Co się stało z polskim radiem, kiedyś ciekawe, różnorodne audycje muzyczne (blues, jazz, folk itd.), a teraz nie da się tego słuchać. #zalesie #polskieradio #radio #trojka
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

digger3
- 0

kidi1
via Wykop- 4
@digger3: Nie znasz historii z pisem i z Kazikiem?

wbrewprawdzie
via Android- 3
@digger3 Odpal sobie Polskie Radio Dwójka
Czy @czlowiek_z_lisciem_na_glowie: lubi eme?
Słucham sobie radia i dwie stacje się mieszają bo jakiś idiota z uke zezwolił na nadawanie dwóch stacji na częstotliwości obok siebie i na siebie nachodzą bo to jest oczywiste że fale analogowe muszą być oddalone a nie że jedna na 106.6 nadaje a druga na 106,7 fm i co i maila trzy miesiące temu napisałem że tego sie słuchać nie da i odpisali że przekazali dalej #radio
- 0
@sberatel: wiem
Ale ja wole w normalnym radiu, online wciskają reklamy
Ale ja wole w normalnym radiu, online wciskają reklamy
@zbozowakrolowa: no niewiem. Jaka stacja?
#radio #retro #starocie #szczecin #police #nostalgia
Ostatnio przeprowadzałem ze Szwagrem Tomem pewnego dziadka, lokalnie, po Szczecinie. Dziadek przenosił się z dwóch pokojów na jeden, i na nowym nie miał go gdzie wstawić, ani komu oddać. Powiesiłem mu zegar na nowym pokoju, a dziadek fajny, towarzyski, kumaty, otwarty, widać, że naprawdę nikogo nie ma. W sumie to chciałem się pochwalić tym
Ostatnio przeprowadzałem ze Szwagrem Tomem pewnego dziadka, lokalnie, po Szczecinie. Dziadek przenosił się z dwóch pokojów na jeden, i na nowym nie miał go gdzie wstawić, ani komu oddać. Powiesiłem mu zegar na nowym pokoju, a dziadek fajny, towarzyski, kumaty, otwarty, widać, że naprawdę nikogo nie ma. W sumie to chciałem się pochwalić tym

@extraordinary_seaman: Fajnie, ale na takim radiu możesz słuchać już, tylko Programu 2, bo inne byłby profanacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
@niecodziennyszczon: nnaturalnie :))) Jam Sessiony i klasyka, plus pogadanki o slawnych kompozytorach to jedyne treści, które nie wywołują we mnie mediowego rage'a. Na trasie to samo, tylko Dwójeczka :)
- 0
#technologia #radio
Działa taki wzmacniacz? On wzmacnia tylko odbiór czy nadawanie również?
Chcę zbudować takie coś:
Nadajnik --> wzmacniacz AB-IOT --> wzmacniacz ze zdjęcia ---> antena.
Działa taki wzmacniacz? On wzmacnia tylko odbiór czy nadawanie również?
Chcę zbudować takie coś:
Nadajnik --> wzmacniacz AB-IOT --> wzmacniacz ze zdjęcia ---> antena.
źródło: Sff4a0a54cb574492975b37a925f7685aD
PobierzCzy w gdzieś są w sieci stare nagrania stacji radiowych typu RMF MAXX, ESKA z lat ok 2005r? Posłuchałbym sobie nostalgicznie pogrywając np NfS U2 na emulatorze PS2. A tak przy okazji jaki polecacie pad bluetooth będący wierną dobrej jakości kopią pada od PS2 działającym z tym emulatorem?
#pytanie #muzyka #radio
#nostalgia
#pytanie #muzyka #radio
#nostalgia
@cotozazycie gratis pro tip,odpalasz Spotify wpisujesz 2005 czy to tak chcesz i gotowe
- 0
@sberatel: nie chodziło mi o archiwum samych stacji ale, różnie jest, może ktoś robił takie nagrania i udostępnia je na jakichś portalach których google nie zwróci. Wiesz co można znaleźć na archive.org ale trzeba wiedzieć jak szukać. Całe płytki z lat 00, dołączane do gazetek z zapisanymi stronami www z tamtych lat itp. Albo na chomikuj.
- 0
To hasło: "wall mount Bluetooth FM amplifier" wpisałem w wyszukiwarkę, aby znaleźć tego typu radia. Wystarczy do niego podpiąć dowolnego rodzaju głośniki kilkunastowatowe, sprzęt do źródła zasilania, antenę, i gra?
Miał ktoś styczność z tym?
#audio #radio #glosniki #bluetooth #sprzetaudio
Miał ktoś styczność z tym?
#audio #radio #glosniki #bluetooth #sprzetaudio
źródło: syskonics-mini-wall-mounted-bluetooth-amplifier-smart-home-music-system-2-channels
Pobierz@rukh czyli czym właściwie jest to urządzenie skoro wszystko musisz do niego podpiąć?
- 0
Kolejny taki tani gadżet. Wmontowujesz to przykładowo w bok szafy, i głośniki gdzieś w półkę.
Tu akurat szpetny trochę wyświetlacz żeby to było na jakimś meblu.
Tu akurat szpetny trochę wyświetlacz żeby to było na jakimś meblu.
źródło: temp_file1403075810001525991
PobierzHej Mirki!
Jak myślicie, czy da radę "dosięgnąć" baofengiem
Przemiennik: SR3UVL - Leszno : 51.844136, lng: 16.594246.
Równo 5 km, dosłownie 5 km i 100 metrów. W lini prostej, po drodzę troche lasów.
I jak taki przemiennik działa? Jeżeli chciałbym z kiś z leszna gadać przez baofenga to przemiennik powinien pomóc? Ktoś może po krótce wytłumaczyć?
#pytanie #radionowyswiat #radio #krotkofalarstwo
Jak myślicie, czy da radę "dosięgnąć" baofengiem
Przemiennik: SR3UVL - Leszno : 51.844136, lng: 16.594246.
Równo 5 km, dosłownie 5 km i 100 metrów. W lini prostej, po drodzę troche lasów.
I jak taki przemiennik działa? Jeżeli chciałbym z kiś z leszna gadać przez baofenga to przemiennik powinien pomóc? Ktoś może po krótce wytłumaczyć?
#pytanie #radionowyswiat #radio #krotkofalarstwo
Jak myślicie, czy da radę "dosięgnąć" baofengiem
@Simfecstio: Nie, żaden baofeng nie wspiera DSTAR tylko Icomy.
@Simfecstio: 5 km to tyle co nic dla stacji z anteną bazową i radia ręcznego, z 50 km to może być problem. A SR3UVL to cyfrowy przemiennik DSTAR i nie otworzysz go żadnym analogowym radiem.
- 0
Ostatnio w radiu non stop słyszę tą nutę.
Treny w radiu są dziwne bo mimo że ją kojarzę to nie pamiętam kiedy ostatnio to słyszałem.
Ta piosenka dla mnie zaginęła gdzieś i jak robiłem różne listy w tym na spotify to nie kojarzę aby mi mingeła.
Google trends też pokazuje że było jakieś zainteresowanie od połowy lutego tym utworem
#muzyka #radio
Treny w radiu są dziwne bo mimo że ją kojarzę to nie pamiętam kiedy ostatnio to słyszałem.
Ta piosenka dla mnie zaginęła gdzieś i jak robiłem różne listy w tym na spotify to nie kojarzę aby mi mingeła.
Google trends też pokazuje że było jakieś zainteresowanie od połowy lutego tym utworem
#muzyka #radio

- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
4
Wpływy Radia 357 nie nadążyły za kosztami.

W 2024 roku przychody internetowego Radia 357 zwiększyły się o 7 proc. do 15,06 mln zł. To mniej od prognoz rozgłośni.
z- 13
- #
- #
- #
- #
- 2
Zapewne pamiętacie to stare logo radiowej Trójki. Miało bardzo charakterystyczny element. Ja całe życie widziałem w nim po prostu kasetę do magnetofonu szpulowego... dzisiaj doznałem olśnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co Wy widzicie? #logotypy #radio #logo #gimbynieznajo
źródło: Logo_trojki
Pobierzco widzicie w tym logo?
- kasetę szpulową 21.2% (7)
- wielką cyfrę "3" 78.8% (26)
Bardzo długo nie słuchałem Polskiego Radia. Ostatnio miałem okazję przez pół dnia słuchać programu drugiego Polskiego Radia i to co tam się odwala, to jakiś kosmos. To jest taka druga TV Republika, tylko że w radiu a nie w TV.
Od kiedy oni tak mocno zboczyli w wiadomym kierunku?
#radio #polskieradio #polskieradiodwojka #media
Od kiedy oni tak mocno zboczyli w wiadomym kierunku?
#radio #polskieradio #polskieradiodwojka #media
8
Radiostacje czołgowe i MSH

W tym odcinku usłyszymy sporo na temat tak zwanej produkcji niekatalogowej obejmującej np. radiostacje czołgowe czy radiokompasy. Nie zabraknie też ciekawostek na temat konstrukcji znanych i cenionych z pewnym magnetofonem na czele.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
@pasztetzpuszki: da radę, ale prawdopodobnie będziesz musiał wymienić gniazdo USB na takie ze wsparciem dla car playa - polecam kanał łonacznik na YT świetnie wszystko tłumaczy
Jak w rmf fm działają te konkursy? Jeden los za 4.92zł, a bonus dnia X 27000 losów za 14.64zł. I co godzine zmieniają na 5min, że zamiast 1losu za 4.92zł jest ich np. 1000 lub 2000. Przecież to jawne oszukiwanie. Czy w ogole te konkursy ktoś nadzoruje? #pytanie #rmffm #radio #konkursy #niebieskipasek #rozowypasek
@Jaszczomboski: trzeba być debilem po podstawówce żeby wysyłać im jakieś SMS-y
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@sprawdzajacy: Bardzo możliwe że to było jako przerwynik, ale to nie żadnen z tych, bo to między nimi było.
20:58 Damiano David - Born With A Broken Heart
21:08 Lost Frequencies & Tom Gregory - Dive
20:58 Damiano David - Born With A Broken Heart
21:08 Lost Frequencies & Tom Gregory - Dive
@JackVifon: kup yamaha, amplitunery mają dobre dab+























