#pgg #polska #wegiel #tauron #ogrzewanie #gospodarka
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Elo kolejna ankieta pseudonaukowa.(ofc w stopniach celsjusza)
#pgg #polska #wegiel #tauron #ogrzewanie #gospodarka
#pgg #polska #wegiel #tauron #ogrzewanie #gospodarka
Ile stopni masz w domu podczas zimy.
- 18 lub mniej 9.8% (14)
- 19 4.9% (7)
- 20 15.4% (22)
- 21 17.5% (25)
- 22 32.9% (47)
- 23 9.8% (14)
- 24 2.8% (4)
- 25 i więcej 7.0% (10)
@Ksemidesdelos: nie zgadzam się na żadne przeróbki.
@Maniaczyn: W dzień 20 w nocy 16
#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
Wybaczcie, że z anonimowych, ale zapomniałem pasów do konta.
Potrzebuje pomocy w dwóch sprawach dotyczących #prad na #jdg.
1) Taryfa C11. Dostałem propozycje nowego cennika na następne dwa lata. 2076,70 zł netto/MWh i opłata handlowa 35 zł do tego jakiś rabat 5% i serwisant komputerowy 24h. Przy taryfie domowej G11 dużo złego słyszałem o wszelkich dodatkowych usługach, ale nie mogę znaleźć podobnych opinii przy
Cześć Mirki,
Wybaczcie, że z anonimowych, ale zapomniałem pasów do konta.
Potrzebuje pomocy w dwóch sprawach dotyczących #prad na #jdg.
1) Taryfa C11. Dostałem propozycje nowego cennika na następne dwa lata. 2076,70 zł netto/MWh i opłata handlowa 35 zł do tego jakiś rabat 5% i serwisant komputerowy 24h. Przy taryfie domowej G11 dużo złego słyszałem o wszelkich dodatkowych usługach, ale nie mogę znaleźć podobnych opinii przy
- 0
OP: @sadowiak
Umowe mam bezterminową z tego co kojarze. Cennik mi sie kończy z koncem roku. Ostatni rachunek za prąd przyszedł na 2,77zl brutto za kWh
---
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
Umowe mam bezterminową z tego co kojarze. Cennik mi sie kończy z koncem roku. Ostatni rachunek za prąd przyszedł na 2,77zl brutto za kWh
---
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
A próbowałeś założyć konto na tauron.pl? Potrzeby będzie Ci NIP i numer płatnika biznesowego, który kiedyś był na fakturze umieszczany. I tam powinien być dostęp do umowy. A jak nie to chyba trzeba pakować do jakiegoś stacjonarnego punktu bo wychodzi 2 zł różnic za 1 kWh
Mireczki pytanie do osób prowadzących #jdg i własną #firma. Jak zapewne wiecie istnieje możliwość złożenia oświadczenia do #tauron, aby korzystać z maksymalnej ceny energii elektrycznej. Wzór oświadczenia dostępny jest na stronie, natomiast za nic w świecie nie mogę zrozumieć zapisu dotyczącego kolumny pn. "Część energii elektrycznej objęta ceną maksymalną (%, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku)". Przecież naturalne jest, że każdy chciałby, aby
źródło: comment_1669232093Q23Rued62QT1LgLG70iFgr.jpg
Pobierz- 0
@enron: IMO to wszystko jest w ustawie. Masz podać jaką część zużywasz na potrzeby "podmiotów lub realizacji zadań, o których mowa w art. 2 pkt 2 lit. b–e" więc sprawdzasz art. 2 pkt 2 lit. b–e. Tam odpowiednio dla siebie znajdujesz "w zakresie, w jakim zużywa energię elektryczną na potrzeby podstawowej działalności" a że nie ma ustawowej definicji tego wyrażenia to sam sobie interpretujesz jak chcesz i elo. Źle mówię?
- 0
Czy samo złożenie oświadczenia przez mikroprzedsiębiorce dot. ceny maksymalnej energii elektrycznej, może wpłynąć na zmianę taryfy (opłata handlowa) czy umowy prosumenckiej w Tauronie?
#tauron #energetyka #prawo #pytanie #kiciochpyta
#tauron #energetyka #prawo #pytanie #kiciochpyta
Myślałem, że rachunek jaki pokazałem w poprzednim wpisie był duży...
Dostałem zarąbiste prognozy zużycia prądu. Fuzja termojądrowa będzie przeprowadzana w Bytomiu.
Już to ogarnąłem w Tauronie, była niezła beka xD
#tauron
Dostałem zarąbiste prognozy zużycia prądu. Fuzja termojądrowa będzie przeprowadzana w Bytomiu.
Już to ogarnąłem w Tauronie, była niezła beka xD
#tauron
źródło: comment_16692043718NZOj5wWNwQ1kt4lTPFxS8.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
- 0
@Soja: Walnęli mi, że będę zużywał ok. 9000kWh co prognozę xDDD
Rachunek za zużycie dostałem też duży, ale jest już porozbijany na raty, w dodatku zleciłem badanie laboratoryjne licznika bo mieszkam w podejrzanej kamienicy, cały Bytom to podejrzane miasto.
Rachunek za zużycie dostałem też duży, ale jest już porozbijany na raty, w dodatku zleciłem badanie laboratoryjne licznika bo mieszkam w podejrzanej kamienicy, cały Bytom to podejrzane miasto.
403
Nie masz konta w banku – węgla nie kupisz. PGG zmienia zasady

Sklep PGG wprowadza zmiany mające na celu pozbycie się oszustów. Niestety, ale ucierpią na tym osoby wykluczone cyfrowo i mniej zaradne.
z- 80
- #
- #
- #
- #
- #
- #
myślałem, że jak mecz, to może się przyfarci xD
#tauron
#tauron
- 0
@0w202122: no na adresie mi nie zaczęło koło krążyć, to już wiedziałem że po zabawie xD
@Fur_Deutschland: Faktycznie było dzisiaj łatwiej, 2 zamówienia weszły, byłoby więcej ale miałem błędy w skryptach;/
Mierczki, mam małą rozminę, moja różowa otwiera działalność. W biurze które chcemy wynająć jest ogrzewanie gazowe, na które różowa musi podpisać umowę. Teraz moje pytanie, czy trzeba podpisywać umowę na firmę i płacić więcej za gaz? Czy można podpisać umowę na osobę fizyczną i sie nikt nie dopierdzieli? #jdg #wynajem #dzialalnoscgospodarcza #ogrzewanie #tauron
#tauron #energetyka #prad #dzialalnoscgospodarcza
Składał ktoś kto jest mikroprzedsiębiorcą ten wniosek o zamrożenie cen prądu? Tam w tabelce w kolumnie 2 trzeba podać kategorię odbiorcy. Dodzwoniłem się na infolinię i babka powiedziała, że ma być 2 dla mikro a potem czytam informacje, że mikro jest 1. Nie chcę znowu czekać 20 minut na infolinii, ktoś może wie?
Składał ktoś kto jest mikroprzedsiębiorcą ten wniosek o zamrożenie cen prądu? Tam w tabelce w kolumnie 2 trzeba podać kategorię odbiorcy. Dodzwoniłem się na infolinię i babka powiedziała, że ma być 2 dla mikro a potem czytam informacje, że mikro jest 1. Nie chcę znowu czekać 20 minut na infolinii, ktoś może wie?
- 0
@superralf: ok, a od czego to zależy?
@FircykPiecyk przeciez masz informacje na 4 stronie wzoru.
#tauron Chyba im się pomyliło... Oby! W poniedziałek wbijam tam razem z drzwiami.
źródło: comment_1668781542AjMjYbf9H17DLMjpOilIQk.jpg
Pobierz- 0
- 1
666
Przedsiębiorcy nie wiedzą, że do 30 listopada 2022 muszą złożyć oświadczenie...

Przedsiębiorcy mikro, mali i średni, a także większość JDG powinni do 30 listopada 2022 r. złożyć oświadczenie swojemu dostawcy prądu. Przedsiębiorcy nie są o tym informowani, bo to jedynie możliwość a nie obowiązek, przez co w następnym okresie rozliczeniowym mogą zapłacić znacznie wyższe rachunki.
z- 93
- #
- #
- #
- #
- #
Zaczeli kopcic czy nie zaczeli?
- Tak juz kopce wunglem 24/7 (+-) 49.3% (37)
- Tak juz kopce wunglem 12/24 (+-) 21.3% (16)
- Mam wungiel ale nie kopce bo jeszcze cieplo 4.0% (3)
- Kopce ale czym innym niz czarne zloto 24/7 (+-) 5.3% (4)
- Kopce ale czym innym niz czarne zloto 12/24 (+-) 18.7% (14)
- Nie mam czym kopcic i marzne 1.3% (1)
- 1
@NaczelnyAgnostyk: no juz 1/2 dnia dalem jako wlasnie opcje dla tych co ta 1/3 pala, sam wlasnie 8-12h dziennie juz pale zalezy o ktorej rozpale
@Martinos30: 163zl
@Tharazi: 4 miesiące temu...
źródło: comment_16684305076Mn8EFVMYi2LhewJ4kFn62.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Kaolin28 wszystko pisze wystarczy przeczytać, jak się nie odezwiesz zapewne wybiorą opcje najkorzystniejszą dla siebie. Zrób im dowcip i weź taryfę sprzedawcy bez żadnych dodatkowych usług. Niestety musisz to w zrobić osobiście w biurze obsługi lub na infolinii sprzedażowej.
@Kaolin28 najlepiej iść do boku.
@quizonmyface: sprawdz na liczniku co Ci się dokładnie wyświetla. Jak G12.1 to masz pozaszczytową od 13-15 i o 22-6. Jak masz G12.2 to wtedy 14-16 i 23-7
- 0
@andrzejw86: ok, wyobrażałem sobie to w taki sposób, że elektrownia w zależności od swojego widzimisię zmienia w jeden dzień/tydzień/miesiąc/pore roku (cokolwiek w oparciu o prognozy, czy obciążenie sieci) G12.1 lub G12.2
- 0





















Oczywiście wspominają, że ja jako odbiorca nie muszę nic robić, ale z drugiej strony zastanawiam się czy może jednak warto by było rozejrzeć się samemu za inną firmą.
Pytanie do Was: czy zostawiacie to tak jak jest czy w Waszym przypadku rozglądaliście się
Albo PGNiG da mi tego z którym on podpisał umowę albo sobie znajdę nowego.