Wszystko
Najnowsze
Archiwum

mruq
- 2
dzwoni do mnie #tauron i pod pretekstem "Nie daj się oszukać - my nie chodzimy po domach" prosi o wysłanie oferty, mimo że w umowie wyraźnie mam zaznaczone nieprzysyłanie ofert. Czy to się nadaje do zgłoszenia? #prawo #januszemarketingu
- 2
Hej Mirki,
szukam innego dostawcy prądu, niż aktualnie Innogy. Mam dość szacunkowych prognoz z kosmosu, problemów po zmianie licznika (już mi 3 razy zmieniali i ciągle liczniki liczą prąd jak chcą, a za ekspertyzy liczników trzeba płacić)..
Myślę o Tauronie albo Plusie (Energia od Plusa). W tych porównywarkach jest dużo firm, ale nie chcę też niesprawdzonej, bo to prąd firmowy i musi po prostu działać :D Ktoś korzysta z innych firm jak
szukam innego dostawcy prądu, niż aktualnie Innogy. Mam dość szacunkowych prognoz z kosmosu, problemów po zmianie licznika (już mi 3 razy zmieniali i ciągle liczniki liczą prąd jak chcą, a za ekspertyzy liczników trzeba płacić)..
Myślę o Tauronie albo Plusie (Energia od Plusa). W tych porównywarkach jest dużo firm, ale nie chcę też niesprawdzonej, bo to prąd firmowy i musi po prostu działać :D Ktoś korzysta z innych firm jak

Kaczuszkaa
via Android- 0
@NetJaro Niestety, dostawcy nie zmienisz. Możesz zmienić sprzedawcę. Możesz, że sprzedawca podpisać umowę kompleksową, on wtedy przesyła Ci rachunek za wszystko, ale to dalej innogy odpowiada za dostarczenie prądu.

NetJaro
- 0
@Kaczuszkaa: Ale ceny chyba też są inne? Bo nie ukrywam, że też o to chodzi :)
- 0
@kenny_kabanie: chcę podłączyć do sieci food trucka, czyli potrzebny mi podlicznik i gniazdo w najbliższej możliwej skrzynce.
- 2
Mirki, instalował ktoś prąd na działce? Mam już słupy i przekop pod ulicą, pewnie lada dzień przyjdą montować skrzynkę przed płotem i co dalej? Jakie dalej podjąć działania? #tauron #budownictwo #budujzwykopem
- 0
@melba: dlatego pewnie dużo zależy od człowieka. Jak przyjedzie służbista to przyczepi się do wszystkiego. Słyszałem od znajomych co się tym zajmują, że przynajmniej u mnie można to załatwić.
- 1
@adrian43: Przerabiałem to ostatnio w PGE.
1. Pojawia się skrzynka, ustawiona przez PGE Dystrybucja
2. Dostajesz pocztą info że umowa na przyłączę została zrealizowana + faktura do opłacenia
3. Zgodnie z warunkami umowy (mojej) masz 30 dni aby zawrzeć umowę na prąd (z inną spółką z PGE w nazwie - PGE Obrót)
4. Do zawarcia umowy potrzebujesz oświadczenia elektryka o przygotowaniu instalacji. W przypadku budowy wpisuje tam "prowizorkę budowlaną".
5. PGE Dystrybucja wydaje
1. Pojawia się skrzynka, ustawiona przez PGE Dystrybucja
2. Dostajesz pocztą info że umowa na przyłączę została zrealizowana + faktura do opłacenia
3. Zgodnie z warunkami umowy (mojej) masz 30 dni aby zawrzeć umowę na prąd (z inną spółką z PGE w nazwie - PGE Obrót)
4. Do zawarcia umowy potrzebujesz oświadczenia elektryka o przygotowaniu instalacji. W przypadku budowy wpisuje tam "prowizorkę budowlaną".
5. PGE Dystrybucja wydaje
- 1
- 2
Hej,
potrzebuje pilnej porady zanim TAURON wydyma mnie lub da mi bonus.
Bylem dziś w BOK w sprawie podpisania umowy na prąd budowlany czyli nieszczęsny C11.
Mysłałem ze wszytko pójdzie sprawnie i raz dwa będzie finał.. ale czegoś tam brakowało w Karcie Danych Technicznych i sprawa odwlekła się dzoen lub dwa. Tym samym Pani przedstawiła mi ofertę C11, a w zasadzie 4 oferty.
Nie
potrzebuje pilnej porady zanim TAURON wydyma mnie lub da mi bonus.
Bylem dziś w BOK w sprawie podpisania umowy na prąd budowlany czyli nieszczęsny C11.
Mysłałem ze wszytko pójdzie sprawnie i raz dwa będzie finał.. ale czegoś tam brakowało w Karcie Danych Technicznych i sprawa odwlekła się dzoen lub dwa. Tym samym Pani przedstawiła mi ofertę C11, a w zasadzie 4 oferty.
Nie
@avis21 bierz ofertę 1 przez dużą część budowy nie ma zużycia energii. Do tego żeby zmienić na C11 (a przynajmniej w pge) powinien być odbiór budynku do użytkowania i wszystkie pomiary instalacji więc nie jest to jakiś papierek
- 0
Dziękuję
Zgadza się to akurat słyszałem że 3 razy. W sumie to logiczne podejście .. Choć i tak nie rozumiem dlaczego muszę mieć c11 który jest przecież dla firm a ja jestem osobą fizyczną.
Wracając do sprawy. Tak jak pisałem wcześniej bylem w innym punkcie Taurona powiedzmy POK2. Tam zdziwieni o co mi chodzi . Od innej kobiety obok w obsługującej usłyszałem że to dziwna praktyka która stosuje POK1.
Babeczka przyjmująca mnie poszła do
Zgadza się to akurat słyszałem że 3 razy. W sumie to logiczne podejście .. Choć i tak nie rozumiem dlaczego muszę mieć c11 który jest przecież dla firm a ja jestem osobą fizyczną.
Wracając do sprawy. Tak jak pisałem wcześniej bylem w innym punkcie Taurona powiedzmy POK2. Tam zdziwieni o co mi chodzi . Od innej kobiety obok w obsługującej usłyszałem że to dziwna praktyka która stosuje POK1.
Babeczka przyjmująca mnie poszła do
- 1
@Sondokan: Jest - jak np. potrzebujesz 400V, albo chcesz nie zakłócać sobie jednym urządzeniem pracy innych (tu jeszcze kwestie bezpieczeństwa mogą dojść, ale to już zagadnienia bardziej złożone, które nie obchodzą zwykłego odbiorcę).
@Sondokan: Jeśli będzie licznik na 3f to niezależnie, ile zużyjesz na każdej fazie, będziesz płacił stawki jak dla 3f. Tylko pamiętaj, że jakbyś chciał 3f i korzystać tylko z jednej to musiałbyś 3-krotnie większą moc przyłączeniową mieć. Nie ma sensu w takim wypadku.
- 1
No i pięknie... Za ostatnie półrocze płaciłem 168 zł miesięcznie za energię elektryczną, miałem nadpłatę 109 zł i... Teraz przyszła mi nowa prognozowana faktura: 184 zł miesięcznie ¯\_(ツ)_/¯ Mam nadzieję, że to tylko przez jakieś prognozy na sezon zimowy itd. ktoś wie jak to się tam liczy w #tauron #energetyka ?
5
Energetycy Tauron pomogą jeżom, które wracają z leczenia

