wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 1
Mirki szukam w ustawieniach GPO możliwości blokady wyświetlania/dostępu komputerów w sieci lokalnej i nie mogę znaleźć, gdzie można to ustawić?
System to Windows Server 2008 R2
#komputery #software #windows #windowsserver #gpo #administracja
System to Windows Server 2008 R2
#komputery #software #windows #windowsserver #gpo #administracja
Mirki,
mam w biurze komputer stacjonarny i laptop.
Chciałbym mieć dostęp z laptopa do dysku twardego w stacjonarce.
Połączenie w grupie domowej po wifi odpada. Muszę mieć szybki dostęp do plików, które mają po 1-3 GB. Zabawa w wifi to masa zmarnowego czasu na odczyt i edycję tych plików.
Macie jakiś inny pomysł?
mam w biurze komputer stacjonarny i laptop.
Chciałbym mieć dostęp z laptopa do dysku twardego w stacjonarce.
Połączenie w grupie domowej po wifi odpada. Muszę mieć szybki dostęp do plików, które mają po 1-3 GB. Zabawa w wifi to masa zmarnowego czasu na odczyt i edycję tych plików.
Macie jakiś inny pomysł?
- 2
@mrdopesmoker: Proszę wyjąć baterię biosu i nagotować bigosu.
@mrdopesmoker: pociągnij kabel sieciowy bezpośrednio ze stacjonarki do lapka. Udostępnij dysk ze stacjonarki jako udział sieciowy i powinno śmigać.
- 1
#testing #programowanie #software #qa
Siema mireczki, chciałbym zacząć się szkolić w kierunku security testing. Co polecacie na początek? Jakieś szkolenia, certyfikaty?
pzdr
Siema mireczki, chciałbym zacząć się szkolić w kierunku security testing. Co polecacie na początek? Jakieś szkolenia, certyfikaty?
pzdr
- 2
No i można powiedzieć, że potwierdziłeś moją wypowiedź. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak potrafią podciągnąć pod jedno stanowisko, czyli QA/tester. A co do większych firm to wiadomo, że potrafią wymyślić własny zawód dla danego stanowiska.
@pawlo896:
Kolejny raz gadasz głupoty oraz udowadniasz swój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Gdzie @gaily potwierdził coś takiego? Interpretujesz dziwacznie jego wypowiedź aby pasowała do Twojego zdania.
W wielu firmach/zespołach programistycznych nie ma scrum mastera,
- 0
1. Testy jednostkowe są pisane przez programistów, a nie wykonywane przez testerów.
@venomik: Zaprzeczam temu stwierdzeniu na własnym doświadczeniu. Dołączyłem do teamu jako tester (nie dev) i pisałem testy jednostkowe kiedy pokaźna część projektu była już stworzona ( ͡° ͜ʖ ͡°) hehe
- 1
#komputery #software
ja p------e, co 5 minut mam odtwarzany w PC dźwięk otwieranej puszki. myślicie, że ktoś robiłby taki z-----y soft infekujący? a może to jakiś z-----y program w tle, choć teraz patrze to z nowych mam tylko rzeczy od nvidii/gigabyte i msi.
polecicie jakiegoś dobrego darmowego antywirusa ;_;?
ja p------e, co 5 minut mam odtwarzany w PC dźwięk otwieranej puszki. myślicie, że ktoś robiłby taki z-----y soft infekujący? a może to jakiś z-----y program w tle, choć teraz patrze to z nowych mam tylko rzeczy od nvidii/gigabyte i msi.
polecicie jakiegoś dobrego darmowego antywirusa ;_;?
- 0
@zielonymariuszek: sprobuje najpierw tego, dzieki
Bitdefender
- 1
Mirasy wiecie jak jest z licencją #totalcommander ? Nie mogę nigdzie znaleźć. Mam lapka firmowego, którego mogę używać po pracy i chciałbym sobie kupić tą licencje dla jednej osoby. Pytanie czy mógłbym go używać także w godzinach pracy?
#software #oprogramowanie
#software #oprogramowanie
Witam. Jaki jest dobry ( i darmowy) program do diagnostyki kompa? nie chodzi mi o program typu Everest co pokazuje parametry i sprzęt tylko taki który pokaże ile stopni ma karta graficzna, czy nie ma gdzieś zbyt wysokiego napięcia itp.
#komputery #software #hardware #kiciochpyta
edit: może nie być darmowy
#komputery #software #hardware #kiciochpyta
edit: może nie być darmowy
- 2
@magicznyKrzysztof: hwmonitor
Komentarz usunięty przez moderatora
- 2
Co jest z tym Photoshopem, ze nie chce sie owtorzyć?
#pytaniedoeksperta #informatyka #software #photoshop
#pytaniedoeksperta #informatyka #software #photoshop
źródło: comment_ZautMWXcwgybrHnTMvFB1vPz7hSymCyL.jpg
Pobierz- 1
Istnije jakis sposob na odmulenie programu graficznego, bez jego zamykania? Robilem cos przez godzine w corel draw, az cos mi zamuliło i program nie reaguje. Nie chce mi sie znowu robic od nowa. Jest na to jakis sposob?
#informatyka #software
#informatyka #software
@sonep: zapisz co zrobiłeś, zamknij program i uruchom, projekt ponownie
- 0
@nitrospect: Problem w tym, ze nie bylo jak zapisac, bo program nie reagowal. WIdzialem tylko "kursor łądowania"
- 1
Co to daje, jesli mam 64 bitową wersje Photoshopa, zamiast 32?
#pytanie #photoshop #software #informatyka
#pytanie #photoshop #software #informatyka
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@sonep: do adresowania większej ilości pamięci.
- 1
@sonep w sensie w klawiaturze jest zepsuty? To klawiatura ekranowa
- 1
@kornik20082: Tak. No na ekranowej dziala
- 1
Jak podłączam pod usb jakieś urządzenie to komputer nie widzi np:pendriva tylko działa otwarzacz dvd a menadżerze urządzeń nie ma bluetooth i system to windows 10 64 bitowy i płyta główna to Gigabyte GA-H61M-S2PV i rewizja płyty głównej to REV 3.0 #windows10 #windows #oprogramowanie #pomocy #pytanie #hardware #software
- 2
konto usunięte via iOS
- 1
@balrog84: da sie
@cysiekw: Jeden system, różne języki na różnych profilach.
@barlog84: Da się (https://www.sevenforums.com/customization/42569-windows7-users-languages.html post #5). Jaką masz wersję Win 7? Home? Bo oficjalnie language packs są tylko dla Ultimate i Enterprise. Jeśli masz Home, to:
http://www.intowindows.com/how-to-install-language-pack-in-windows-7-home-premium/
https://www.howtogeek.com/howto/15510/change-the-user-interface-language-in-vista-or-windows-7/
@barlog84: Da się (https://www.sevenforums.com/customization/42569-windows7-users-languages.html post #5). Jaką masz wersję Win 7? Home? Bo oficjalnie language packs są tylko dla Ultimate i Enterprise. Jeśli masz Home, to:
http://www.intowindows.com/how-to-install-language-pack-in-windows-7-home-premium/
https://www.howtogeek.com/howto/15510/change-the-user-interface-language-in-vista-or-windows-7/
Mam wykupione specjalistyczne oprogramowanie, do którego producent dołączył "licencje" jako pendrive (musi być podłączony do komputera by działało). Pendrive jest oczywiście z tych większych rozmiarów i gdy jest wpięty to w transporcie się powoli mechanicznie uszkadza. Jest jakaś możliwość przegrać ten klucz dostępu na mniejszy pendrive? Producent za uszkodzenie tego pierwotnego klucza i wydanie duplikatu życzy sobie 200 euro, a niedługo czuje że rozwali się na amen.
- 1
#pcmasterrace #software #programy #komputery #pytanie
Potrzebuję aplikacji, w której mogę zaznaczyć sobie kilka punktów na ekranie i aby każdy miał do siebie przypisany klawisz, który aktywuje działanie jak np. kliknięcie przycisku myszy. Jest takie coś? Potrzebuję do jednej gry, ponieważ przegrywam przez to że muszę kursorem najechać i kliknąć a inni na tabletach trzymają palce w pogotowiu i po sprawie.
Potrzebuję aplikacji, w której mogę zaznaczyć sobie kilka punktów na ekranie i aby każdy miał do siebie przypisany klawisz, który aktywuje działanie jak np. kliknięcie przycisku myszy. Jest takie coś? Potrzebuję do jednej gry, ponieważ przegrywam przez to że muszę kursorem najechać i kliknąć a inni na tabletach trzymają palce w pogotowiu i po sprawie.
- 4
Czy jest jakiś multiplatformowy klient poczty email, którego bazę danych (lokalne archiwum poczty) można przenosić pomiędzy #linuks i #windows ?
Nie potrzebuję stałego współdzielenia, ale chcę mieć możliwość ewentualnej migracji pomiędzy systemami bez ryzyka udtraty dostępu do archiwum.
#software (wiem, że #programowanie to niewłaściwy tag, ale na pewno jakiś #programista15k będzie umiał mi coś polecic :)
Nie potrzebuję stałego współdzielenia, ale chcę mieć możliwość ewentualnej migracji pomiędzy systemami bez ryzyka udtraty dostępu do archiwum.
#software (wiem, że #programowanie to niewłaściwy tag, ale na pewno jakiś #programista15k będzie umiał mi coś polecic :)
źródło: comment_I6wKTegYWA751RJswj9vQQtyG1sJqjkD.jpg
Pobierzmirki, potrzebuja jakiśszybki tutorial jak sformatować i zainstalować ponownie windows 10
komputer jest bardzo zawirusowany i nie da się na nim normalnie pracować.
#windows10 #format #software #oprogramowanie
komputer jest bardzo zawirusowany i nie da się na nim normalnie pracować.
#windows10 #format #software #oprogramowanie
- 1
@jamesbond007: przytrzymujesz shift i klikasz uruchom ponownie, z menu które ci sie wyswietli wybierasz przywroc do ustawien poczatkowcyh
- 1
- 1
@piekny_pan: nawet nie wiedziałem, że takie coś jest. :d dzięki.
@bb-8: no niestety USMT wymaga wpisywania komendy w command line także rozumiem :) zakładam, że chodzi o zwykły profil lokalny? możesz spróbować zrobić najpierw backup folderu z profilem (C:\Users\) a potem restore już na świeżej instalacji windowsa: https://support.microsoft.com/en-us/help/17143/windows-10-back-up-your-files




























#software #komputery #programy