Film bardzo mi się podobał i zrekompensował mój wielki zawód po Przebudzeniu Mocy. Pomimo lekkiego chaosu na początku oraz niekiedy kiepskich i miernych dialogach. Za dużo patosu. Dla przeciwwagi los bohaterów i ich poświęcenie, w tym droida, zrobiły mocne wrażenie na mnie.
Z takich dużych minusów to faktycznie statek taranujący powinien być większy.
Muzyka niekiedy przypominała mi Medal of Honor Allied Assault, ten sam autor więc dla mnie bardzo na plus. Choć
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jestem jakimś wielkim fanem (chociaż wszystkie filmy widziałem), ale obejrzałem sobie dzisiaj najnowsze #starwars #rogueone i szczerze mówiąc kupiłem tą koncepcję, która odrobinę odbiła od tego przygodowego schematu z robotami rzucającymi sucharami, skakaniem z planety na planetę w poszukiwaniu przygód. Poprzednim filmem byłem szczerze zawiedziony, bo nie reprezentował sobą absolutnie nic - ani nowej koncepcji, ani nowej fabuły, po prostu zero. Nowy film, chociaż wciąż dość bezpieczny,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwaga drobne spoilery, kto nie oglądał ROGUE ONE, nie czyta

Udało mi się uporządkować myśli, film jest naprawdę dobry, mniej więcej taki jakiego oczekiwałem, wywołał u mnie emocje i pewne sceny przejdą do historii, bardzo ładne lokacje, wszystko naprawdę bardzo starannie przygotowane i wyważone, praktycznie nie widać gdzie były efekty CGI a gdzie prawdziwe rekwizyty, wiele smaczków i bardzo dobry wstęp do ANH, no i dobrze, że do SW wkradło się więcej szarości,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sihill_pl: tak naprawdę to byłoby trochę kłopotliwe wtedy, ale może po prostu główna bitwa miała przebiegać trochę inaczej, a zakończenie by się nie zmieniło


@jakubeskulap: zgadzam się, jako zamknięta całość film jest naprawdę dobry i dlatego myślę, że LucasFilm na pewno nic by nie stracił na trochę mroczniejszych historiach, ale Disney niestety..
  • Odpowiedz
@jakubeskulap: tak prawdę mówiąc, to TFA także można uznać za zamkniętą historię, bo chodziło tam o zniszczenie Stalkiller Base a także dokonało się tytułowe "przebudzenie mocy" tylko jeszcze nie wiemy kogo ono się tyczy, logika nakazuje przypisać to Rey, ale może chodziło o jakieś inne jeszcze postaci, albo zupełnie inną historię, w tym się zgodzę i myślę, że naprawdę trzeba będzie poczekać, zobaczymy ale póki co ja jestem spokojny, Rogue
  • Odpowiedz
@Bromatologia: dobrze rozumujesz, bo oglądam Ichaboda i musiało to na mnie jakoś wpłynąć. Ale jak widzisz moje fonty są jednak inne podobnie jak układ tekstu. Od zawsze stosuję też intensywne gradienty zalewające grafiki i "przeszklenie".

Sporo osób stosuje ostatnio stylizowane ręcznie malowane fonty, taka moda.

... Kiedyś używałem Bebas, ale kiedy font ten zaczął pojawiać się dosłownie wszędzie, zacząłem szukać czegoś innego :)
  • Odpowiedz
#starwars #rogueone

Ale ten film jest dobry, o ja p------e. Myślałem że po Przebudzeniu już nic lepszego nie zrobią a tu...Cała sala biła brawo. Kreacja złodupca mistrzowska, a jak Vader pojawia się to ciary murowane. Aktorka też miła dla oka. Zajebiście zazębia się z Nową Nadzieją. Polecam naprawdę mocno.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@l-da: zastanawiam się w ogóle kiedy ta scena miałaby mieć miejsce skoro od rozpoczęcia ataku rebeliantów na planetę z palmami, aż do śmierci, Krennic cały czas był w archiwum
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Joz: Wybieram się dzisiaj, nie spodziewam się dobrych gwiezdnych wojen. Moim zdaniem z tym filmem będę miał ten sam problem co z Przebudzeniem Mocy. Ja to sobie po prostu nie wyobrażam GW bez Jedi.

  • Odpowiedz
@Joz: Wyjąłeś mi to z ust. Dialogi były tragiczne, a najgorsze jest to, że ludzie tego nie rozpoznają. Gadam dzisiaj w pracy z osobami, które oglądały i słyszę "nie znasz się, w SW nie chodzi o dialogi przecież". No kurna. Niestety gdyby ten film nie był z universum to krytycy nie zostawiliby na nim suchej nitki. I tu nie chodzi o fabułę jako taką, bo fabuła jest dobra.


To naprawdę
  • Odpowiedz
Film trzyma poziom, pomimo, że wiadomo jak się skończy, pod koniec siedzi się jak na szpilkach ;)
Edwards odwalił kawał dobrej roboty, klimat starej trylogii, wojna no i oh my - Vader na końcu <3
Jak dla mnie chyba lepsze niż przebudzenie mocy. Kupa nawiązań, ale nie tak nachalnych.
Fani będą zadowoleni
#starwars #rogueone
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Film dobry. Pierwsza część słabsza, ale druga nadrabia z nawiązką. Bardzo spoko K-2SO. Mniej humoru niż zazwyczaj, mniej rzucająca się w uszy muzyka. Warto iść.


#starwars #rogueone
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach