6. If you hear the phrases “Single pane of glass,” “Cloud,” or “Big Data” used incorrectly again, you will RAGE.

@grands000: Jedna rzecz którą zrozumieją programiści :P

Syntax Error.
  • Odpowiedz
Napisałbym, że jest wreszcie nowe #haproxy ale to nie ma sensu, pewnie na wykopie poza mną używają go ze 3 osoby w porywach ;) O tym, że od 1.6 jest wprowadzone #lua #programowanie to nawet nie wspominam ;)

samotność #sysadmin.a na mirko ;)

http://blog.haproxy.com/2015/10/14/whats-new-in-haproxy-1-6/

#serwerownia #serwery
normanos - Napisałbym, że jest wreszcie nowe #haproxy ale to nie ma sensu, pewnie na ...

źródło: comment_OyfBg7c7mV6AW9gMIIoqQjCTc6cWLcTW.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
#sysadmin Zauważyliście może, że 8.8.8.8 dziwnie długo odświeża rekordy A dla domeny?
Zmieniałem dzisiaj IP swojego VPSa i zamiast 1h cała akcja trwała z 6h :-(
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koledzy i koleżanki z #sysadmin, co robicie, kiedy pada połączenie u providera?

Ja wstawiam wodę na kawę, odkładam słuchawkę telefonu obok ( #c--------------l ), podłączam się do sieci przez komórkę.. i czekam.
Let the shittstorm begin.

Jakieś protipy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@canto: Do tego jeszcze zamień funkcje między przyciskami, tak by absolutnie nie odpowiadały ich opisom i jak w mordę strzelił masz obraz cyfryzacji polskich instytucji państwowych.
  • Odpowiedz
Mam serwer RDP z włączoną funkcją dysków uvhd. Niestety po skopiowaniu powiedzmy pliku 5GB i usunięciu go. Plik fizyczny nie zmniejsza swojego rozmiaru tylko zostaje na 5GB + to co przed skopiowaniem. Jest jakieś polecenie, funkcja aby *.uvhd zajmowały faktycznie tyle miejsca ile zajmują profile w nich się mieszczące ?


#windows2012r2 #sysadmin #it #microsoft
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kleksiq: plik VHD to "obraz dysku". Jeśli kiedyś musiał zaalokować sektory to plik urósł, po skasowaniu plików te sektory są wolne i kolejny zapis będzie szybszy, bo nie będzie musiał po drodze powiększać pliku obrazu.
  • Odpowiedz
@Dolan: http://blogs.msdn.com/b/rds/archive/2012/11/13/easier-user-data-management-with-user-profile-disks-in-windows-server-2012.aspx

@uosiu: to wiem, tylko tak jak w przypadku normalnych vhdx'ów można je skurczyć na czas "przenosin" poleceniem które Dolan wkleił ( Resize-VHD –Path c:\BaseVHDX.vhdx –ToMinimumSize ), tak uvhd niebardzo.
Problemem są 1'sze Logi Oracle, które generują się dla każdego użytkownika ( potrafią zeżreć dość sporo miejsca ).
A dwa nie daj boże ściągnij coś na pulpit. Jak na razie mamy jeden serwer RDP ale w przypadku
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JakisTakiNick: Nie wysyłać wirusów klientom :(

Nie wiem w sumie co mnie bardziej bawi.

To, że babka tak sobie wkręcała paranoicznie że ją pohaczyliśmy i zgłosi sprawę sami wiecie gdzie, czy to że po rezygnacji z usług nagle przy próbie logowania się do swojego konta FB jest przekierowywana do Panelu Klienta byłej firmy.

In any case - made my day.
  • Odpowiedz
#linux #freebsd #informatyka #sieci #sysadmin

Migruję mój główny serwer z zabawkami na FreeBSD i chciałbym zapytać jak najwygodniej rozwiązać podział na jaile.
Zazwyczaj robiłem to na zasadzie że dzieliłem główny serwer na 2 jaile: web + mysql.

I w sumie teraz tak myślę czy nie zabezpieczyć głównego serwera, postawić dobry firewall i działać tylko na jednym jailu.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arhu: Cały świat whodzi teraz w kontenery, nawet microsoft. Powoli dzięki systemd będziemy uruchamiać jakieś gry w kontenerach, a ty chcesz pod wiatr? Szacun. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@arhu: ezjail używasz? Wtedy masz basejail, flavours, newjail itp i te aktualizujesz i wtedy wszystkie uruchomione też są aktualizowane. A w uruchomionych tylko usługi które tam instalowałeś
  • Odpowiedz
o jak kisne... Piatek wieczor, a ktoś w mojej korpo wyslał maila na liste dystrybucyjna zawierajaca ponad 90k ludzi z prośba o reset hasła. Serwery tak bardzo obciazone, ludzie tak bardzo w-------i xD Ktos tu bedzie mial ciezka noc.

btw - co chwile ktos odpisuje zeby nie odpisywac na cała liste xD

#tangodown #sysadmin #korpo #pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prnppp: nie no, oczywiście, ale dostarczenie jednego maila do 90k ludzi nie powoduje (przynajmniej nie powinno..) obciążenia serwerów.
1. Deduplikacja na poziomie plikowym (storage)
2. Deduplikacja na poziomie silnika poczty (jeden mail = 1 plik)

nawet jeśli wzbudził urządzania IMAP po przez pusha, to nie ma to się nijak do obciążenia "serweruff"
  • Odpowiedz
Hello mirki.
Możecie polecić jakiś tani, stabilny hosting WWW z Pleskiem (ew. cPanel)?
Większych wymagań nie mam, żeby stabilnie chodziła przede wszystkim poczta i nie było jakiś urojonych limitów.

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KylosPL: miałem kiedyś u was hosting i sprawował się bardzo dobrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
można liczyć na jakąś mirkozniżke i wgranie skrzynek email z backupu pleskowego?
  • Odpowiedz
  • 0
@KylosPL: juz zamówiony pakiet wiec zobaczymy jak to bedzie działać. ;)
mam nadzieje na jakaś lepsza zniżkę za rok na odnowienie :)
  • Odpowiedz
#programowanie

Jest w sieci jakiś dobry i polecany kurs #perl pod kątem #sysadmin? Dostaję czasem cholery od mieszania basha, seda, awka i CHGW czego jeszcze, może perla ogarnę i będzie łatwiej. Chciałbym się jednak nauczyć języka, a nie znajdować ciągle "100 praktycznych jednolinijkowców do wykorzystania na co dzień".

Parę lat temu coś tam w perlu pisałem, ale krótko, więc prawie nic już nie pamiętam, przyjmijmy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wonsz_smieszek: przeczytaj Programming Perl 11$ i masz wszystko ładnie wyjaśnione.
@ksiak: a miałeś kiedyś styczność, czy mówisz na podstawie tiobe, gwiazdek z githuba i podań ludowych?( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajny, dojrzały i stabilny język - bez zamieszania jak z pythonem 3k i ze świetną społecznością - brak hipsterów. Do tego świetne Mojolicious, Coro i reszta CPAN.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: nie no jasne. Ja tylko zaproponowałem mój punkt widzenia. Imho nie ma sensu męczyć obecnie perla. Lepiej basha plus dodatki a jak nie wystarcza to Pythona użyć który ma pewne problemy ale jest wygodny.
  • Odpowiedz
#linux #debian #sysadmin
Znalazłem na Stack Overflow coś, co wygląda na rozwiązanie mojego problemu z iptables. Kłopot w tym, że dopiero zaczynam przygodę z Linuxem i nie bardzo tę poradę rozumiem. Napisali, żeby sprawdzić coś w configu kernela, ale jak googlałem, gdzie mogę ten config znaleźć, znalazłem tylko porady dotyczące jego samodzielnego kompilowania. Czy to znaczy, że muszę to zrobić? Ktoś może jest w
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach