Witam,
W najbliższym czasie planuję zakupić nowego laptopa, który będzie służył głównie do programowania. Zastanawiam się nad którymś thinkpadem z serii t4x0s, po świetnych doświadczeniach z t420. Jednak nie wiem jak z jakością tych nowszych thinkpadow (t450s, t460s). Fajnie jakby ktoś korzystający z nowych t4x0 się wypowiedział ;)

#thinkpad #pcmasterrace #linux #programowanie
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Witeg: No i kiedyś opłacało się brać Thinkpady, bo miały wsparcie dla Linuksa - od Corebootów po wszystkie sterowniki OOTB. Dzisiaj tego nie ma, Dell wszedł na to miejsce (dogadał się z canonical i sprzedają laptopy z preinstalowanym Linuksem)
  • Odpowiedz
Mogli sobie darować rozdzielczośc UHD w T570 przy tej karcie graficznej.


@velaskez: UHD jak zwykle będzie opcją, tak jak to wcześnie było przy 3k.

Szkoda, że nie mają złącza do stacji dokującej tylko po thunderbolt wszystko idzie.

Wszyscy producenci teraz na to przechodzą, na minus na pewno
  • Odpowiedz
Mirki, chciałbym zrobić pełne szyfrowanie laptopa:
- z SSD
- modułem TPM i pewnie innymi bajerami (Thinkpad serii T)
- i7 vPro
#windows10 pro

Czy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalje: Informacja o szyfrowaniu jest na stronie producenta
www.samsung.com/pl/consumer/memory-storage/ssd/850-evo/MZ-75E2T0B/EU

A tu masz testy po zaszyfrowaniu. Bardziej niż prędkość wzrasta zużycie.
media-addicted.de/ssd-and-truecrypt-durability-and-performance-issues/744
  • Odpowiedz
@ElCidX: SSD siedzi, od czasu jak go kupiłem. Jestem po prostu ciekaw, czy zmiana na 8GB coś więcej wprowadzi. 16GB to już raczej przesada dla zwykłego korzystania
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: dlaczego? Procesory mobilne od 2011 roku za bardzo się nie zmieniły (mocna i7 2gen dorównuje obecnym i5) a stare laptopy potaniały, dochodzi do tego jeszcze wysoka cena i słaba jakoś wykonania innych laptopów (nowych). ThinkPady cechują się dobrą jakością i niską ceną w stosunku do wydajności za używane modele
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: tak średnio - dzisiaj żywe t60 są albo d------e albo się nikt pozbyć nie chce. Niska rozdzielczość imo dyskwalifikuje jako terminal RDP. Jeszcze kwestia co chcesz przez to osiągnąć, ale skoro masz innego laptopa to chyba lepiej z niego jako terminala korzystać.
  • Odpowiedz
Miraski, warto się pakować jeszcze w taki dysk za 100zł? Oznaczenie SSDMCEAW080A401. Używka na gwarancji, przelatane 100h. Zauważyłem, że mogę to do mojego #thinkpad wcisnąć pod klawiaturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czytałem tylko coś w opiniach o grzaniu się (?). Nie miałem jeszcze SSD, stąd pytania.
#laptopy #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No siema miraski z #thinkpadmasterrace xD jednak skusiłem się na używanego t430s, zamiast nowego edge. Cena była spoko i w dobrym stanie wizualnym. Pocztą jedzie do mnie jeszcze stacja dokująca, bo zawsze chciałem mieć takie coś :D rozdziałka hd+, niestety tylko i5, ale póki co powinien starczyć. Od razu wymieniłem klawiaturę na taką z ludzkim układem klawiszy i z podświetleniem. Cała procedura trwała 5 minut. Z potknięć to jedna kostka
m1chau - No siema miraski z #thinkpadmasterrace xD jednak skusiłem się na używanego t...

źródło: comment_g6yySajNdYItSKGGJslTgo1rZhHk4LbJ.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptopy kumpel szuka laptopa do pracy nad mapami, ArcGIS ssie zasoby więc nie może być to pierdołka
zależy mu na czymś niezamałym bo oprogramowanie jakiego używa ma pierdyliard okien okienek menu itd a jeszcze trzeba mapę wyświetlić. Mam wrażenie że Graficy mają podobne wymagania myśli nad czymś 17"
ma 5-6K (i planuje zakupy w okolicy wakacji, przy czym teraz warto się rozejrzeć)
w domu zamierza pracować na 2 zewnętrznych monitorach klawiaturze itd...
fajne rozwiązania
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ma 5-6K (i planuje zakupy w okolicy wakacji, przy czym teraz warto się rozejrzeć)

-Stacja dokująca lub coś by nie musieć wypinać masy kabli z laptopa zabierając go z domu

- dobre wykoannie zawiasów i klawiatury (w końcu będzie go też tak użwać) to co widziałem w lenovo to jakaś masakra


@wytrzzeszcz: outlet precisiona 7710 bądź jego następcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pytanie do posiadaczy #thinkpad, szczególnie T510,T520,T530, albo 14 calowców. Też macie minimalny luz na zawiasach? Chodzi mi o to, że klapa owszem siedzi sztywno, ale jak mocno piszę na klawiaturze, czy szybko, to klapa minimalnie drży. Jak złapię ręką to mogę ją tak dosłownie na milimetr w jedną i w drugą poruszyć. Bardziej na prawym zawiasie chodzi (który klika przy podnoszeniu, ale to podobno standard w T530, jest filmik
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach