dzwoni do mnie #tauron i pod pretekstem "Nie daj się oszukać - my nie chodzimy po domach" prosi o wysłanie oferty, mimo że w umowie wyraźnie mam zaznaczone nieprzysyłanie ofert. Czy to się nadaje do zgłoszenia? #prawo #januszemarketingu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki,

szukam innego dostawcy prądu, niż aktualnie Innogy. Mam dość szacunkowych prognoz z kosmosu, problemów po zmianie licznika (już mi 3 razy zmieniali i ciągle liczniki liczą prąd jak chcą, a za ekspertyzy liczników trzeba płacić)..
Myślę o Tauronie albo Plusie (Energia od Plusa). W tych porównywarkach jest dużo firm, ale nie chcę też niesprawdzonej, bo to prąd firmowy i musi po prostu działać :D Ktoś korzysta z innych firm jak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NetJaro Niestety, dostawcy nie zmienisz. Możesz zmienić sprzedawcę. Możesz, że sprzedawca podpisać umowę kompleksową, on wtedy przesyła Ci rachunek za wszystko, ale to dalej innogy odpowiada za dostarczenie prądu.
  • Odpowiedz
@melba: dlatego pewnie dużo zależy od człowieka. Jak przyjedzie służbista to przyczepi się do wszystkiego. Słyszałem od znajomych co się tym zajmują, że przynajmniej u mnie można to załatwić.
  • Odpowiedz
@adrian43: Przerabiałem to ostatnio w PGE.
1. Pojawia się skrzynka, ustawiona przez PGE Dystrybucja
2. Dostajesz pocztą info że umowa na przyłączę została zrealizowana + faktura do opłacenia
3. Zgodnie z warunkami umowy (mojej) masz 30 dni aby zawrzeć umowę na prąd (z inną spółką z PGE w nazwie - PGE Obrót)
4. Do zawarcia umowy potrzebujesz oświadczenia elektryka o przygotowaniu instalacji. W przypadku budowy wpisuje tam "prowizorkę budowlaną".
5. PGE Dystrybucja wydaje
  • Odpowiedz
Hej,

potrzebuje pilnej porady zanim TAURON wydyma mnie lub da mi bonus.
Bylem dziś w BOK w sprawie podpisania umowy na prąd budowlany czyli nieszczęsny C11.
Mysłałem ze wszytko pójdzie sprawnie i raz dwa będzie finał.. ale czegoś tam brakowało w Karcie Danych Technicznych i sprawa odwlekła się dzoen lub dwa. Tym samym Pani przedstawiła mi ofertę C11, a w zasadzie 4 oferty.

Nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@avis21 bierz ofertę 1 przez dużą część budowy nie ma zużycia energii. Do tego żeby zmienić na C11 (a przynajmniej w pge) powinien być odbiór budynku do użytkowania i wszystkie pomiary instalacji więc nie jest to jakiś papierek
  • Odpowiedz
Dziękuję
Zgadza się to akurat słyszałem że 3 razy. W sumie to logiczne podejście .. Choć i tak nie rozumiem dlaczego muszę mieć c11 który jest przecież dla firm a ja jestem osobą fizyczną.

Wracając do sprawy. Tak jak pisałem wcześniej bylem w innym punkcie Taurona powiedzmy POK2. Tam zdziwieni o co mi chodzi . Od innej kobiety obok w obsługującej usłyszałem że to dziwna praktyka która stosuje POK1.
Babeczka przyjmująca mnie poszła do
  • Odpowiedz
@Sondokan: Jest - jak np. potrzebujesz 400V, albo chcesz nie zakłócać sobie jednym urządzeniem pracy innych (tu jeszcze kwestie bezpieczeństwa mogą dojść, ale to już zagadnienia bardziej złożone, które nie obchodzą zwykłego odbiorcę).
  • Odpowiedz
@Sondokan: Jeśli będzie licznik na 3f to niezależnie, ile zużyjesz na każdej fazie, będziesz płacił stawki jak dla 3f. Tylko pamiętaj, że jakbyś chciał 3f i korzystać tylko z jednej to musiałbyś 3-krotnie większą moc przyłączeniową mieć. Nie ma sensu w takim wypadku.
  • Odpowiedz
No i pięknie... Za ostatnie półrocze płaciłem 168 zł miesięcznie za energię elektryczną, miałem nadpłatę 109 zł i... Teraz przyszła mi nowa prognozowana faktura: 184 zł miesięcznie ¯\_(ツ)_/¯ Mam nadzieję, że to tylko przez jakieś prognozy na sezon zimowy itd. ktoś wie jak to się tam liczy w #tauron #energetyka ?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy ktoś z Was składał wniosek o odszkodowanie z tytułu planowanej i przedłużającej się przerwy w dostawie prądu? Idą na rękę chcąc mieć spokój czy czeka mnie przewalanie się paragrafami? Mam działaność pod tym adresem i nie mogę wykonywać swojej pracy.

#tauron #prad #niewiemjaktootagowac #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio byłem na koncercie Ozzy'ego w Krakowie i muszę przyznać, że było zajebiście. Takiej formy po Ozzy'm się nie spodziewałem, a pogo na Crazy Train było zajebiste. W każdym razie - na samą końcówkę Crazy Train postanowiłem "popływać" (trochę żałuje, bo ominąłem Mama I'm Coming Home i Paranoid w kotle), ale kiedy już poszedłem na sam początek, to spotkałem Quebo xD Zdziwiłem się jego obecnością tam, ale podeszłem, spytałem czy to on,
realbs - Ostatnio byłem na koncercie Ozzy'ego w Krakowie i muszę przyznać, że było za...

źródło: comment_OiOoThbedDkELFXqxa9I7HURKxRRy6T7.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kj5: u mnie byłą sytuacja kiedy cała rozdzielnia pionu się topiła, mrugało światłami, przerywało. Na szczęście szybko przyjechał elektryk ze spółdzielni i zrobił przepięcie każdego mieszkania z pionu na pion obok. W kolejnych dniach przyjechali elektrycy i wymienili całą szafę.
Ja bym udeżał do spółdzielni o ile masz taką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mireczki dość nietypowa sprawa. 08.06.2018 dystrybutor energii jakim jest Tauron przeprowadzał jakieś modyfikacje przez co nie było prądu w klatce. Nie pisałbym ale podczas wznowienia dostawy prądu z mojego TV poleciały iskry i TV jest uwalony. Jak go podłączam do prądu to wywala mi bezpieczniki. Niestety moje ubezpieczenie nie pokrywa sprzętów ruchomych i zostałem z rocznym uszkodzonym telewizorem. Czy w takiej sytuacji warto uderzyć do Tauron ?

#prad #tauron
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, planuję w mieszkaniu zrobić 3 fazy, pomógłby ktoś z wypełnieniem WP+UP w Tauronie?

Konkretnie nie mam pewności co do dwóch pół..
* Wnioskowana moc przyłączeniowa (kW)
* Roczne przewidywane zapotrzebowanie energii [kWh]

Co
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bardzo rozumiem, co to znaczy że nie będzie selektywności?


@IreuN: Że przy zwarciu będziesz latał na klatkę lub do złącza, zamiast do rozdzielnicy w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
Zasada działania paneli fotowoltaicznych polega na tym, że ogniwa fotowoltaicze, z których składają się panele, zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. W tym celu foton (czyli minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Jednostka światła jest pochłaniana przez ten krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to właśnie przepływ prądu elektrycznego. Dzięki zastosowaniu złącza półprzewodnikowego typu p-n (złącze dwóch półprzewodników
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tym celu foton (czyli minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową


@Dzyszla:
foton tylko po to wyruszył ze Słońca, żeby wygenerować nam energię elektryczną, w ogóle od wyruszenie ze Słońca celował prosto w tę płytkę krzemową xD
  • Odpowiedz
Witajcie, jakie są negatywne skutki tego, że kable energetyczne będą częściowo wspólne dla mnie i sąsiada? Walczę o to z projektantem skrzynki żeby je wyciągnąć poza moją działkę na gminny pas zieleni przed moją działką, tylko nie wiem czy gra warta świeczki? Trzeba potem do notariusza i jakąś służebność ustawiać?

#elektryka #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #tauron
kthxb - Witajcie, jakie są negatywne skutki tego, że kable energetyczne będą częściow...

źródło: comment_VzMwvWbowjCTrGelqIdhcobcDO79eZf1.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kthxb: ten projektant jest albo niezłym jełopem, albo w terenie jest rzeczywiście dość słabo z możliwością prowadzenia kabla. Ja bym się nie zgadzał na prowadzenie kabla po swoim terenie, jeżeli należy on do ZE. Wtedy muszą mieć Twoją zgodę, a z nią mogą wejść Ci w teren i go rozkopać (względnie zdemontować płot, itd.).
Zapytaj projektanta dlaczego chce tak umieścić kabel, co jest tego powodem? Brak mapy do celów projektowych?
  • Odpowiedz