#tauron hej, mam pytanie, o co chodzi ze stawkami na taryfie g12w, do lipca płaciłem 0,547 zł za kWh w szczycie i 0,265 za kWh poza szczytem, teraz dostałem fakturę i cena za energie szczycie i poza szczytem jest taka sam i wynosi 0,505 kWh, pan na infolinii oczywiście twierdzi, że wszystko jest OK...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, używacie "polecenia zapłaty" do opłacania np. rachunków za prąd czy gaz?
W sumie to pierwszy raz się zorientowałem, że coś takiego istnieje i w sumie zastanawiam się, czy warto. Nie ma z tym żadnych problemów?

#pytanie #mieszkanie #tauron #pgnig
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy energetyka ma prawo odrzucić wniosek o podłączenie prądu, jeśli jako dokument potwierdzający własność nieruchomości, dołączę do wniosku akt notarialny z zamazanymi kwotami (czarne prostokąty)? Wiem, że mógłbym dostarczyć odpis z KW, ale nie wiem kiedy sąd dokona wpisu. Wolałbym nie pokazywać energetyce kwot, no bo na cholerę im te informacje.

#prad #energetyka #enea #energa #tauron #pge #prawo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tauronie przy zakładaniu licznika można wybrać umowę na 2 lub 3 lata, oczywiście w momencie wybierania nie masz pojęcia co znajduje się w treści umowy i na co zmiana okresu wpływa. Jak to mówią, nie interesuj się, bo kociej mordy dostaniesz.

Ale kolejny krok to jest dopiero zastanawiająca rzecz - otóż, możesz wybrać czy chcesz mieć prąd eko z odnawialnych źródeł czy prąd tradycyjny. Oczywiście wybrałem prąd tradycyjny (tylko węgiel, walić
hehe520 - W tauronie przy zakładaniu licznika można wybrać umowę na 2 lub 3 lata, ocz...

źródło: Screenshot_2024-09-03-18-38-11-808_com.android.chrome-edit

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mieszkam w domu jednorodzinnym z rodzicami. Zużycie prądu (dostawca PGE) oscylowalo u nas w granicach 400 kWh na dwa miesiące.
Jednakże dzisiaj dostaliśmy rachunek, na którym widnieje ponad 1000 kWh zużytych, praktycznie 2,5 razy tyle co ostatnio.

Żadnych nowych urządzeń, kompletnie nic nowego, wszystko po staremu. Więc zaczęliśmy szukać winowajcy.

No i tu jest zabawnie. Wyłączyliśmy wszystkie korki/bezpieczniki, a licznik zachowywał się w następujący sposób:
innovi - Mieszkam w domu jednorodzinnym z rodzicami. Zużycie prądu (dostawca PGE) osc...

źródło: temp_file5893637221303818185

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wygląda sytuacja w której kończy mi się umowa z Tauronem, a ja nie podpisałem nowej. Z automatu przejdzie na czas nieokreślony?
Jeśli przejdzie na czas nieokreślony, a ja chciałbym nową taryfę np. sprzedawcy, będę musiał jakąś karę zapłacić?

#tauron #energetyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to działa z fotowoltaiką podpiętą do sieci? Czy kiedy generuję prąd, to zużywam go, a nadmiar leci do sieci, ewentualnie dopłacam za brakujący pobór, który pobieram z sieci, czy produkuję jedno, które sprzedaję dostawcy, a zużywam drugie, po innej cenie, które od niego kupuję?
Miałem plan zrobić sobie offgrid do ogrzewania wody użytkowej i drobnych głupot, ale ponoć teraz się duże dofinansowania do
instalacji, które muszą być podpięte do sieci, więc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ranger: Przez licznik z sieci/do sieci przepływa tylko ta moc, która jest wynikiem bilansu między mocą pobieraną przez odbiorniki a produkowaną przez instalację PV. Czyli pobierasz 2kW, PV produkuje 3kW - do sieci płynie 1kW i licznik to zlicza jako energię oddaną. Pobierasz 5 kW, PV produkuje 3kW - z sieci płynie 2kW i licznik to zlicza jako energię pobraną.
Tak to w uproszczeniu wygląda. Są pewne niuanse zależne np.
  • Odpowiedz
@mosqua: Grudzień - styczeń praktycznie jest bez produkcji pv i do zapłaty będzie za cały przesył. Sam abonament to mogą płacić osoby na starych zasadach.
Zakładając, że produkcja z pv pokryje całe roczne zużycie (a na nowych zasadach to trzeba sporo wpuścić do sieci...) i autokonsumpcję 50% przy rocznym zużyciu 4 MWh to trzeba będzie zapłacić za przesył 2MWh - zależnie od taryfy ale będzie to kilkaset złotych. W G11
  • Odpowiedz
Czy ktoś ma #prad z #tauron z prognozami rachunków i ma je na kolejne miesiące? Ja mam że wszystko zapłacone ale chciałbym wiedzieć jakie są dalsze prognozy? Z góry dziękuję za pomoc #energia #energetyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#tauron

właśnie tak patrze na moją umowe z Tauron i widzę, że mam usługę Serwisant24 w umowie. Czy wie ktoś ile ta usługa jest dodatkowo płatna? Czy mogę po prostu z niej od tak zrezygnować?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cinek88: jak coś umowa ci się będzie kończyć mów że chcesz" taryfę sprzedawcy" i żadnych pakietów "tańszy" prąd cię nie interesuje bo to ściema i tak płacisz wtedy wyższą opłatę dostawy, albo ci wpoernicza Eco sadzenie drzewek lub innych serwisantów tłumacząc że za kWh jest taniej... No tak taniej ale parę groszy co przy tak wysokiej opłacie stałej to jest kupa
  • Odpowiedz
Jak przepisać licznik gazu, skoro:
- poprzedni właściciel mieszkania miał gaz w Tauronie
- nie zrobiliśmy protokołu
- wypowiedział umowę sam w Tauronie
- ja spróbowałem w PGNiG zawrzeć umowę online wraz z przepisaniem licznika
- wygenerował mi się protokół zdawczo-odbiorczy, który muszę dostarczyć do punktu (takie to online...?)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tauron gaz. Mam pytanko: czy można przepisać licznik gazu online lub telefonicznie? Z prądem łatwo poszło, ale nie widzę podobnego rozwiązania dla gazu.

Pójście do punku to wyprawa i stanie w mega kolejce.

#tauron #gaz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, często na różnych stronach o tematyce cen prądu można się spotkać ze stwierdzeniem, że opłata handlowa w taryfach urzędowych nie istnieje i wynosi 0 zł . Tymczasem w taryfach dostępnych na stronie lumi czy e.on normalnie w taryfie jest opłata handlowa. To jak to w końcu jest, może ona być czy nie i Ci dostawcy jakoś dobrze ukrywają możliwość zawarcia umowy bez tej opłaty?

#lumi #fortum #e.on
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak udowodnić kradzież prądu? Policja i Tauron Dystrybucja przyjechali, zobaczyli nienaruszone plomby i pojechali... Licznik w mieszkaniu zamontowany przez elektryka wskazuje tak jak licznik od Tauronu, po wyłączeniu korków licznik ani drgnie. Od czasu interwencji bardzo niskie zużycie, ale to kwestia czasu jak złodziej znów zacznie kraść. Macie jakieś pomysły?

#elektryka #poradyprawne #prawo #tauron #zlodziej

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak udowodnić kradzież prądu? Policja i Tauro...

źródło: a594499fd8c8d

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim ciężko udowodnić coś czego nie ma. Żeby ci ktoś kradł prąd musi być spięty w twoją instalację. Jeżeli ktoś jest wpięty przed licznikiem lub na klatce to nie twój problem bo ciebie to nie obciąża.
  • Odpowiedz
W nawiązaniu do mojego wczorajszego posta. W skrócie prowadzimy z dziewczyną salon kosmetyczny do tej pory faktury za prąd oscylowały w okolicach 300-400zł a teraz dostaliśmy ponad 6300zł. Zamówiłem elektryka posprawdzał salon i stwierdził, że na 100% ktoś się podłączył nielegalnie pod nasz licznik i ładuje np. jakiegoś elektryka. Tak się składa, że pod naszym lokalem są 3 garaże i prawdopodobieństwo jest spore. Chociaż do końca się nie znam to mocny
razor172 - W nawiązaniu do mojego wczorajszego posta. W skrócie prowadzimy z dziewczy...

źródło: faktura

Pobierz
  • 206
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@razor172: Jeżeli już wynająłeś elektryka, to on powinien znaleźć miejsce nielegalnego przyłączenia.
Pierwsza kwestia - gdzie masz zamontowany licznik energii. Jeśli poza lokalem to jest możliwe że ktoś ci się podpiął na drodze od licznika do salonu. Jeśli w salonie to nie wyobrażam sobie jak można się podpiąć do czyjejś instalacji w lokalu użytkownika bez jego wiedzy.
Druga kwestia - w tablicy zabezpieczeń w salonie, na wejściu założyć podlicznik i
  • Odpowiedz
  • 870
@razor172 wiem że nie pomogę, ale jak mnie takie sytuacje w-------ą. Musisz się znać na wszystkim, bo jak nie to Cię wyruchają bez mydła, nawet jeśli gadasz z rzekomymi profesjonalistami, którym płacisz. Elektryk nie wie, nie ma jak sprawdzić, Tauron nie wie, nie ich problem.

Dzwoniłeś do administratora? Ja bym chyba teraz najpierw z nimi ustalił, co i jak elektryk może sprawdzić, a potem szukał innego elektryka, który sprawdzi gdzie jest
  • Odpowiedz
Ogarniał ktoś nowa umowę z #tauron?

O co chodzi z opcją:
- Prąd z Serwisantem 24H - rabat 5% - 3 lata - e-faktura

Vs. to samo tylko 0,2%? Jest jakiś kruczek, bo kto będzie wybierał tę druga
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@razor172: pojemnościową licznik wyświetla z kropką czy bez? 3,6kVA pracujące 24h/dobę ewentualnie 12kVA przez 8h dziennie przy pewnie 2 pomieszczeniowym lokalu usługowym to jest dość trudne do osiągnięcia. Szczególnie, że czynnej pobrano raptem 110kWh. Praktycznie trzeba by mieć cewkę z nadprzewodnika żeby taki wyczyn zrobić. A dioda od biernej na liczniku praktycznie nie powinna gasnąć.
  • Odpowiedz