wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 29
- 64
@tomek860827: lestaro i lenovo
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
Lenovo odświeża linię laptopów ThinkPad. Efekt? Nawet 21,5 godziny pracy na baterii!
http://www.spidersweb.pl/2016/12/lenovo-thinkpad-ces-2017.html
+ stacje dokujące na USB-C
#laptop #laptopy #lenovo #thinkpad
http://www.spidersweb.pl/2016/12/lenovo-thinkpad-ces-2017.html
+ stacje dokujące na USB-C
#laptop #laptopy #lenovo #thinkpad
- 6
Zapowiedzi nowych thinkpadów:
http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Classic-ThinkPad-models-with-Kaby-Lake-announced-T470-T570-T470s-T470p-L470-L570.189047.0.html
http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-Two-subnotebooks-and-a-convertible-with-Kaby-Lake-X270-ThinkPad-13-Yoga-370.189004.0.html
http://www.anandtech.com/show/10940/lenovo-updates-the-thinkpad-lineup-new-models-welcome-changes
dostępność: luty-marzec
#thinkpad #laptop #laptopy
http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Classic-ThinkPad-models-with-Kaby-Lake-announced-T470-T570-T470s-T470p-L470-L570.189047.0.html
http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-Two-subnotebooks-and-a-convertible-with-Kaby-Lake-X270-ThinkPad-13-Yoga-370.189004.0.html
http://www.anandtech.com/show/10940/lenovo-updates-the-thinkpad-lineup-new-models-welcome-changes
dostępność: luty-marzec
#thinkpad #laptop #laptopy
źródło: comment_dBkriiGub40wrZiqVPOSEr7UxDYI0YqD.jpg
Pobierz@Pustulka: Mogli sobie darować rozdzielczośc UHD w T570 przy tej karcie graficznej. No, ale fajnie.
Szkoda, że nie mają złącza do stacji dokującej tylko po thunderbolt wszystko idzie.
Szkoda, że nie mają złącza do stacji dokującej tylko po thunderbolt wszystko idzie.
- 0
Mogli sobie darować rozdzielczośc UHD w T570 przy tej karcie graficznej.
@velaskez: UHD jak zwykle będzie opcją, tak jak to wcześnie było przy 3k.
Szkoda, że nie mają złącza do stacji dokującej tylko po thunderbolt wszystko idzie.
Wszyscy producenci teraz na to przechodzą, na minus na pewno
ej gdzie w #trojmiasto dostane sutki do #thinkpad ? ja chyba nie umiem używać ale mi się starły wypustki i mam lekki ślizg co nie jest wygodne
- 0
@poszlo_wyszlo kk
- 3
Mirki, chciałbym zrobić pełne szyfrowanie laptopa:
- z SSD
- modułem TPM i pewnie innymi bajerami (Thinkpad serii T)
- i7 vPro
#windows10 pro
Czy
- z SSD
- modułem TPM i pewnie innymi bajerami (Thinkpad serii T)
- i7 vPro
#windows10 pro
Czy
@rtone: Truecrypt nie jest wspierany od x lat. Nowszy, lepszy - veracrypt.
@michalje: Informacja o szyfrowaniu jest na stronie producenta
www.samsung.com/pl/consumer/memory-storage/ssd/850-evo/MZ-75E2T0B/EU
A tu masz testy po zaszyfrowaniu. Bardziej niż prędkość wzrasta zużycie.
media-addicted.de/ssd-and-truecrypt-durability-and-performance-issues/744
www.samsung.com/pl/consumer/memory-storage/ssd/850-evo/MZ-75E2T0B/EU
A tu masz testy po zaszyfrowaniu. Bardziej niż prędkość wzrasta zużycie.
media-addicted.de/ssd-and-truecrypt-durability-and-performance-issues/744
zapytałem na #reddit o #thinkpad ich marzeń
co o tym sądzicie?
https://www.reddit.com/r/thinkpad/comments/5jyt1q/how_shoud_look_thinkpad_of_yours_dreams/
co o tym sądzicie?
https://www.reddit.com/r/thinkpad/comments/5jyt1q/how_shoud_look_thinkpad_of_yours_dreams/
@wytrzzeszcz: Ja tam nie mam bzika na punkcie loga, kwestią jest wygoda i funkcjonalność.
- 0
@majsterV2 przeczytałeś topić?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@orchis1565: bardzo możliwe, dzięki za sugestię ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak problem będzie się powtarzać rozbiorę dokładnie zasilacz i ogarnę baterię.
- 1
Czy jak dodam więcej ramu, to pamięć dla grafiki też wzrośnie? Dokładnie mi chodzi o Thinkpada X220
#thinkpad #komputery #pcmasterrace
#thinkpad #komputery #pcmasterrace
mam pytanie czy klawiatura z X60 albo X200 pasuje do X220 #thinkpad ?
@wytrzzeszcz: coś ty, nie ma szans, każdy model X'a ma inną klawiaturę. Ale widzę że dobrze kombinujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
widział ktoś czy da zmieścić wewnątrz #thinkpad x60 zamiast normalnej płyty głownej #raspberrypi ? i czy taka wymiana ma sens?
@wytrzzeszcz: taniej zamiast złomberry kupić system wbudowany na jakimś ARM od chińczyków. Ale jak masz dobrą płytę główną w tym X60 to się niezbyt opłaca.
w sumie tak sobie myślę dlaczego w sumie ja i tłumy nerdów i geeków na świecie kręcimy śmigłem pod #thinkpad
- 1
@brylek: rozumiesz o co chodzi ale "?:)
@wytrzzeszcz: dlaczego? Procesory mobilne od 2011 roku za bardzo się nie zmieniły (mocna i7 2gen dorównuje obecnym i5) a stare laptopy potaniały, dochodzi do tego jeszcze wysoka cena i słaba jakoś wykonania innych laptopów (nowych). ThinkPady cechują się dobrą jakością i niską ceną w stosunku do wydajności za używane modele
- 2
Elo #thinkpad #thinkpadmasterrace słuchajcie miałem jakąś aktualizacje ultra nava i nie otwierają sie nowe karty po kliknięciu środkowego klawisza (tego do scrollowania), jak to zmienic? t420 :)
- 1
@Luk_1mex: Ja W T450 robiłem to tak: Panel Sterowania-> Sprzęt i dźwięk-> Mysz-> zakładka ThinkPad.
źródło: comment_Qh1QSOYgKzVVbxMPgbEvCe3krNcSDPml.jpg
Pobierz- 0
@Fauler: dzieki wielkie, myslałem że dałoby sie to jakoś zeby był jednoczesnie scrolling i middle click, ale chyba sie nie da
#thinkpad mam x220 i PC i myślę sobie czy kupno T60 jako terminala do Tego #pcmasterrace to dobry pomysł ?
- 3
@wytrzzeszcz: tak średnio - dzisiaj żywe t60 są albo d------e albo się nikt pozbyć nie chce. Niska rozdzielczość imo dyskwalifikuje jako terminal RDP. Jeszcze kwestia co chcesz przez to osiągnąć, ale skoro masz innego laptopa to chyba lepiej z niego jako terminala korzystać.
@wytrzzeszcz: spróbuj poszukać x60, to samo tylko 12 cali i łatwiej dostępne. No i jak jest potrzeba to do monitora podepniesz.
- 1
Miraski, warto się pakować jeszcze w taki dysk za 100zł? Oznaczenie SSDMCEAW080A401. Używka na gwarancji, przelatane 100h. Zauważyłem, że mogę to do mojego #thinkpad wcisnąć pod klawiaturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czytałem tylko coś w opiniach o grzaniu się (?). Nie miałem jeszcze SSD, stąd pytania.
