@PhoenixPneuma: XD, nie wierze w to co wlasnie przeczytalem. Az tak wam CDP mozgi wypral ze slaba optymalizacje tlumaczycie "wspaniala" grafika, kiedy taki rdr2 z 2018 chodzil i wygladal lepiej? X D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, co kupić do grania? Aktualnie mam 1070ti i monitor MSI mpg341cqrv. Chciałem kupić Asus ROG 3080 OC, ale nigdzie nie ma. Nie wiem czy czekać na 3080TI czy może kupić 3090? Jeśli oczywiście którąkolwiek się gdzieś pojawi.( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiem, że pytanie jest trochę z czapy, ale to wyczekiwanie na dostępność tych kart sprawiło, że wpadłem w takie rozkminy chyba.

#pcmasterrace #gpu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lordw: Na 3080Ti bym nie liczył, bo to są tylko plotki i to bardzo mało prawdopodobne ("Ti", to zawsze były karty robione na podstawie czipu o poziom wyższego (np. 2080 - Czip 104, 2080Ti czip 102), gdzie chip 102 był zawsze najlepszym układem generacji. Zarówno 3090 jak i 2080 są robione na układzie 102, więc nie ma już wyższego)

3090 do gier jest bez sensu, prawie żadna różnica za 2x
  • Odpowiedz
@Sierkocz: Możliwe, że zrezygnowali z nazwy "Super" i zrobią biedo-Ti, albo w sterach się ktoś walnął i będzie to Superka.

Jedno jest za to pewne, jeśli będzie na GA102, to nie warto będzie jej kupować. Będzie musiała być po między 3080 i 3090, a tam jest 10-15% różnicy, (Powiedzmy, że będzie 10% mocniejsza od 3080). Cena pewnie też będzie pomiędzy, (pewnie bliżej 3090), czyli patrzymy na coś ponad 1000$ (MSRP,
  • Odpowiedz
@YayaToure: Jak wejdzie nowa grafika to posłuży Ci jeszcze długo.
Ja się bawię trochę wirtualizacją więc więcej corów = więcej zabawy :)
Komputer zmieniam średnio co 6-8 lat, a jak coś kupuję to przeważnie biorę wysoką półkę, żebym potem nie musiał się w to znowu bawić. Niestety cierpię na chroniczny brak czasu :)
  • Odpowiedz
Mam do odebrania w punkcie kartę ale niestety siedzę w domu na kwarantannie. Czy tą kartę może odebrać mi kolega czy może potrzebują w komputroniku jakiegoś dokumentu czy coś? Dzięki z góry :)
#zakupy #komputronik #sprzet #rtx
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla wszystkich PCtowców którzy którzy narzekają na słabą jakość/wydajność cyberpunka, wrzucam pare informacji które znalazłem na reddicie na temat poprawy wydajności gry.

There's one specific setting that absolutely tanks performance for me, namely Cascaded Shadows Resolution. Changing this from high to medium more than doubled my FPS instantly. Not only that, but character dialogue went from single digit FPS to actually watchable.


Tłumaczenie: najbardziej wymagająca opcja to Cascaded Shadows Resolution. Zmniejszenie jej da
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podobno bardzo zwiększa to utylizacje karty graficznej.


@ItsFine: Utylizowanie karty graficznej w takim momencie to chyba nie jest najlepszy pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zamówiłem Rtx 3070 EAGLE, 9 listopada jestem 480 w kolejce, tak napisał mi #xkom także tego, orientacyjnie wiecie na czym stoicie moi drodzy
#rtx
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemaneczko ludziska ^_^ Czy znajdą się tacy którzy potwierdzą że dostali jakieś info od morele albo że dostali już RTX 3060Ti? Ja zamówiłem o 16:12 i jestem w kolejce pomiędzy 14 a 25 osobą... Zamówiłem Gigabyte Aorus GeForce RTX 3060Ti Master.

#rtx3060ti #rtx #morele
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ozon96: moja gotowa do odbioru od dzisiaj, godzina zamówienia to 15:06. Napisałem od momentu zakupu dwa maile zero odpowiedzi i nagle dzisiaj SMS ze czeka na odbiór... status na stronie nadal w realizacji, dopiero kilka godzin później mail. Muszą mieć naprawdę spore problemy obsługowe.
  • Odpowiedz
Czesc,
Co mysliscie o Gainward GeForce RTX 3060 Ti Ghost 8GB GDDR6? Jakies opinie? Nigdzie nie moge znalezc zadnej recenzji, uslyszalem jedna opinie, ze karta jest dosyc glosna. Udalo mi sie dorwac ta karte za 2260 i zastanawiam sie czy jest sens doplacac 240 zl do modelu gaming.
#rtx #nvidia #rtx3060ti
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grafixautozine: Dokladnie jak tak jak piszesz , w zastosowaniach pro czuc ze ta generacja daje rade.
Arnolda jeszcze nie probowalem, poki co jestem na bieda subskrypcji Octane i jakos sie przyzwyczailem. Mozna rownoczesnie w Arnoldzie leciec GPU i CPU render w dwoch instancjach? :)
  • Odpowiedz
Planuję zakup rtx 3060ti. Czy ktoś ma jakieś informacje na kiedy najwcześniej planowane są dostawy tych kart. Najbardziej interesuje mnie:
- Gigabyte GeForce RTX 3060Ti Gaming OC
- MSI GeForce RTX 3060Ti Gaming X Trio

#nvidia #rtx #rtx3060ti
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jandiabeldrugi: napisalem z 4 maile, odpisało mi 3 różne osoby z x-kom i kazda inne informacje.... takiej żenady w życiu nie widziałem, dla osłodky kupiłem xbox series x w cenie z preodera, wiec coz, z 1-2 mc bede mial na czym pograc, a pozniej moze wpadnie ten rtx
  • Odpowiedz
  • 1
@Desolator: Moja karta to chyba akurat najdroższy model 3080 oprócz extreme od aorusa wiec myślałem ze będzie trochę mniejsza kolejka i większa dostępność, ostatnio pojawiły się nowe 3 recenzje pod produktem wiec jednak ktoś te karty dostaje. Nie wiem co gorsze, czekanie na prawdziwa dostępność w jakimś sklepie i ryzyko tego ze nie zdąży się kupić czy takie ustawianie się w kolejce po towar którego nie ma ale za to
  • Odpowiedz