W pobliżu głównych punktów zasilania należących do dostarczającej na Śląsku prąd firmy Tauron Dystrybucja powstają unikatowe domki dla jeży, skonstruowane przez jednego z pracowników firmy. Bezpieczne schronienie znajdą tam m.in. jeże wracające do swojego środowiska po leczeniu.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Mirki, ile czasu czekaliście na fakturę i umowę po postawieniu skrzynki?
#budowadomu #budujzwykopem #elektryka #tauron
#budowadomu #budujzwykopem #elektryka #tauron
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kthxb koło 2 miesięcy
Czy ktoś z Was składał wniosek o odszkodowanie z tytułu planowanej i przedłużającej się przerwy w dostawie prądu? Idą na rękę chcąc mieć spokój czy czeka mnie przewalanie się paragrafami? Mam działaność pod tym adresem i nie mogę wykonywać swojej pracy.
#tauron #prad #niewiemjaktootagowac #pytaniedoeksperta #pytanie
#tauron #prad #niewiemjaktootagowac #pytaniedoeksperta #pytanie
20
Gdyby ktoś się zastanawiał jak obliczane są nasze rachunki za prąd :)

- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 18
Ostatnio byłem na koncercie Ozzy'ego w Krakowie i muszę przyznać, że było zajebiście. Takiej formy po Ozzy'm się nie spodziewałem, a pogo na Crazy Train było zajebiste. W każdym razie - na samą końcówkę Crazy Train postanowiłem "popływać" (trochę żałuje, bo ominąłem Mama I'm Coming Home i Paranoid w kotle), ale kiedy już poszedłem na sam początek, to spotkałem Quebo xD Zdziwiłem się jego obecnością tam, ale podeszłem, spytałem czy to on,
źródło: comment_OiOoThbedDkELFXqxa9I7HURKxRRy6T7.jpg
Pobierz- 7
Potem podszedłem jeszcze raz, mówiąc, że poprzednie wyszło rozmazane (#pdk) ale nie zaczaił :/
źródło: comment_3Wco0drWoAtTyCk7cPYh0zUCTAZRYvyy.jpg
Pobierz- 5
- 3
Ma ktos z Was prad z Plusa? Czy ceny sa konkurencyjne z Tauronem? Mamy dekoder Polsatu z Plusa i telefon, czy dla klirntow Plusa sa nizsze ceny?
#budujzwykopem #tauron #prad
#budujzwykopem #tauron #prad
konto usunięte via Android
- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@kj5: u mnie byłą sytuacja kiedy cała rozdzielnia pionu się topiła, mrugało światłami, przerywało. Na szczęście szybko przyjechał elektryk ze spółdzielni i zrobił przepięcie każdego mieszkania z pionu na pion obok. W kolejnych dniach przyjechali elektrycy i wymienili całą szafę.
Ja bym udeżał do spółdzielni o ile masz taką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym udeżał do spółdzielni o ile masz taką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mireczki dość nietypowa sprawa. 08.06.2018 dystrybutor energii jakim jest Tauron przeprowadzał jakieś modyfikacje przez co nie było prądu w klatce. Nie pisałbym ale podczas wznowienia dostawy prądu z mojego TV poleciały iskry i TV jest uwalony. Jak go podłączam do prądu to wywala mi bezpieczniki. Niestety moje ubezpieczenie nie pokrywa sprzętów ruchomych i zostałem z rocznym uszkodzonym telewizorem. Czy w takiej sytuacji warto uderzyć do Tauron ?
#prad #tauron
#prad #tauron
@5MinutWolnosci: uderzyć mozess ale udowodnienie im że to ich wina jeżeli tylko tobie się tak stało może być trudne
@5MinutWolnosci: możesz też spróbować na gwarancję wysłać
- 2
Mireczki, planuję w mieszkaniu zrobić 3 fazy, pomógłby ktoś z wypełnieniem WP+UP w Tauronie?
Konkretnie nie mam pewności co do dwóch pół..
* Wnioskowana moc przyłączeniowa (kW)
* Roczne przewidywane zapotrzebowanie energii [kWh]
Co
Konkretnie nie mam pewności co do dwóch pół..
* Wnioskowana moc przyłączeniowa (kW)
* Roczne przewidywane zapotrzebowanie energii [kWh]
Co
- 3
- 2
bardzo rozumiem, co to znaczy że nie będzie selektywności?
@IreuN: Że przy zwarciu będziesz latał na klatkę lub do złącza, zamiast do rozdzielnicy w mieszkaniu.
9
Tauron bezprawnie przetwarza dane w celach marketingowych i bagatelizuje sprawę.
Przez niemal rok Tauron przetwarzał sobie moje dane osobowe w celach marketingowych i dopiero reklamacja pisemna dała odpowiedź, że to przypadek... a żądanie reklamacyjne odnośnie rabatu na energię zostało olane. Muszę mieć szczęście, bo nie tylko w Tauronie miałem takie przypadki...
z- 3
- #
- #
- #
- #
Zasada działania paneli fotowoltaicznych polega na tym, że ogniwa fotowoltaicze, z których składają się panele, zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. W tym celu foton (czyli minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Jednostka światła jest pochłaniana przez ten krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to właśnie przepływ prądu elektrycznego. Dzięki zastosowaniu złącza półprzewodnikowego typu p-n (złącze dwóch półprzewodników
W tym celu foton (czyli minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową
@Dzyszla:
foton tylko po to wyruszył ze Słońca, żeby wygenerować nam energię elektryczną, w ogóle od wyruszenie ze Słońca celował prosto w tę płytkę krzemową xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@kerkociag: prawdziwy bohater na jego nie zasługujemy, a którego potrzebujemy
- 1
Witajcie, jakie są negatywne skutki tego, że kable energetyczne będą częściowo wspólne dla mnie i sąsiada? Walczę o to z projektantem skrzynki żeby je wyciągnąć poza moją działkę na gminny pas zieleni przed moją działką, tylko nie wiem czy gra warta świeczki? Trzeba potem do notariusza i jakąś służebność ustawiać?
#elektryka #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #tauron
#elektryka #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #tauron
źródło: comment_VzMwvWbowjCTrGelqIdhcobcDO79eZf1.jpg
Pobierz@kthxb: powiedz projektantowi, że się nie zgadzasz i koniec.
- 1
@kthxb: ten projektant jest albo niezłym jełopem, albo w terenie jest rzeczywiście dość słabo z możliwością prowadzenia kabla. Ja bym się nie zgadzał na prowadzenie kabla po swoim terenie, jeżeli należy on do ZE. Wtedy muszą mieć Twoją zgodę, a z nią mogą wejść Ci w teren i go rozkopać (względnie zdemontować płot, itd.).
Zapytaj projektanta dlaczego chce tak umieścić kabel, co jest tego powodem? Brak mapy do celów projektowych?
Zapytaj projektanta dlaczego chce tak umieścić kabel, co jest tego powodem? Brak mapy do celów projektowych?
















