#ciekawostki ( prawno-społeczna kwesia ) w kontekście ostatnich podobno wyłudzeń pobieraczkowych

Tak się zastanawiam co by się działo z tak zwanymi "pirtami" gdyby ktoś pobierał pliki z użyciem programów #darknet - czyli p2p, ALE z anonimowością,
gdzie w przeciwieństwie do #torrent nie widać w ogóle jakie IP co pobiera.

#i2p ma sprawnie działające torrenty (testowałem na .iso
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szon122: tails jest ok.

Gdy włączysz Tor Browser Bundle, ten z afair Tails, lub też po prostu ten instalowany na zwykłym systemie - to pamiętaj - w opcjach (np pod ikoną Tora w lewym górnym rogu) daj opcje bezpieczeństwa i daj najwyższe. On wtedy blokuje javascript i inny badziew. To bardzo ważne dla prawdziwego bezpieczeństwa.

Polecam też tag #kryptografia gdzie zapraszam ludzi do pytania oraz pisania i uczenia
  • Odpowiedz
Czy Wy też macie problem z dostaniem się na ToRepublic? #tor #torepublic
Wczoraj był wątek że ktoś również ma taki problem. Ja od kilku dni nie mogę tam wbić.
DDosują ich? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drodzy koledzy, mirki i mirabelki spod tagu #motocykle i #wyscigi #tor

Prawdopodobnie będę sprzedawać swój motocykl. Do pracy i wszędzie, gdzie mam czas się ruszyć jeżdżę autem. W związku z tym chciałbym kupić na przyszły sezon motocykl na tor. Czy można kupić nowy motocykl na tor, który nie miałby homologacji i byłby jakiś tańszy? Na allegro widać motocykle 2-3 letnie na tor za połowę ceny cywilnego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hajen: Jeśli mówimy o asfalcie to w salonie nie kupisz nowego sporta bez homologacji. Natomiast używane torówki są tanie bo zazwyczaj są ściągnięte z zachodu po szlifie, nie rejestrowane - nie mają tablic (czasem też nie mają wystarczających papierów żeby je zarejestrować, jakbyś zmienił zdanie), mają torowe, tańsze plastiki. Poza tym jakby nie dbał to jednak na torze silniki pracują w ciężkich warunkach i na niską cenę składa się też
  • Odpowiedz
@hajen: Zależy w co chcesz "wyposażać". Możesz założyć same plastiki i śmigać ale szybko dojdziesz do wniosku, że ta zabawa nie ma sensu. I wtedy zaczną się schody związane z kosztami...
  • Odpowiedz
Post organizacyjny dla osób zainteresowanych decentralizacją i kryptografią :)
Polecam poniższe tagi, przygotowuję kilka tekstowych tutoriali, oraz szukam osób do pomocy hobbystycznie (a może i zawodowo) z zakresu programowania/wolności/ankap.

Wiele osób ma teraz wakacje lub urlop, to dobry czas aby zainteresować się czymś ciekawym.
Ja proponuję i mogę coś doradzić z zakresu technologii które ludziom dają wolność - poprzez decentralizację.
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lsdtrip: @dzielus: jak to właściwie działa? jeżeli to nie jest kryptograficzny blinded-token tylko zwykła referencja w URL czy jakiś taki kod, to nie ma problemu aby serwer (tor republic) potem wiedział kto jest kto.

A kim jest np dzielus to wie też Wykop, oraz pewnie ISP (chyba że działasz przez tor tutaj).
  • Odpowiedz
Mały przegląd ciekawych sieci kryptograficznych. #p2p #kryptografia

#tor - każdy zna :) Dostęp głównie do "zwykłego internetu". Spore latency 10-60 sekund. Ma też hidden services czyli strony .onion aby tam się dostać ustawia się proxy przeglądarki na 9050 socks lub na port privoxy (domyślnie 8118), lecz zaleca się używać Tor Browser Bundle

#i2p - podobne do tor. Skupia się na własnych usługach tzn jak ".onion" lecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#tor #darknet #bitcoin
Mirki mam pytanie, chciałbym sprzedać napisanego ebooka w sklepie w sieci TOR z #escrow powiedzcie mi jednak, czy dostanę kasę jeżeli:
1. Ktoś kupi
2.Ja mu wyślę ebooka
3.On kliknie, że nie dostał go.
Co w takiej sytuacji?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach