http://x220.mcdonnelltech.com/ #thinkpad #apple czzyli można mieć i smyrak i macosx
wpisy
Najnowsze
Archiwum

wytrzzeszcz
- 2

laki1
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

MercedesBenizPolska
- 0
@wytrzzeszcz: znajdz mi takie cos do t430 bo juz sie drugi tydzien mecze i albo kernel panic albo "low disk..."
- 1
Mireczki, proszę pomóżcie mi w znalezieniu laptopa. Szukam czegoś w cenie do 2500 - 2600 zł. Więcej nie chcę dokładać. Bardzo zależy mi, żeby był to jakiś Thinkpad, oczywiście z matowym ekranem. Do tej pory działam na T60. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Proponujecie poszukać czegoś nowszego czy jakieś używane? Jeśli miałby to być używany to nastawiony jestem na wymianę dysku na SSD i ewentualne dołożenie RAMu jednak wtedy
Proponujecie poszukać czegoś nowszego czy jakieś używane? Jeśli miałby to być używany to nastawiony jestem na wymianę dysku na SSD i ewentualne dołożenie RAMu jednak wtedy
- 0
@Dokkblar: Ja mam Asus Zenbook UX305 i jestem zadowolony. Bardzo niepozorny, ale programy graficzne śmigają dobrze, spokojnie daje radę z Photoshopem, Illustratorem i 10000 zakładek w chromie otwartymi naraz. Jedyny minus jest taki, że nie ma chłodzenia, więc jak jest ponad 30 stopni, a w domu 40, to potrafi się czasem spowolnić, ale i tak nie jest to bardzo zauważalne. No i niewątpliwy plus - bardzo lekki, bardzo cienki i
konto usunięte via Android
- 13
- 3
@Pitrewk: dobry sprzęt
- 4
@wytrzzeszcz nie mam porównania więc ciężko mi stwierdzić xD
- 2
#kiciochpyta #thinkpad
Mirki, pomuszta! W moim T430 siedzi sobie SSD i wszystko pięknie lata ale do czasu - zupełnie losowo, raz na kilka dni dzieje się tak, że dioda HDD zaczyna się świecić, jakby komputer jeździł po dysku jak po burej suce i wszystko staje.
Dosłownie. Muzyka cichnie, aplikacje przestają odpowiadać a wskaźnik myszki przesuwa się z prędkośćią milimetra na sekundę. Nic nie można zrobić, działa tylko twarde
Mirki, pomuszta! W moim T430 siedzi sobie SSD i wszystko pięknie lata ale do czasu - zupełnie losowo, raz na kilka dni dzieje się tak, że dioda HDD zaczyna się świecić, jakby komputer jeździł po dysku jak po burej suce i wszystko staje.
Dosłownie. Muzyka cichnie, aplikacje przestają odpowiadać a wskaźnik myszki przesuwa się z prędkośćią milimetra na sekundę. Nic nie można zrobić, działa tylko twarde
@arti040: a i mam dysk sdd msata zamiast modemu
konto usunięte via Android
- 0
@arti040 po wystąpieniu takiego incydentu sprawdź dmesg albo journalctl (tam jest jakiś switch, bodajże -x który odwraca ci kolejność wyświetlania z domyślnego "od najstarszych" do "od najnowszych").
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@wytrzzeszcz: Weź wracaj na 7. GTA 3, które na Win 10 klatkowało na najniższych detalach i rozdzielczości, na 7 leci płynie na 1366x768. Nawet ostatnio gram w Age of Empires II:HD Edition
- 0
@Baero: nie gram a visual lepiej chodzi
Sprzedam za flaszką/pifka uszkodzony T42:
PM 1.6
2x 512MB
XGA
40GB hdd (albo 80 ;P)
Zasilacz zastępczy
PM 1.6
2x 512MB
XGA
40GB hdd (albo 80 ;P)
Zasilacz zastępczy
- 5
Nie miałem pomysłu jak wykorzystać X220 więc postanowiłem że zainstaluję na nim OSX.
El capitan śmiga aż miło. Ku mojemu zaskoczeniu działa na nim wszystko prócz czytnika kart pamięci i przycisku do wyciszania mikrofonu. Jeśli ktoś szuka taniego komputera pod OSX, polecam x220. U mnie za chwile poleci w stację dokującą, wepnę dysk przenośny (w x220 siedzi 60GB SSD) i będzie biedo mac mini z Core i7. ( ͡º ͜ʖ
El capitan śmiga aż miło. Ku mojemu zaskoczeniu działa na nim wszystko prócz czytnika kart pamięci i przycisku do wyciszania mikrofonu. Jeśli ktoś szuka taniego komputera pod OSX, polecam x220. U mnie za chwile poleci w stację dokującą, wepnę dysk przenośny (w x220 siedzi 60GB SSD) i będzie biedo mac mini z Core i7. ( ͡º ͜ʖ
źródło: comment_2gq9mKhqbhfwd6cqStlKin5WJk7mKKAz.jpg
Pobierz- 1
@leniwiec-na-trawie: Wifi działa. Miałem akurat pod ręką wspieraną BCM94331. Ale podobno da się i na standardowej karcie działać pod OSX. Instrukcja którą się kierowałem http://x220.mcdonnelltech.com
- 0
mam podobnego x220 tylko z core i5 tyle że nie mam gdzie zrobić pendrive z osx
- 1
@Baero: to jest USB 2.0 więc max 0.5 A, żółty znaczy, że daje prąd nawet jak lapek jest wyłączony
- 0
@fnzavrjvrz: Myślałem, że trochę więcej. Racze, współczesnego telefonu nie dam rady naładować w miarę szybkim czasie
- 0
@wytrzzeszcz: jakiś japończyk podłączał matrycę fullHD bodajże, ale to wszystko opierało się na modyfikowaniu biosu i zabieraniu ścieżek z wejścia displayport z docking portu.
- 0
@ntskj: trochę lipton, bo używam i docka i displayportu
- 5
Mirki! Mam dylemat z którymi się rozstać. T420 praktyczniejszy w pracy, matryca 1600x900.
X220 super procesor i7-2640.
x60t nie opłaca się sprzedać a głupio w domu trzymać.
Serce mówi "zostaw x220" bo mniej waży, lepsza klawiatura, lepsze wykonanie. Logika "zostaw t420" bo ma normalną rozdzielczość i mniej zajechaną baterię.
Laptopa głównie używam do pracy poza domem. W x220 denerwuje mnie zbyt niska rozdzielczość zwłaszcza gdy łączę się z innymi komputerami. W T420
X220 super procesor i7-2640.
x60t nie opłaca się sprzedać a głupio w domu trzymać.
Serce mówi "zostaw x220" bo mniej waży, lepsza klawiatura, lepsze wykonanie. Logika "zostaw t420" bo ma normalną rozdzielczość i mniej zajechaną baterię.
Laptopa głównie używam do pracy poza domem. W x220 denerwuje mnie zbyt niska rozdzielczość zwłaszcza gdy łączę się z innymi komputerami. W T420
źródło: comment_GAXJH5ZovK6OeMwooVeCI4eRo96Psep9.jpg
Pobierz- 0
@Pan_Zagadka: jakoś prościej opisane niż w fabrycznym manualu gdzie trzeba było wszystko rozebrać żeby dojść do coolera, to jest szansa że wezmę lapka z pracy do domu i rozgrzebię.
@jedzczarnekoty: U mnie w starym hp wymiana pasty i lekkie przeczyszczenie zbiła temperaturę o 15 stopni, więc warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wytrzzeszcz: szybka diagnoza: windows 10
@wytrzzeszcz: stery do grafiki pewnie.
#thinkpad legenda czy przereklamowane coś?
bo przez pewną mirabelkę myślę że to 2
bo przez pewną mirabelkę myślę że to 2
@wytrzzeszcz: legenda
@wytrzzeszcz: Przereklamowana legenda? Są świetna pod wieloma względami, ale nie idealne.
http://allegro.pl/bateria-lenovo-9-cell-do-thinkpad-x230-i-x220-i6299564695.html
powinna byc spoko, prawda?
#thinkpad #x220 #lenovo #laptopy
powinna byc spoko, prawda?
#thinkpad #x220 #lenovo #laptopy
- 2
- 2
@mydailymemes: cienszego się pewno gożej trzyma
Mam Thinkpada T400 i od dzisiaj zaczęła mi migać dioda baterii na pomarańczowo. Dioda mruga nawet gdy wyjmę baterię. Gdy mam wyjętą baterię to mam
upower -e
/org/freedesktop/UPower/devices/line_power_AC
/org/freedesktop/UPower/devices/battery_BAT1upower -i /org/freedesktop/UPower/devices/battery_BAT1- 0
@fervi: właśnie tak to wygląda, jakby ładował jakąs baterię.
- 0
@kuriozalny_prestydygitator: wygląda na to że problem sam się rozwiązał. Dzisiaj dioda działa normalnie i swieci na zielono.
- 1
Mireczki, takie pytanie.
Posiadam laptopa Lenovo ThinkPad R61e w konfiguracji lekko zmodyfikowanej przeze mnie czyli dołożonym Core2Duo T7300 (CPU-Z pokazuje Socket P).
Płyta główna na chipsecie GL960
Załączam screen poniżej z zakładki odnośnie pamięci.
W tym momencie mam zainstalowaną kość Hynixa 2GB PC-5300 (667mHz) oraz jakaś 1GB Samsunga bodajże PC -4200.
Wpadły mi ostatnio w ręce kości Hynixa PC-6400. Po zainstalowaniu i odpaleniu BIOS-u - laptop pokazuje ładnie 4GB. Po przejściu do Windows - wszystko zawiesza się
Posiadam laptopa Lenovo ThinkPad R61e w konfiguracji lekko zmodyfikowanej przeze mnie czyli dołożonym Core2Duo T7300 (CPU-Z pokazuje Socket P).
Płyta główna na chipsecie GL960
Załączam screen poniżej z zakładki odnośnie pamięci.
W tym momencie mam zainstalowaną kość Hynixa 2GB PC-5300 (667mHz) oraz jakaś 1GB Samsunga bodajże PC -4200.
Wpadły mi ostatnio w ręce kości Hynixa PC-6400. Po zainstalowaniu i odpaleniu BIOS-u - laptop pokazuje ładnie 4GB. Po przejściu do Windows - wszystko zawiesza się
źródło: comment_V2nyoMLcPCUK0yl8twaT6uIIhShX05mb.jpg
Pobierz@brylek: memtest86+ odpal z hirka albo strelca
@tamdolicha: tak, sergiej strelec lub hiren's - rufus'em zrobisz iso na bootowalnego usb i przetestujesz pamięć czy nie ma żadnych błędów.
- 1
- 0
@PurePC_pl: Zrzuci taktowanie nawet, jak będę zapełniał 2 sloty takimi samymi pamięciami?
@Baero: Jeśli planujesz wymianę a nie dołożenie kości to nie powinno zrzucić taktów i bez problemów obsłużyć nowe. Różnica w grach jednak między 1333 a 1600 będzie na poziomie 0-2 FPS zależnie od tytułu, więc trzeba sobie zadać pytanie czy opłaca się cała operacja.
- 1
- 0
@karol-piotrowski: a robiłeś format, czy tylko aktualizacja? nie ma problemu z bluescerami itp ?
@joski: Pierwszy raz robiłem aktualizację, żeby dostać klucz, po czym od razu wywaliłem i zainstalowałem na świeżo. Z bluescreenami ani niczym takim problemów nie miałem. Tylko cudów nie oczekuj, bo procesor w x201 jest beznadziejny i jak dla mnie (rozpieszczonego desktopami) to i siódemka na nim ledwo zipi.
konto usunięte via Android
- 1
Mireczki mające #thinkpad, potrzebuję pomocy. Mam X200, chciałem włożyć do niego kartę SIM. Niestety, w pewnym momencie karta zablokowała się i nie chciała ruszyć się w żadną stronę. Jest jakaś możliwość nieinwazyjnego wyjęcia?
źródło: comment_l0dSgtNAmCMygHksBvVHFggpTY2Lve4G.jpg
Pobierz@Kavelach: P--------j laptopem o ziemię może wyskoczy. Na serio myślisz, że ktoś Ci przez internet pomoże wyjąć kartę?
- 0
cholera, post dodał mi się dwa razy. Najs programiści wykopu.
@lubie_frytki: problem jest już załatwiony, udało mi się to zrobić samodzielnie. Po prostu liczyłem że ktoś miał już taki przypadek i będzie w stanie pomóc, bo wcześniej sam znalazł sposób.
@lubie_frytki: problem jest już załatwiony, udało mi się to zrobić samodzielnie. Po prostu liczyłem że ktoś miał już taki przypadek i będzie w stanie pomóc, bo wcześniej sam znalazł sposób.


















