Skoro 1m³ wody waży tonę, to dlaczego nurkując na głębokość 1m nie zostanę zgnieciony? Oglądałem film skajfaja o titanie i powiedział on tam że na głębokości titanica panuje ciśnienie jakby ułożyć 3800 takich kostek wody jedna na drugą i że oddziałują one na łódź z każdej strony.
#nauka #nurkowanie #fizyka #scifun
S.....n - Skoro 1m³ wody waży tonę, to dlaczego nurkując na głębokość 1m nie zostanę ...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sandevistan skutkiem ubocznym jest, że pod zwiększonym ciśnieniem powietrza z butli w twojej krwi chętniej rozpuszcza się azot i stopniowo masz go coraz więcej we krwi.

przy wynurzaniu (zmniejszaniu ciśnienia), sytuacja wygląda jak przy otwieraniu butelki z colą: dopóki ciśnienie jest w niej zamknięte, nie widać bąbelków. ale jak je zmniejszysz otwierając nakrętkę, to gaz raptownie pojawia się w formie bąbelków. takie bąble azotu masz we krwi gdy się za szybko
  • Odpowiedz
Czy ktoś kiedykolwiek się zastanowił nad osobą fałszywego naukowca z YouTube? Dariusz Hoffmann, czyli scifun. Ledwo skończył szkołę podstawową i później średnia szkoła rolniczo- ogrodnicza. On podaje się za naukowca, mówi że jest z wykształcenia informatykiem. Tymczasem jego wiedzą to internet i reżyserowane spektakle. On jest zaburzony i w realnym życiu nie funkcjonuje.
#scifun #oszust # brak wykształcenia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@josedra52: Z jutuba pewnie tak.
Z walk? Kilkadziesiąt tysięcy max i to było pół dekady temu.
Chyba sprawa rozwodowa mocno go zaorała.
Ale ja bym też ani złotówki nie wpłacił, mimo że gościa lubiłem.
Na zbiórce już 19k więc...
  • Odpowiedz
@Castellano: influ nie sa nauczeni płacenia za siebie, takiemu jak pies zachoruje czy sam ma problemy to zaraz zbiórkę zrobi, idzie do restauracji i rozlicza w barterze za fotkę na ig, szuka pracy to zaraz zbióreczka na mieszkanko itd xD
  • Odpowiedz