Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich PCtowców którzy którzy narzekają na słabą jakość/wydajność cyberpunka, wrzucam pare informacji które znalazłem na reddicie na temat poprawy wydajności gry.

There's one specific setting that absolutely tanks performance for me, namely Cascaded Shadows Resolution. Changing this from high to medium more than doubled my FPS instantly. Not only that, but character dialogue went from single digit FPS to actually watchable.


Tłumaczenie: najbardziej wymagająca opcja to Cascaded Shadows Resolution. Zmniejszenie jej da wam najlepszą poprawę wydajności, przy stosunkowo mało zauważalnym spadku jakości.

Edit: I seem to have fixed it, reinstall the Nvidia driver directly from there website. Make sure you select clean install, then restart your PC. I'm at 50fps with 1080 on high and 90-100% utilization.


Tłumaczenie: Najlepiej przeinstalować sterowniki do Nvidii bezpośrednio ze strony Nvidii. Zrobić czystą instalacje (usunąc poprzednio zainstalowane sterowniki). Podobno bardzo zwiększa to utylizacje karty graficznej.

#cyberpunk2077 #nvidia #cyberpunk #rtx
  • 20
@ItsFine: właśnie dlatego jak już gram to gram na konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nienawidziłem tego instalowania sterowników, a bo z tym procesorem to się wysypuje, a tu za mało ramu, a tutaj nie na steam tylko na 7 innych platformach trzeba grać xD TYLKO KONSOLE
@familypet: Jeśli ktoś po prostu chce pograć i go nie obchodzi grafika to właśnie od tego są konsole. PCta też kupisz gotowego i nie musisz się niczym przejmować. Ja na przykład lubię dokupywać nowe części do kompa, wcale nie jest to wiedza z poziomu doktoratu żeby złożyć własnego PC za połowę ceny komercyjnego.
@Kerneqly: gram na 1060 6gb i jest git na początku się bałem bo sterowniki proponowały na low jako optymalne, w grze ustawiłem high i zjechałem z paroma opcjami co były mniej istotne dla mnie, gierka chodzi 30-45 fps zależnie od lokacji ale gra chodzi płynnie cały czas. imo 1060 ciągnie dużo lepiej cyberpunka niż rdr2
@Kerneqly: @fctr: wlasnie ja mam podobny sprzet, gtx 1060 6 gb i i5-7500. Jeszcze nie gralem, ale ogldalem na yt ze ludzie maja po 30 klatek... Troche z optymalizacja to polecieli, bo w rekomendowanych to gtx 1060 byla do high.