Mireczki, proszę pomóżcie mi w znalezieniu laptopa. Szukam czegoś w cenie do 2500 - 2600 zł. Więcej nie chcę dokładać. Bardzo zależy mi, żeby był to jakiś Thinkpad, oczywiście z matowym ekranem. Do tej pory działam na T60. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Proponujecie poszukać czegoś nowszego czy jakieś używane? Jeśli miałby to być używany to nastawiony jestem na wymianę dysku na SSD i ewentualne dołożenie RAMu jednak wtedy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dokkblar: Ja mam Asus Zenbook UX305 i jestem zadowolony. Bardzo niepozorny, ale programy graficzne śmigają dobrze, spokojnie daje radę z Photoshopem, Illustratorem i 10000 zakładek w chromie otwartymi naraz. Jedyny minus jest taki, że nie ma chłodzenia, więc jak jest ponad 30 stopni, a w domu 40, to potrafi się czasem spowolnić, ale i tak nie jest to bardzo zauważalne. No i niewątpliwy plus - bardzo lekki, bardzo cienki i
  • Odpowiedz
#kiciochpyta #thinkpad
Mirki, pomuszta! W moim T430 siedzi sobie SSD i wszystko pięknie lata ale do czasu - zupełnie losowo, raz na kilka dni dzieje się tak, że dioda HDD zaczyna się świecić, jakby komputer jeździł po dysku jak po burej suce i wszystko staje.

Dosłownie. Muzyka cichnie, aplikacje przestają odpowiadać a wskaźnik myszki przesuwa się z prędkośćią milimetra na sekundę. Nic nie można zrobić, działa tylko twarde
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arti040 po wystąpieniu takiego incydentu sprawdź dmesg albo journalctl (tam jest jakiś switch, bodajże -x który odwraca ci kolejność wyświetlania z domyślnego "od najstarszych" do "od najnowszych").
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Weź wracaj na 7. GTA 3, które na Win 10 klatkowało na najniższych detalach i rozdzielczości, na 7 leci płynie na 1366x768. Nawet ostatnio gram w Age of Empires II:HD Edition
  • Odpowiedz
Sprzedam za flaszką/pifka uszkodzony T42:
PM 1.6
2x 512MB
XGA
40GB hdd (albo 80 ;P)
Zasilacz zastępczy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie miałem pomysłu jak wykorzystać X220 więc postanowiłem że zainstaluję na nim OSX.
El capitan śmiga aż miło. Ku mojemu zaskoczeniu działa na nim wszystko prócz czytnika kart pamięci i przycisku do wyciszania mikrofonu. Jeśli ktoś szuka taniego komputera pod OSX, polecam x220. U mnie za chwile poleci w stację dokującą, wepnę dysk przenośny (w x220 siedzi 60GB SSD) i będzie biedo mac mini z Core i7. ( ͡º ͜ʖ
damist - Nie miałem pomysłu jak wykorzystać X220 więc postanowiłem że zainstaluję na ...

źródło: comment_2gq9mKhqbhfwd6cqStlKin5WJk7mKKAz.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: jakiś japończyk podłączał matrycę fullHD bodajże, ale to wszystko opierało się na modyfikowaniu biosu i zabieraniu ścieżek z wejścia displayport z docking portu.
  • Odpowiedz
Mirki! Mam dylemat z którymi się rozstać. T420 praktyczniejszy w pracy, matryca 1600x900.
X220 super procesor i7-2640.
x60t nie opłaca się sprzedać a głupio w domu trzymać.
Serce mówi "zostaw x220" bo mniej waży, lepsza klawiatura, lepsze wykonanie. Logika "zostaw t420" bo ma normalną rozdzielczość i mniej zajechaną baterię.
Laptopa głównie używam do pracy poza domem. W x220 denerwuje mnie zbyt niska rozdzielczość zwłaszcza gdy łączę się z innymi komputerami. W T420
damist - Mirki! Mam dylemat z którymi się rozstać. T420 praktyczniejszy w pracy, matr...

źródło: comment_GAXJH5ZovK6OeMwooVeCI4eRo96Psep9.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój #intel i5 520M w #lenovo #thinkpad T410 w spoczynku grzeje się do ok. 70 stopni C.

Do tego wentylator jest dość głośny bo pracuje na ok. 4500 RPM.

Po włączeniu TPFanControl w trybie Smart jego prędkość spada ale i temperatura CPU rośnie o kilka stopni.

Martwię
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam Thinkpada T400 i od dzisiaj zaczęła mi migać dioda baterii na pomarańczowo. Dioda mruga nawet gdy wyjmę baterię. Gdy mam wyjętą baterię to mam

upower -e
/org/freedesktop/UPower/devices/line_power_AC
/org/freedesktop/UPower/devices/battery_BAT1

upower -i /org/freedesktop/UPower/devices/battery_BAT1
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, takie pytanie.
Posiadam laptopa Lenovo ThinkPad R61e w konfiguracji lekko zmodyfikowanej przeze mnie czyli dołożonym Core2Duo T7300 (CPU-Z pokazuje Socket P).
Płyta główna na chipsecie GL960
Załączam screen poniżej z zakładki odnośnie pamięci.
W tym momencie mam zainstalowaną kość Hynixa 2GB PC-5300 (667mHz) oraz jakaś 1GB Samsunga bodajże PC -4200.
Wpadły mi ostatnio w ręce kości Hynixa PC-6400. Po zainstalowaniu i odpaleniu BIOS-u - laptop pokazuje ładnie 4GB. Po przejściu do Windows - wszystko zawiesza się
brylek - Mireczki, takie pytanie.
Posiadam laptopa Lenovo ThinkPad R61e w konfigurac...

źródło: comment_V2nyoMLcPCUK0yl8twaT6uIIhShX05mb.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Baero: Jeśli planujesz wymianę a nie dołożenie kości to nie powinno zrzucić taktów i bez problemów obsłużyć nowe. Różnica w grach jednak między 1333 a 1600 będzie na poziomie 0-2 FPS zależnie od tytułu, więc trzeba sobie zadać pytanie czy opłaca się cała operacja.
  • Odpowiedz
@joski: Pierwszy raz robiłem aktualizację, żeby dostać klucz, po czym od razu wywaliłem i zainstalowałem na świeżo. Z bluescreenami ani niczym takim problemów nie miałem. Tylko cudów nie oczekuj, bo procesor w x201 jest beznadziejny i jak dla mnie (rozpieszczonego desktopami) to i siódemka na nim ledwo zipi.
  • Odpowiedz
cholera, post dodał mi się dwa razy. Najs programiści wykopu.

@lubie_frytki: problem jest już załatwiony, udało mi się to zrobić samodzielnie. Po prostu liczyłem że ktoś miał już taki przypadek i będzie w stanie pomóc, bo wcześniej sam znalazł sposób.
  • Odpowiedz