Nie sledze tego tematu za bardzo ale jakies tldr o co chodzi ze Szwedka? Bo wczesniej Botezowe, potem azjatka, jakas polka, a teraz w komentarzach widze czesto cos o szwedce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy #xntentacion
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skyler: Szachmistrz jest ok. Na debiuty jest kanal hanging pawns, Dewid Czerw tez poczatek i sam zamysl debiutow pokazuje. Niezle serie dla poczatkujacych ma tez GothamChess, niektore materialy z SLCC (Saint Louis Chess Club) sa dobre jak tlumaczy GM Ben Finegold.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Czy tylko ja nie ogarniam kompletnie szachów i po prostu oglądam bartosza bo jest ciekawą personą i jego relacje z siostrami botez i nemsko są zabawne

Oglądam w sumie glownie jakieś szoty więc pewnie widzę też tylko te najciekawsze momenty xd

W ogóle polecacie jakiś poradnik dotyczący szachów żebym chociaż trochę rozumiał co się dzieje na ekranie?

#szachy #twitch
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anty_Chryst: ja tam trochę ogarniam, ale jak grają te bullety 1 min to i tak nic nie ogarniam bo wszystko dzieje się za szybko xD Więc też oglądam dla samego Bartosza i jego interakcji z czatem czy to innymi streamerami.
  • Odpowiedz
@RedBaron: Polecam w Twoim przypadku grać z z bonusem np. 5+3 albo 3+2
W tym pierwszym przypadku dostajesz na początku 5 minut i dodatkowo po 3 sekundy na każdy ruch. Więc jak masz mało czasu, a wygraną na szachownicy, to zdążysz doprowadzić do mata
  • Odpowiedz
@Polasz: Kiedyś jak byłem małolatem to w wakacje naparzałem ostro. Teraz poczytałem i już wtedy nieświadomie stosowałem obronę słowiańska przed gambitem hetmańskim. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Amasugiru no generalnie po tej wieżye3+ jest spora przewaga czarnych, pojawiają się jakieś maty w 6 albo w trzech według silnika no i dość łatwo zdobyć ta wieżę z F2 która jest podstawą do mata którego dałem, no ale tak jak przewidziałem oponent wziął wieżę za darmo xd, choć było to bardziej ryzykowne niż sądziłem ja generalnie nie bałem się mata ale wiecznego szacha
  • Odpowiedz
Zachęcam nowych widzów uniwersum #szachy do zapoznania się z postacią Patrycji Waszczuk xD nawet Hikaru o niej na streamie wspominał i zapoznał graczy spoza Polski z tą sławną polską mistrzynią ( ͡° ͜ʖ ͡°) a "waszczuk move" już przeszedł do slangu jako dziwny silnikowy ruch królem (ʘʘ)
fan_comy - Zachęcam nowych widzów uniwersum #szachy do zapoznania się z postacią Patr...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@LostTranslation wiem, że długie ale obejrzyj sobie od 20 minuty bo idzie ostra orka. Ogólnie Patrycja Waszczuk została przyłapana na oszustwie, w ciągu jednej partii wychodziła kilkanaście razy do toalety, prawie co ruch, porównali z silnikami szachowymi i były top engine move. Ogólnie podejrzenie, że oszukuje było od ponad roku, koleżanki już dawno podejrzewały oszustwo z jej strony. Do tego jej tłumaczenie partii było skandalicznie miernej jakości jak na osobę z
fan_comy - @LostTranslation wiem, że długie ale obejrzyj sobie od 20 minuty bo idzie ...
  • Odpowiedz