Szybkie pytanko, załóżmy że kupuję kartę graficzną (rtx 2060) od producenta X i nie posiada ona wyjścia DVI ale płyta główna do której jest wpięta je ma. Czy jest możliwość używania wyjścia video z płyty głównej tak by przekazywała obraz bez problemu do monitora?

#komputery #pcmasterrace #pytanie #technologia #kiciochpyta #pc #kartygraficzne #nvidia #gtx #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś Mireczek zamawiał #rtx 2060 na #xkom? Właśnie się dowiedziałem na infolinii, że sprzedali więcej kart niż mają i mam czekać bo pod koniec miesiąca MOŻE coś będzie wiadomo xD. Mogę coś z tym zrobić? Na początku dostałem informację, że wszystko będzie do piątku 19.01 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam cały Mikroblog,
Planuję kupić nowy komputer i tak jak resztę komponentów mam już wybraną, tak ciągle zastanawiam się nad kartą graficzną. Dylemat mam pomiędzy MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO a odpowiednikiem TI. TI niby lepsza ale też 2k droższa, kwestia czy ta różnica w jakości jest/będzie aż tak zauważalna. Biorę po plusie od każdej strony i słucham argumentów.
-Komputer ma mi posłużyć przez kilka ładnych lat
-Komputer będzie służył głównie do grania
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kazumele: wybór miedzy 1080 ti a 2080 jest bez sensu - bierz 1080 ti nawet 1080 jest spoko.

Jak chcesz grać w 1440p lub 2160p ro 2080 ti ma widocznie wyższą wydajność >10klatek a różnica miedzy 2080 a 1080 ti jest na poziomie 2-3 klatek.

Będziesz mieć monitor 4k ?
  • Odpowiedz
#rtx #pomocy #komputery
Problem jak w załączniku, przy zmianie na wyższą rozdzialke wyskakują takie artefakty, przy gowno rozdzialce wszystko ok. Testowane na 2 monitorach. Win przeinstalowany, karta przy obciążeniu 72c procek 65c. Reset biosa, nic nie pomaga. Occt też obciazylem i nic.

Jakieś pomysły?

2700x /2070 / ocz600mxsp
Aggressiv - #rtx #pomocy #komputery
Problem jak w załączniku, przy zmianie na wyższą...

źródło: comment_PJhLmjdbMqflQKPoJEa1SFPHfI8WsbGj.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, o co chodzi w taktowaniu rdzeniów?

W RTX 2070 jest 1410 MHz
a w RTX 2060 jest 1830 MHz

Potrzebuję czegoś do gierek w moim HTPC a prawdopodobnie również do renderowania projektów wnętrz.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak myślicie, wraz z dzisiejszym wejściem RTX-ów 2060 które biją na łeb performancem w grach GTX-y 1060 czy ich ceny polecą drastycznie w dół zważywszy na to że rtx ma bardzo dobrą cenę i można już go kupić 300zł drożej od GTX-a 1060 6GB MSI GAMING (ta z czerwono czarnym chłodzeniem)
#komputery #pcmasterrace #pytanie #technologia #kiciochpyta #pc #kartygraficzne

Czy GTX-y 1060 6GB potanieją w opór?

  • TAK 31.3% (20)
  • NIE 68.8% (44)

Oddanych głosów: 64

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ly000 Rtx'y mają obecnie problem z akceleratorami, komputery miewają problemy z grami a nawet czasem zwieszają komputery przez co trzeba je resetować. Można spodziewać się że wraz z nowymi sterownikami, coś się poprawi, ale jak na razie polecałbym poczekać i zobaczyć czy to częste problemy.
  • Odpowiedz
  • 2
Czekaj, aż się Radeon VII pojawi, wtedy ruch zrobi NV i możliwe że RTX stanieje a do tego czasu będą znane też benchmarki i wyniki wydajności nowego Radeona. Nie spiesz się, gry Ci nie uciekną.
  • Odpowiedz
Mirki mam problem z #rtx #nvidia
Kupiłem dziś monitor 2k 144hz i w grach które działają powyżej 30FPS karta zaczyna piszczeć (chyba cewki)
Z-----y model mi się trafił karty graficznej i zwracać?
Czytałem żeby zasilanie do karty podpiac dwoma osobnymi kablami.
Teraz mam na jednym i jest rozdzielacz na drugie wejście i karta działa.
Piszczenie jest dość głośne więc dla mnie nie do przyjęcia
#pcmasterrace
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lyman11: Cewki, to jest zawsze loteria. Pamiętam że w 970 sprzedawali karty z wyizolowanymi cewkami z układu, nie zakleisz ich niestety raczej bo cewki w kartach są ukryte i miniaturowe. Jak masz jeszcze 14 dni od zakupu karty to możesz spróbować oddać i wziąć inną sztuke.
  • Odpowiedz
@Overwatch-PL: Strzelajmy, że psuje się te 5% kart, to jest bardzo dużo i to nie jest normalne. Zawsze na początku dany sprzęt ma jakąś chorobę wieku dziecięcego, ale nie w takiej skali.
Dla mnie to jest chore, że ktoś kupi kartę za 6-7 tysięcy i nie ma pewności, że ona została w jakiś sposób przetestowana. Największa afera była właśnie z 2080 Ti, ludzie robili sobie z nich np. SLI i
  • Odpowiedz
Dobra mirki, może ktoś z was będzie umiał mi pomóc, temat jest na reddicie ale na was też liczę #nocnazmiana (), skromnie proszę o pomoc speców bo mi się kończą pomysły i moja wiedza informatyczna wymięka.

Opis problemu z kompem:

Specyfikacja:
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bezzalogowy: Był 2 razy, nie pomogło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Testowane na W10H i W10P, czyste systemy, sterowniki tylko do mobo i GPU, nic więcej. Żadnego bloatware od producentów. Z dodatkiem do GPU od Gigabyte było tylko gorzej.
  • Odpowiedz
Sprytny trik z nazewnictwem ze strony AMD, jestem ciekaw jak wypadnie w testach ten RX 3080 i ile osób kupiło go myśląc że to nowszy i tańszy RTX 2080 XD
https://wccftech.com/amd-rx-3080-3070-3060-navi-gpu-specs-prices-leaked-rtx-2070-gtx-1070-gtx-1060-challengers-at-249-199-129/
#pcmasterrace #amd #ati #rtx #rx #nvidia
Octarine - Sprytny trik z nazewnictwem ze strony AMD, jestem ciekaw jak wypadnie w te...

źródło: comment_m6WpVd4bwDSEvdDYQHzvVfrreqARFXde.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@gustawny Sama technologia tak, robi wrażenie ale póki co to tylko ciekawostka. Nawet najmocniejsze rtxy miękną z włączonym RT. Myślę, że jeszcze z 2 generacje kart musimy przeczekać, żeby działało to tak jak powinno. Dopiero do 4k się ledwo przystosowalismy, a to i tak na ten moment drogie konfiguracje.
  • Odpowiedz
Siema #pcmasterrace #nvidia #rtx szukam posiadaczy Gigabyte RTX 2070 Windforce 8g/OC. Mam problem i chcę się dowiedzieć czy jestem w tym przypadku odosobniony czy ktoś jeszcze ma podobnie.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach