@Defender: NFS 3 i 4, bo na PSX jest lepszy model jazdy. Na eBayu jest zawsze parę zestawów konsola + ekran (teraz to nie akurat, bo #koronawirus) i tam to kupiłem. I tak uznaję NTSC za jedyny słuszny wybór ze względu na niepoprawną prędkość animacji w PALu.
  • Odpowiedz
Jak to jest, że różnice występują tylko w cyferkach a architektura i główne komponenty są te same? Czy Sony i MS dogadywali się na etapie projektowania?
Dlaczego mi się to nie podoba? Bo jest nudno. Nie ma czegoś co stanowi o unikalności systemu, walki na specyficzne rozwiązania. Pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale ostanie "prawdziwe" konsole to były według mnie PS3 i Xobox360. Każda była unikalnym systemem z własną architekturą i
czlowiekzlisciemnaglowie - Jak to jest, że różnice występują tylko w cyferkach a arch...

źródło: comment_1584900819xmtMh2OOgRyF5R4ybJig9A.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Dla producentów gier to spore ułatwienie i znaczna redukcja kosztów. Tworzenie pod xbox 360 i ps3 było bardzo wymagającym zajęciem z powodu różnic o których piszesz. Przeciętnego zjadacza chleba interesują gry a nie cpu i gpu. Sam pracuję w gamedev i nawet kompresje tekstur na popularne gpu w androidach i osobno ios zajmuje dużo czasu. Na androida trzeba zrobić 16 różnych wersji apk żeby ogarnąć większość telefonów.
  • Odpowiedz
@chilimaniac: nie ma to sensu, gdy można za podobną cenę kupić PS3 ze sprzętową emulacją zarówno PS1 jak i PS2. Tylko trzeba szukać odpowiednich wersji. Wadą jest to, że to wtedy muszą być gry NTSC i tu też trzeba pamiętać, że NTSC dzieli się na amerykańskie i japońskie. Gry na PS3 jednak ograniczeń regionalnych nie mają.

Sam swego czasu kupiłem model CECHA01 z dyskiem 500GB zamiast fabrycznych 60GB, ale leży
  • Odpowiedz
Jakieś fajne gry wyścigowe na PSX lub PS2? Takie bardziej arcade niż symulacja, do pogrania dla dziecka. Gran Turismo 1 na PSX troszkę za trudne, nawet na easy.

#gry #retrogaming #ps2 #psx
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Unahotin: jezeli chodzi o dobry fun to polecam Moto Racer, Need for Speed 3 i 4 , może być jeszcze test drive i z dziecinnych Supersonic racers we dwóch mapa dżungla :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Goofas: Ja chcący wziąć udział w tej zabawie, i pierwszy link który mi się pojawił.

Za Wikipedią:
Zapaść rynku gier wideo w 1983 spowodowała bankructwo wielu producentów komputerów domowych i konsol gier wideo w Ameryce Północnej w drugiej połowie 1983 i na początku 1984. Wartość rynku spadła o 97% – z 3,2 mld $ w 1983 do 100 mln $ w 1986. Krach ten wyznacza koniec drugiej generacji gier wideo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
No siema retromirki! Doszła do mnie paczucha z Anglii, więc chwalę się zawartością. Wylicytowane za zawrotne 25£, więc wygranko mocno. 33 gierki PS2, 4 tytuły na PSX, konsolka Super Joy (bardziej jako ciekawostka) no i dla mnie spore zaskoczenie czyli kierownica Joytech JS-507 na licencji Williamsa z F1.
Reszta fotek w komentarzach (uwaga, robione rogalem).
#retrogaming #ps2 #psx #staregry #konsole
patrykmajster - No siema retromirki! Doszła do mnie paczucha z Anglii, więc chwalę si...

źródło: comment_1582135595U1fhzyZpiv7Ee0m8T3JIW8.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach