Wpis z mikrobloga

@tomek_jg: W tym, że musiałbyś napykać 618 kWh prądu miesięcznie, żeby tańsza kWh skompensowała dodatkową opłatę handlową.
My we dwie osoby zużywamy jakieś 190 kWh.
Oprócz standardowych rzeczy -- płyta indukcyjna, elektryczny piekarnik, czasami elektryczny grill.

Musisz sprawdzić, ile tych kWh Ty zużywasz.
@Polinik: jeśli dobrze odczytałem, to mi wychodzi ok 250kwh na miesiąc. Więc wygląda na to, że opcja 2 się bardziej opłaca. Zastanawiam się, bo dawno temu miałem umowę ze stałą oplatą, z możliwością jej przedłużenia. I ciekaw jestem, czy nie jest ona bardziej atrakcyjna niż obie opcje.
@Colek: Porównuję dwie oferty w takiej formie, jak są przedstawione. Nie ma tam nic o osobnych stawkach przed i po przekroczeniu 2000 kWh rocznie, ale podejrzewam, że wciąż nie opłaca się bulić prawe 380 PLN, bo na niższej stawce oszczędność będzie dużo mniejsza.
@tomek_jg: koniec umowy z tauronem 31.01.2023 G11
zuzycie pradu okolo 250 kWh miesiecznie
pani chciala mi wcisnac taryfe eko z rabatem 10% oraz oplata handlowa 35 zl. Przy moiim zuzyciu ten rabat daje 11,5 zl oszczednosci
jak wiec widac przez oplate handlowa tracę ok 23,5 zł miesiecznie
co mnie zaskoczylo, pani powiedziala ze jak nic nie zrobie, to zostane automatycznie przerzucony na bezterminowa Taryfe sprzedawcy bez gwarancji ceny i bez rabatu,
@tomek_jg: ale jaja wyszly, ja mam umowe z gwarancja ceny do 31 stycznia wiec dowiedzialem sie ze tarcza mnie nie bedzie obowiazywac, wiec od 1 lutego bede placil ,85 za kWh a nie 0,5
i nie ma znaczenia ze cennik mam tylko do 31.01, obecny cennik wylacza mnie z mozliwosci uzyskania rabatu z tarczy solidarnosciowej w calym 2023 roku, wiec teraz musze wypowiedziec moja umowe, zaplacic kare za 1 miesiac okolo