Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, co kupić do grania? Aktualnie mam 1070ti i monitor MSI mpg341cqrv. Chciałem kupić Asus ROG 3080 OC, ale nigdzie nie ma. Nie wiem czy czekać na 3080TI czy może kupić 3090? Jeśli oczywiście którąkolwiek się gdzieś pojawi.( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiem, że pytanie jest trochę z czapy, ale to wyczekiwanie na dostępność tych kart sprawiło, że wpadłem w takie rozkminy chyba.

#pcmasterrace #gpu #rtx #nvidia #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
@lordw: Na 3080Ti bym nie liczył, bo to są tylko plotki i to bardzo mało prawdopodobne ("Ti", to zawsze były karty robione na podstawie czipu o poziom wyższego (np. 2080 - Czip 104, 2080Ti czip 102), gdzie chip 102 był zawsze najlepszym układem generacji. Zarówno 3090 jak i 2080 są robione na układzie 102, więc nie ma już wyższego)

3090 do gier jest bez sensu, prawie żadna różnica za 2x taką
  • Odpowiedz
@lordw: Jak by było mało, to by 3080 traciła w wysokich rozdzielczościach względem 6900, a jest dokładnie na odwrót. Im większa rozdzielczość tym lepiej wychodzi 3080, co pokazuje że "szybkość pamięci > czysta pojemność"
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Hmm to czekać na tego Asusa czy iść w bardziej dostępnego Gigabyte? Gaming OC, aorus master, Xtreme?
  • Odpowiedz
@Sierkocz: Możliwe, że zrezygnowali z nazwy "Super" i zrobią biedo-Ti, albo w sterach się ktoś walnął i będzie to Superka.

Jedno jest za to pewne, jeśli będzie na GA102, to nie warto będzie jej kupować. Będzie musiała być po między 3080 i 3090, a tam jest 10-15% różnicy, (Powiedzmy, że będzie 10% mocniejsza od 3080). Cena pewnie też będzie pomiędzy, (pewnie bliżej 3090), czyli patrzymy na coś ponad 1000$ (MSRP, więc
  • Odpowiedz