@BananowyKrol: Śmiało, kup ten zestaw. Przynajmniej będzie wiadomo że nic nie trafisz.
Sprężynowe wiatrówki FAC (poza kilkoma wyjątkami) są bez sensu - ani to celne, ani przyjemne. Ten hatsan działa ok w 4.5, okolicach 12J, i po poprawieniu fabryki.
Chcesz trafiać - kup porządną używkę - stare maczówki jak np Walther LG55, jakąś używaną slavię, jak trafisz to stare chińskie BMK 20 lub 40.
Lunety rozwali każda wiatrówka sprężynowa, w
  • Odpowiedz
ee kupuje jednak reximex lyra 5,5, wtedy ta luneta ma sens :D?


@BananowyKrol: jak kupisz lyre to postaraj się jak najszybciej przetestować jakie skupienie jesteś w stanie z niej uzyskać na min 25m.
Jak się okaże, że trafiłeś na wadliwa lufę, to bez wymiany lufy się nie obejdzie, a tak zawsze w przeciągu 2 tygodni możesz ją odesłać do sklepu.
Reximex ma straszna loterie z lufa, jak wiatrówka nie ma
  • Odpowiedz
@OktawianAugust: w okolicach wielkich miast jest dużo myśliwych i małe obwody. W zachodniej Polsce dokładnie odwrotnie. Nie chcą brać na staż bo to tylko kłopot. Co innego w obwodach gdzie płacą ogromne odszkodowania. Ale jak j.w. zwykle ściana zachodnia i z dala od miast. Dlatego jeżeli jesteś zdeterminowany , masz dwie drogi ohz albo szukaj znajomego który się tobą zaopiekuje
  • Odpowiedz
Moderacja na forum-bron.pl jest jeszcze bardziej upośledzona niż połączone sztaby Wykopu i Elektrody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem w profilu link do komercyjnej aplikacji, napisali do mnie abym usunął co też zrobiłem.

Następnie usunęli moje posty - zapytałem, dlaczego, to mi napisali "żebym nie tuptał" i "bez odbioru".
Zapytałem który punkt regulaminu łamały - to wąsacz napisał "POWIEDZIAŁEM BEZ ODBIORU" (°°
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Dziś strzelałem z kumplem wiatrówka Snowpeak ap1000, używaliśmy pompki, pompowanie zajmowało jakieś max 2 minuty więc nie jest to zła opcja a będzie tańsza niż butla. Z czasem może bym dokupił butlę dla wygody a pompka była by zawsze awaryjnie w zapasie.
  • Odpowiedz
Pytanie do obserwatorów tagów #bron #wiatrowki #airsoft #strzelectwo
Mam starą wiatrówkę sportową Haenel 311. Leżała prawie pół wieku na strychu ale że mam sentyment bo strzelałem z niej za dzieciaka to postanowiłem przywrócić ją do życia. Rozebrałem ją i okazało się że konieczna jest wymiana uszczelki tłoka bo praktycznie uległa ona samoutylizacji. Do wyboru są dwie czyli wykonana ze skóry jak oryginał i taka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@roszej: jak kolega wyzej pisze, lepsza bedzie poliuretanowa / ptfe. Jej 'lepszosc' polega na lepszym uszczelnieniu i braku koniecznosci konserwacji.

Uszczelki skórzane trzeba moczyc w oleju mineralnym okresowo, insczej sie rozpadaja. Stare i nietrzymajace cisnienia da sie tym sposobem naprawic - mocząc w oleju, o ile nie jest potargana.

Tych nowoczesnych uszczelek niczym sie generalnie nie
  • Odpowiedz
jaka regulacje okresla jak powinno wygladac badanie lekarskie/psychologiczne do uzyskania zaswiadczenia o pozwoleniu na bron? znalazlem jakies rozporzdzenie, ale tam sa tylko jakies p--------y, wzory kwitkow itd.

to jest zapisane ustawowo, w ustawie o broni i amunicji, a nie w rozporzadzeniu? czy moze po prostu nie znalazlem tego wlasciwego?

#polska #lekarz #psychologia #prawo #pozwolenienabron #samoobrona #gazpieprzowy #bezpieczenstwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach