych sytuacji?

Nie krytykuję, to tylko moja luźna sugestia :)
@JaTubagno:

ale wydaje mi się, że trochę tego mało :)


Hm, trafiałem głównie na powtarzające się ciekawostki, w dodatku z blogów. Myślałem, że szybko pójdzie, ale jak widać, nie ma oprócz oficjalnej strony zespołu dobrych stron z informacjami. W dodatku wiele ciekawostek to były nieistotne pierdoły typu "Rysiek Riedel jest leworęczny".

Masz sporo obserwujących tag, a niektóre informacje to raczej znane większości fakty.


Podczas pisania tego wpisu, tylko znałem 4 ciekawostkę
*Zaś nazwa "Dżem" powstała w wyniku nieświadomego spolszczenia pisowni przez organizatorkę pewnego koncertu; źródło.


@UrzadPracy: Zespół działał pod nazwą "Jam", organizatorka koncertu spolszczyła go, ale z błędem. Na plakacie widniał napis "Drzem". Później chłopaki postanowili skorzystać ze spolszczonej nazwy, tylko poprawili błąd ortograficzny. W książce "Ballada o dziwnym zespole" jest tak napisane o ile dobrze pamiętam. W ogóle polecam te książkę.