Cześć Mirki i mirabelki! Byłem dzisiaj w teatrze na dramacie i polecam się choć raz w roku wyjść z piwnicy i iść do teatru. Można się odchamic i coś nauczyć. ( ͡º ͜ʖ͡º) #teatr
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lubie_p--o: dla mnie teatr w tv jest zbyt nudny i statyczny. Próbowałem kiedyś się do tego zmusić (a raczej obejrzeć przez przełączania)... słabo. Nie czuję, żeby coś takiego mogło rozwijać. Już lepszy będzie jakiś film dokumentalny lub rozwój jakiś swoich pasji czy rozwiązań. Pato na szęście mam na czarnoliście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Lucjan Rydel urodził się 17 maja 1870 r., a zmarł równo 100 lat temu 8 kwietnia 1918, poeta, pisarz, tłumacz; kształcił się w Krakowie, Berlinie i Paryżu. Był młodopolskim poetą wydał m.in. Poezje (1899), balladowy poemat Pan Twardowski (1906), zaś wielką popularność zyskał jako twórca opartych na folklorze widowisk scenicznych Zaczarowane koło (1900) i Betlejem polskie (wyst. 1904, wyd. 1906). Napisał też 3-częściową tragedię historyczną Zygmunt August (1913), opowieści z czasów helleńskich
Atticuspl - Lucjan Rydel urodził się 17 maja 1870 r., a zmarł równo 100 lat temu 8 kw...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WodzNaczelny: Trochę dziwi mnie Twoje podejście. Wiadomo, że w sztuce czy w teatrze są tendencje w jedną albo drugą stronę ale wydaje mi się, że warto czasami poczytać i trochę się dokształcić. Czym człowiek wie więcej, tym widzi o wiele więcej. Sztuka wyrywa się trochę z konwencji, bo w dzisiejszych czasach przyjęło się, że powinna szokować. Też jestem tym trochę zmęczona, ale tyle jest dróg interpretacji, ile masz w głowie.
  • Odpowiedz
#niedocenianefilmy część 23 - "Anna Karenina" (2012)

Magia teatru uchwycona w kamerze telewizji. Coś dla lubiących taką estetykę kina.

"Anna Karenina" to ekranizacja książki Lwa Tołstoja pod tą samą nazwą. W skrócie mówiąc - przedstawia tragiczną miłość tytułowej bohaterki z Aleksym Wrońskim. Cała fabuła powiedziałbym, że jest charakterystyczna dla przedstawień teatralnych - niby dramat, ale osadzony na takich baśniowych fundamentach (i bynajmniej nie chodzi mi tutaj o stronę wizualną tego filmu). Historia
waro - #niedocenianefilmy część 23 - "Anna Karenina" (2012)

Magia teatru uchwycona...

źródło: comment_nJoGvTwwPTOYtPFhopzkMDrh0sDjvJ6x.jpg

Pobierz

Widziałeś/aż już ten film?

  • Tak - rewelacja 0% (0)
  • Tak - bardzo dobry 0% (0)
  • Tak - dobry 5.3% (1)
  • Tak - średni 10.5% (2)
  • Tak - słaby 10.5% (2)
  • Tak - bardzo słaby 5.3% (1)
  • Tak - gniot 15.8% (3)
  • Nie, ale nadrobię niebawem 5.3% (1)
  • Nie, ale może kiedyś obejrzę 15.8% (3)
  • Nie interesuje mnie 31.6% (6)

Oddanych głosów: 19

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

15 marca minęła 10 rocznica polskiej premiery musicalu Upiór w operze. Po rekordowych 572 przedstawieniach w warszawskim Teatrze Roma spektakl przeniósł się do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie już niedługo kolejne wznowienie.

Co ciekawe część obsady jest od premiery ta sama. Nastoletnie dziewczyny, dla których 10 lat temu rola Christine była absolutnym debiutem scenicznym i bez wątpienia wielkim wyzwaniem, teraz występują już jako absolwentki wokalistyki z bogatym repertuarem i
wonszsmieszek - 15 marca minęła 10 rocznica polskiej premiery musicalu Upiór w operze...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha: Teatr Wielki zawsze na propsie, ale to opera - nie każdy lubi.

Muzyczny od paru lat fajny, mimo trudnych warunków lokalowych. Od kiedy zaczął robić castingi, w większości przedstawień możesz zobaczyć ludzi z Romy, a repertuarowo na pewno ciekawiej, bo grają wiele przedstawień, a nie jak Roma jedno przez 2 lata.
  • Odpowiedz