Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via iOS
- 27
@Inz_Karwowski: gruppa krovi ahhh
@Inz_Karwowski za Kino plusik
Ile taki gramofon może być warty? Więcej zdjęć w komentarzach
#kiciochpyta #historia #meble #muzyka #antykwariat #gramofon #vinyl
#kiciochpyta #historia #meble #muzyka #antykwariat #gramofon #vinyl
źródło: comment_1613759125aXXC6wNWeJmJsqVg8qb9Oj.jpg
Pobierz@iErdo: winyl.net tam pytaj
Mirki nabyłem gramofon Denon DP-300F i szukam wkładki, którą mógłbym zastąpić fabryczną, najpewniej niebrandowaną Audio-technica AT91, czy potrafi ktoś podpowiedzieć co wrzucić pod te ramie do 500zł?
Jeżeli to istotne - odtwarzam to przez Pioneer A449 na Polk Audio T50 głównie rock, jazz, swing.
Zamówiłem po dość okazyjnej cenie wkładkę Audio Technica VM530EN, która teoretycznie jest następcą kultowego, a niedostępnego już w PL AT-120E. Niestety po zakupie trafiłem na tego
Jeżeli to istotne - odtwarzam to przez Pioneer A449 na Polk Audio T50 głównie rock, jazz, swing.
Zamówiłem po dość okazyjnej cenie wkładkę Audio Technica VM530EN, która teoretycznie jest następcą kultowego, a niedostępnego już w PL AT-120E. Niestety po zakupie trafiłem na tego
źródło: comment_1612871203kU5Xd2Oh8CY9IP1QgjQGCP.jpg
Pobierz
konto usunięte via iOS
- 0
@cebula12klocuch13: Shure bardziej cieply dzwiek wiecej dolu. Jak chcesz zostac przy at to bodajze at13 to poziom shure. Ewentualnie fajne sa jeszcze sony xl25. W sumie sporo wkladek do 400 zwlaszca uzywek. Warto spojrzec tez na dostep i ceny igiel, eliptykow.
- 0
@zdrepcevakrv @Kapitan_wodka Jakby ktoś był ciekaw - znajomy przywiózł mi z Japonii Nagaoka MP-110 - niebo a ziemia, piękne brzmienie
(。◕‿‿◕。)
(。◕‿‿◕。)
Somewhere in time
- 0
z Toolem ciezko na winylu bo drogo :C picture disc lateralus ok 400zl z tego co pamietam,
na placku mam tylko ich pierwsza EP :D
na placku mam tylko ich pierwsza EP :D
- 0
@Pierdyliard: mówimy o Houses of the Holy?
- 1
@LiterkiStuka1254: proste ze tak
@losmarineros: z tańszych gramofonów z wbudowanym preampem jest jeszcze Audio-Technica AT-LP60 lub trochę droższy, ale bardziej masywny i pancerny AT-LP120
Nie mam gramofonu, ale mam #winyl z małej kolekcji czechoslowackiej, które wpadły za friko i choć je wystawiłem na sprzedaż to najważniejsze dla mnie albumy wydane jako #winyl kupuję bez zastanowienia, ktoś ma tak samo jak ja? I ładuje hajsy w #vinyl obiecując sobie, że kiedyś będzie lepiej? XD
Dziś wpadl #testergier polski #punk #crossover #thrash - "krew
Dziś wpadl #testergier polski #punk #crossover #thrash - "krew

też najpierw kupiłem płyty, a dopiero później gramofon :) to było kilkanaście lat temu (2006-7?), gdy na targach staroci "pierwszoligowe" albumy chodziły za grosze a ludzie sprzedawali "pudła starych płyt po ojcu". Szukałem kompaktów za 5 zł, a zacząłem kupować winyle po 1-2 :) bo np. pink floyd dla okładki, santanę dla dołączonego plakatu, albo "quadrophenie" The Who, bo fajny booklet w środku i dla mnie to był taki fajny "collectible" dla
5
Przygoda z winylem - jak zacząć? (część 1

Pierwsza część mini cyklu przygoda z winylem. Opowiem Wam w tym cyklu co nieco o tym jak zacząć słuchać muzyki z czarnego krążka, jaki sprzęt kupić i jak dbać o płyty winylowe.
z- 16
- #
- #
- #
- #
#vinyl
Wart czort każdego wydango $.
Wart czort każdego wydango $.
źródło: comment_1611516797PMnpYmb75dh5TZLPsjOXUB.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
@Pierdyliard: fajna wkładka, miałem okazję testować jakiś czas, ale nie zgodzę się. To dobra wkładka, ale są lepsze np. (z wkładek MM) shure m97HE z igłą z hipereliptycznym szlifem zagra lepiej od tego ortofona (no i mimo zalecanego nacisku 1-1,2g świetnie się prowadzi w rowku, dzięki szlifowi wchodzi w niego głębiej, płyty, na których inne igły mi przeskakiwały na shure nawet nie pykały, ten hipereliptyczny szlif to też większa powierzchnia
wie ktoś co oznacza określenie "towar z ekspozycji" w odniesieniu do płyt winylowych w sklepie internetowym #mediamarkt? to są po prostu płyty będące na stanie w danym sklepie?
#gramofon #vinyl #winyl
#gramofon #vinyl #winyl
@swiruniowariatunio tak, płyty z półki. Jeśli w. Sklepie jest odsłuch mogły być używane. Mogą być bez folii, klienci robią różne rzeczy.
@swiruniowariatunio: mogą być pozbawione folii, mieć pozagniatane rogi itd. Mogły mieć też kontakt z podłogą. Ktoś też mógł wykorzystać voucher na mp3 który czasami się zdarza lub wyjąc plakat lub wlepkę. Chcesz kupować w MM to jedź tam i sam ściągnij płytę z półki bo możesz mieć niemiłą niespodziankę.
- 0
konto usunięte via iOS
- 0
@Bargo: Jak już chcesz się bawić w lutowanie to tu dobry projekt:
http://phonoclone.com/diy-pho5.html
http://phonoclone.com/diy-pho5.html
- 56
@pingwinek_pikpoket Rap dzisiaj to j----e discopolo.
- 34
@PietroPawlo To cytat z tej płyty co na zdjęciu :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@Maciej-Cierucha: fajne to, słuchałem tego albumu
@Maciej-Cierucha mam i ja
źródło: comment_1609414284vrFjOfTQODkBXXhqblrjRN.jpg
Pobierz- 1
@Poraneek: ok, to na dvdmax to 1LP chyba, a zakładam, że interesuje Cię 2LP
- 0
@u-kill-u-homo: na tej stronie co podałeś jest tylko cd, a za 126 zł to jest inny album, ale rozumiem pewnie myślałeś ze o ten chodzi bo na ceneo też ten wyskakuje nie wiedząc czemu wsm XD
Dobra Mirabelki i Mirasy potrzebuję pomocy w wyborze taniego ale działającego sprzętu do odtwarzania vinyli. Żaden zemnie audiofil i nie chcę nawet iść w tę stronę. Obecnie posiadam Monitory Alesis Elevate MK II. Do CDeków używam prawie mojego równolatka Technics SL-PG460A i szukam równie budżetowego adaptera do vinyli. Bawię się trochę w DJa, także nawet lepiej by było jakby służył mi nie tylko do odtwarzania muzy ale w przyszłości także do jakiś


























źródło: comment_1616007381kTEX9IrMlbiTYyMqba0tmG.jpg
Pobierz