Dostałem list z PGNiG, że od nowego roku kończą ze sprzedażą energii elektrycznej i to, że podjęli współpracę z innymi podmiotami, które zapewnią ustawowo zamrożone ceny i ciągłość dostaw.

Oczywiście wspominają, że ja jako odbiorca nie muszę nic robić, ale z drugiej strony zastanawiam się czy może jednak warto by było rozejrzeć się samemu za inną firmą.

Pytanie do Was: czy zostawiacie to tak jak jest czy w Waszym przypadku rozglądaliście się
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
Wybaczcie, że z anonimowych, ale zapomniałem pasów do konta.

Potrzebuje pomocy w dwóch sprawach dotyczących #prad na #jdg.
1) Taryfa C11. Dostałem propozycje nowego cennika na następne dwa lata. 2076,70 zł netto/MWh i opłata handlowa 35 zł do tego jakiś rabat 5% i serwisant komputerowy 24h. Przy taryfie domowej G11 dużo złego słyszałem o wszelkich dodatkowych usługach, ale nie mogę znaleźć podobnych opinii przy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A próbowałeś założyć konto na tauron.pl? Potrzeby będzie Ci NIP i numer płatnika biznesowego, który kiedyś był na fakturze umieszczany. I tam powinien być dostęp do umowy. A jak nie to chyba trzeba pakować do jakiegoś stacjonarnego punktu bo wychodzi 2 zł różnic za 1 kWh
  • Odpowiedz
Mireczki pytanie do osób prowadzących #jdg i własną #firma. Jak zapewne wiecie istnieje możliwość złożenia oświadczenia do #tauron, aby korzystać z maksymalnej ceny energii elektrycznej. Wzór oświadczenia dostępny jest na stronie, natomiast za nic w świecie nie mogę zrozumieć zapisu dotyczącego kolumny pn. "Część energii elektrycznej objęta ceną maksymalną (%, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku)". Przecież naturalne jest, że każdy chciałby, aby
wbutachorangutan - Mireczki pytanie do osób prowadzących #jdg i własną #firma. Jak za...

źródło: comment_1669232093Q23Rued62QT1LgLG70iFgr.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enron: IMO to wszystko jest w ustawie. Masz podać jaką część zużywasz na potrzeby "podmiotów lub realizacji zadań, o których mowa w art. 2 pkt 2 lit. b–e" więc sprawdzasz art. 2 pkt 2 lit. b–e. Tam odpowiednio dla siebie znajdujesz "w zakresie, w jakim zużywa energię elektryczną na potrzeby podstawowej działalności" a że nie ma ustawowej definicji tego wyrażenia to sam sobie interpretujesz jak chcesz i elo. Źle mówię?
  • Odpowiedz
@Soja: Walnęli mi, że będę zużywał ok. 9000kWh co prognozę xDDD
Rachunek za zużycie dostałem też duży, ale jest już porozbijany na raty, w dodatku zleciłem badanie laboratoryjne licznika bo mieszkam w podejrzanej kamienicy, cały Bytom to podejrzane miasto.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mierczki, mam małą rozminę, moja różowa otwiera działalność. W biurze które chcemy wynająć jest ogrzewanie gazowe, na które różowa musi podpisać umowę. Teraz moje pytanie, czy trzeba podpisywać umowę na firmę i płacić więcej za gaz? Czy można podpisać umowę na osobę fizyczną i sie nikt nie dopierdzieli? #jdg #wynajem #dzialalnoscgospodarcza #ogrzewanie #tauron
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chup: trzeba podpisać umowę na tego kto widnieje jako wynajmujący w umowie. no chyba, że ktoś obsługujący zrobi to na odwal i nie sprawdzi... mi sprawdzali i z gazowni i z taurona.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#tauron #energetyka #prad #dzialalnoscgospodarcza

Składał ktoś kto jest mikroprzedsiębiorcą ten wniosek o zamrożenie cen prądu? Tam w tabelce w kolumnie 2 trzeba podać kategorię odbiorcy. Dodzwoniłem się na infolinię i babka powiedziała, że ma być 2 dla mikro a potem czytam informacje, że mikro jest 1. Nie chcę znowu czekać 20 minut na infolinii, ktoś może wie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś się orientuje na jakiej ofercie wyląduje jeżeli #tauron wypowiedział mi umowę na gaz a ja nic nie zrobię? Zależy mi na taryfie sprzedawcy bez żadnych dodatkowych gowien typu serwisant z realnym odczytem zamiast prognoz.

#tauron #pgnig #gaz #rachunki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ponawiam ankiete ktora wrzucalem ponad miesiac temu. Ankieta do celow pseudonaukowych. Dodane kilka nowych opcji odpowiedzi.
#pgg #wegiel #tauron #polska

Zaczeli kopcic czy nie zaczeli?

  • Tak juz kopce wunglem 24/7 (+-) 49.3% (37)
  • Tak juz kopce wunglem 12/24 (+-) 21.3% (16)
  • Mam wungiel ale nie kopce bo jeszcze cieplo 4.0% (3)
  • Kopce ale czym innym niz czarne zloto 24/7 (+-) 5.3% (4)
  • Kopce ale czym innym niz czarne zloto 12/24 (+-) 18.7% (14)
  • Nie mam czym kopcic i marzne 1.3% (1)

Oddanych głosów: 75

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kaolin28 wszystko pisze wystarczy przeczytać, jak się nie odezwiesz zapewne wybiorą opcje najkorzystniejszą dla siebie. Zrób im dowcip i weź taryfę sprzedawcy bez żadnych dodatkowych usług. Niestety musisz to w zrobić osobiście w biurze obsługi lub na infolinii sprzedażowej.
  • Odpowiedz
@andrzejw86: ok, wyobrażałem sobie to w taki sposób, że elektrownia w zależności od swojego widzimisię zmienia w jeden dzień/tydzień/miesiąc/pore roku (cokolwiek w oparciu o prognozy, czy obciążenie sieci) G12.1 lub G12.2
  • Odpowiedz
Czy ktoś już ma prognozę na kolejne półrocze listopad-maj? Bo coś mi nie chcą przesłać, a ciekawy jestem jak duży skok.
#tauron #prad
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach