Wpis z mikrobloga

Nowy odcinek Walking Dead ostro mnie irytował. Niby fabularnie całkiem ok ale błędy merytoryczne tak bardzo dawały po oczach. Uwaga lekki spojler dalej.


Poza tym podanie leku w wykonaniu Beth... no majstersztyk. Rozdrobnienie tabletki w moździerzu, naciągnięcie tego roztworu do strzykawki i podanie domięśniowe. Ignorancja jest błogosławieństwem :(


#walkingdead #ratownictwo #gorzkiezale #oswiadczenie
Pobierz BlueGryf - Nowy odcinek Walking Dead ostro mnie irytował. Niby fabularnie całkiem ok ...
źródło: comment_gB4XildggjAi2WiB1WstryJCGsO1cefP.jpg
  • 9
@BlueGryf: no dobra, ale po co rękawiczki? Po pierwsze i tak wszyscy sa zarażeni, co im zależy. Po drugie mowa była, żeby oszczędzać zapasy, może nie mieli. :v Ale z igłą fakt, słabe.

Ogólnie ten serial jest od 2 sezonów tak słaby, że aż robi sie smutno. No ale, zacząłem to i skończę...
@BlueGryf: Możesz napisać coś więcej jak powinno wyglądać podawanie tego leku przez Beth? Nie mam nic wspólnego z medycyną, ale jak widziałem wstrzykiwanie takiej na odwal się zmielonej tabletki po zalaniu jakimś płynem, to coś mi nie pasowało.

PS każdy film o zombie będzie robił #!$%@?ę z medycyny, ale akurat takie sceny mogliby robić jak należy.
@BlueGryf: ej a nie masz wrażenia, że w tym serialu niewiele co się trzyma kupy? zacznijmy od początku, np. kwestia jedzenia. no sory, ale na wiewiórkach i wężach plus puszkach fasoli od święta masy się nie zrobi, a oni wyglądają jakby pakowali codziennie na siłce po 3 h.
@Traviu: No wiem, że rękawiczki niepotrzebne ale przyczepiłem się, bo już do innego zabiegu (amputacja) miał :D

@Zyvalt: Zmarłby nawet bez podmiany leków ;<

@HetmanPolnyKoronny: Jasne. Po pierwsze nie podaje się rozdrobnionych tabletek dożylnie ani domięśniowo, bo narobi to więcej szkód niż pożytku (np. może powstać zator). Jeśli już chciała podać ten lek w postaci tabletek to tylko przez zgłębnik (rurka idąca do żołądka, w ten sposób też odżywia