Wpis z mikrobloga

Witam cały Mikroblog,
Planuję kupić nowy komputer i tak jak resztę komponentów mam już wybraną, tak ciągle zastanawiam się nad kartą graficzną. Dylemat mam pomiędzy MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO a odpowiednikiem TI. TI niby lepsza ale też 2k droższa, kwestia czy ta różnica w jakości jest/będzie aż tak zauważalna. Biorę po plusie od każdej strony i słucham argumentów.
-Komputer ma mi posłużyć przez kilka ładnych lat
-Komputer będzie służył głównie do grania w gierki (pozwalam na śmieszkowanie)
-Procesor przeznaczony do tego komputera to Intel i7-9700K 3.6GHz
-Nie posiadam monitora 4K
Zapraszam do zadawania pytań! Z góry dziękuję za pomoc.
#komputery #rtx #skladamkomputer #kartygraficzne
  • 6
@kazumele: wybór miedzy 1080 ti a 2080 jest bez sensu - bierz 1080 ti nawet 1080 jest spoko.

Jak chcesz grać w 1440p lub 2160p ro 2080 ti ma widocznie wyższą wydajność >10klatek a różnica miedzy 2080 a 1080 ti jest na poziomie 2-3 klatek.

Będziesz mieć monitor 4k ?
@majk3l: Nie do konca się zgodzę, implementuje nowe technologie ale dopiero raczkuje, następna generacja powinna rozwinąć skrzydła. Jednak cena zabija i nie ma sensu pchać się w 20x0 tylko trzeba brać 1080

Ps. Ogólnie ciężko też bedzie odsprzedać 2080 i ceny używek pewnie się zrównają za rok lub 2 bo niewiele wnosi + średnio udany RT
@bi-tek: nie rozumiem.
Twierdzisz, że RTXy nie mają wysokiego wskaźnika ?


są tanie?

a może oferują lepszy współczynnik wydajności do ceny/poboru i kultury pracy niż Pascal?

A może sądzisz, że Nvidia nie wprowadziła ray tracingu przedwcześnie?