#laptopy #komputery
#laptopy #komputery
- 12
No siema miraski z #thinkpadmasterrace xD jednak skusiłem się na używanego t430s, zamiast nowego edge. Cena była spoko i w dobrym stanie wizualnym. Pocztą jedzie do mnie jeszcze stacja dokująca, bo zawsze chciałem mieć takie coś :D rozdziałka hd+, niestety tylko i5, ale póki co powinien starczyć. Od razu wymieniłem klawiaturę na taką z ludzkim układem klawiszy i z podświetleniem. Cała procedura trwała 5 minut. Z potknięć to jedna kostka
źródło: comment_g6yySajNdYItSKGGJslTgo1rZhHk4LbJ.jpg
Pobierz@MercedesBenizPolska: nawet sie nie spodziwalem ze cos takiego jest.
Ale mnie w tej chwili zaimponowałeś!
Ale mnie w tej chwili zaimponowałeś!
- 1
@m1chau: @Rist0: @MercedesBenizPolska: Ja tez ostatnio kupowałem t430s, i7 4gb ram dysk 320 hdd, hd+, polska klawiatura za 1350 zł
#laptopy kumpel szuka laptopa do pracy nad mapami, ArcGIS ssie zasoby więc nie może być to pierdołka
zależy mu na czymś niezamałym bo oprogramowanie jakiego używa ma pierdyliard okien okienek menu itd a jeszcze trzeba mapę wyświetlić. Mam wrażenie że Graficy mają podobne wymagania myśli nad czymś 17"
ma 5-6K (i planuje zakupy w okolicy wakacji, przy czym teraz warto się rozejrzeć)
w domu zamierza pracować na 2 zewnętrznych monitorach klawiaturze itd...
fajne rozwiązania
zależy mu na czymś niezamałym bo oprogramowanie jakiego używa ma pierdyliard okien okienek menu itd a jeszcze trzeba mapę wyświetlić. Mam wrażenie że Graficy mają podobne wymagania myśli nad czymś 17"
ma 5-6K (i planuje zakupy w okolicy wakacji, przy czym teraz warto się rozejrzeć)
w domu zamierza pracować na 2 zewnętrznych monitorach klawiaturze itd...
fajne rozwiązania
- 1
ma 5-6K (i planuje zakupy w okolicy wakacji, przy czym teraz warto się rozejrzeć)
-Stacja dokująca lub coś by nie musieć wypinać masy kabli z laptopa zabierając go z domu
- dobre wykoannie zawiasów i klawiatury (w końcu będzie go też tak użwać) to co widziałem w lenovo to jakaś masakra
@wytrzzeszcz: outlet precisiona 7710 bądź jego następcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wytrzzeszcz: Najlepiej kilka tygodni przed zakupem napisz do wakacji to może sie dużo zmienić :)
- 2
Pytanie do posiadaczy #thinkpad, szczególnie T510,T520,T530, albo 14 calowców. Też macie minimalny luz na zawiasach? Chodzi mi o to, że klapa owszem siedzi sztywno, ale jak mocno piszę na klawiaturze, czy szybko, to klapa minimalnie drży. Jak złapię ręką to mogę ją tak dosłownie na milimetr w jedną i w drugą poruszyć. Bardziej na prawym zawiasie chodzi (który klika przy podnoszeniu, ale to podobno standard w T530, jest filmik
@brylek: Nowszym thinkpadom zawiasy lecą na łeb na szyję, zwłaszcza T440 i T440s, w s to już totalna porażka, człowiek przychodził wymieniać zawiasy co 2 miesiące
- 2
Dziwne że nikt nie wrzucił, Lenovo T540p 15" 3K IPS i7-4710MQ 8GB 256SSD GT730M DVDRW 9cell LTE W7P/W8.1P64
#thinkpad #cebuladeals
>>>>>> 1 339,02 zł zamiast 6999zł <<<<<<<<<<
#thinkpad #cebuladeals


























W najbliższym czasie planuję zakupić nowego laptopa, który będzie służył głównie do programowania. Zastanawiam się nad którymś thinkpadem z serii t4x0s, po świetnych doświadczeniach z t420. Jednak nie wiem jak z jakością tych nowszych thinkpadow (t450s, t460s). Fajnie jakby ktoś korzystający z nowych t4x0 się wypowiedział ;)
#thinkpad #pcmasterrace #linux #programowanie