Dlaczego mi się to nie podoba? Bo jest nudno. Nie ma czegoś co stanowi o unikalności systemu, walki na specyficzne rozwiązania. Pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale ostanie "prawdziwe" konsole to były według mnie PS3 i Xobox360. Każda była unikalnym systemem z własną architekturą i
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
35
Jak programiści Naughty Dog hackowali pierwsze PlayStation

Parę ciekawostek technicznych dotyczących programowania na PSX, w tym wyjaśnienie czemu gry od Naughty Dog są najlepsze. Opowiada współzałożyciel studia. Angielski podstawowy :)
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jak to jest, że różnice występują tylko w cyferkach a architektura i główne komponenty są te same? Czy Sony i MS dogadywali się na etapie projektowania?
Dlaczego mi się to nie podoba? Bo jest nudno. Nie ma czegoś co stanowi o unikalności systemu, walki na specyficzne rozwiązania. Pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale ostanie "prawdziwe" konsole to były według mnie PS3 i Xobox360. Każda była unikalnym systemem z własną architekturą i
Dlaczego mi się to nie podoba? Bo jest nudno. Nie ma czegoś co stanowi o unikalności systemu, walki na specyficzne rozwiązania. Pewnie się ze mną nie zgodzicie, ale ostanie "prawdziwe" konsole to były według mnie PS3 i Xobox360. Każda była unikalnym systemem z własną architekturą i
źródło: comment_1584900819xmtMh2OOgRyF5R4ybJig9A.jpg
PobierzPS3 i Xobox360
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Xbox 360... piękna rzecz i ostatnia konsola Microsoftu z wspaniałą biblioteką gier.
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Dla producentów gier to spore ułatwienie i znaczna redukcja kosztów. Tworzenie pod xbox 360 i ps3 było bardzo wymagającym zajęciem z powodu różnic o których piszesz. Przeciętnego zjadacza chleba interesują gry a nie cpu i gpu. Sam pracuję w gamedev i nawet kompresje tekstur na popularne gpu w androidach i osobno ios zajmuje dużo czasu. Na androida trzeba zrobić 16 różnych wersji apk żeby ogarnąć większość telefonów.
Jest klimacik.
#psx
#psx

@tamagotchi: efekt tego shadera jest 1000x lepszy na żywo, sam nie mogę wyjść z podziwu jak genialnie to oddaje głębię i wypukłość kineskopu
Na sam dźwięk startującego pleja robi mi się ciepło w brzuchu.(ʘ‿ʘ)(ʘ‿ʘ)
Czego Waszym zdaniem brakuje żeby nostalgometr wywaliło w kosmos? Najlepiej must have exy, bo niestety sporo wyleciało mi już z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#playstation #psx #emulacja #staregry
#playstation #psx #emulacja #staregry
źródło: comment_1584879313vsN3b4bNIUuT22CBN7pMQx.jpg
Pobierz- 2
@wysuszony: Tactics Ogre - Let Us Cling Together,
Saga Frontier 2,
Legend of Mana,
Vandal Hearts II,
Wiepout / 2097 / 3 SE,
Ridge Racer
Saga Frontier 2,
Legend of Mana,
Vandal Hearts II,
Wiepout / 2097 / 3 SE,
Ridge Racer
- 3
- 3
Ile ja bym dał za remake tej gierki... Jeden z najlepszych OST w historii gier na PSX-a. Co ciekawe, muzyka w grze jest niemal identyczna z tym, co jest w albumie Vegas.
#psx #playstation #psone #thecrystalmethod #nostalgia #retrogaming
#psx #playstation #psone #thecrystalmethod #nostalgia #retrogaming

Przeglądałem moją starą saszetkę z płytami. Zobaczcie co znalazłem (。◕‿‿◕。)
Ps. Jak ją zgrać do iso aby działała w emulatorze z pliku?
#playstation #gry #psx #ciekawostki #granturismo #gimbynieznajo
Ps. Jak ją zgrać do iso aby działała w emulatorze z pliku?
#playstation #gry #psx #ciekawostki #granturismo #gimbynieznajo
źródło: comment_1584656393bOX9eXVEQXySGEdPI2qC4p.jpg
Pobierz@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Normalnie
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: google masz?
da się jeszcze gdzieś wyszukać działającego psx?
#psx
#psx
@chilimaniac: Na alle coś tam.
@chilimaniac: nie ma to sensu, gdy można za podobną cenę kupić PS3 ze sprzętową emulacją zarówno PS1 jak i PS2. Tylko trzeba szukać odpowiednich wersji. Wadą jest to, że to wtedy muszą być gry NTSC i tu też trzeba pamiętać, że NTSC dzieli się na amerykańskie i japońskie. Gry na PS3 jednak ograniczeń regionalnych nie mają.
Sam swego czasu kupiłem model CECHA01 z dyskiem 500GB zamiast fabrycznych 60GB, ale leży
Sam swego czasu kupiłem model CECHA01 z dyskiem 500GB zamiast fabrycznych 60GB, ale leży
- 0
Jakieś fajne gry wyścigowe na PSX lub PS2? Takie bardziej arcade niż symulacja, do pogrania dla dziecka. Gran Turismo 1 na PSX troszkę za trudne, nawet na easy.
#gry #retrogaming #ps2 #psx
#gry #retrogaming #ps2 #psx
Chcę tysiąc. Tysiąc subskrypcji.
A wszyscy zdrowi, szczęśliwi i potrafiący mnie zrozumieć na streamach. Jutro katujemy dalej #psx :)
#youtube #ratujemysaabine
A wszyscy zdrowi, szczęśliwi i potrafiący mnie zrozumieć na streamach. Jutro katujemy dalej #psx :)
#youtube #ratujemysaabine
No to gram... póki co w Fifę98 RTWC. Polską a kim ;)
https://youtu.be/MGH81x4J1jk
#psx #psone #fifa #stream #youtube #ratujemysaabine
https://youtu.be/MGH81x4J1jk
#psx #psone #fifa #stream #youtube #ratujemysaabine
@ratujemysaabine: 98 jest bezsprzecznie najlepszą z Fifów :)
Mogłem zainwestować w jakiś grabber hdmi to by można było pograć w nowsze gdy, ale... Dziś przecieram z kurzu ps1 i będę grau w grę... Jakoś ok 13-14 na YouTube.com/RatujemySAABine
#psone #psx #stream #gry #konsole #ratujemysaabine #zostanwdomu
#psone #psx #stream #gry #konsole #ratujemysaabine #zostanwdomu
@ratujemysaabine: Rozkręć i odkurz w środku bo pewnie kurz jak cholera
- 0
@Megawonsz_dziewienc: a myślałem że nikt tego nie czyta - brawo bystrzaku :)
ktoś orientuje się jak podłączyć ps2 i ps1 do monitora HDMI? nie mam w nim scarta itd
jakas przejsciowka czy cos? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ps2 #konsole #psx #playstation
jakas przejsciowka czy cos? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ps2 #konsole #psx #playstation
@Harnold123 Na AliExpress kupiłem kiedyś video converter z SCART na HDMI jak na zdjęciu. Z PS2 działa bez problemu, ponieważ chwilę używałem zanim zmienilem telewizor na taki z wejściem Component. Z PS1 podobno też działa, ale nie testowałem, bo nie mam konsoli.
źródło: comment_1583737188qFHgvoIa3QaHbNnziTMPPZ.jpg
Pobierz@Harnold123 Wpisz na Allegro albo Ali: PS2 to HDMI
506
Jak straszono graczy 20 lat temu - Silent Hill na PSX (1999)

Godnego remakea niestety brak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
z- 137
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 23
#glupiewykopowezabawy
4 gry, które opublikowano w roku Twoich narodzin i miałeś okazję w nie grać.
Ja zaczynam:
-
4 gry, które opublikowano w roku Twoich narodzin i miałeś okazję w nie grać.
Ja zaczynam:
-
źródło: comment_1583020989gMhVr6WFMLByOg63DRCofv.jpg
Pobierz- 5
#glupiewykopowezabawy
4 gry, które opublikowane w roku Twoich narodzin i miałeś okazję w nie grać.
Ja zaczynam, rocznik 1988 here:
#gry #konsole #komputery #staregry #retrogaming #pegasus #nes #nintendo #psx #playstation #sega #atari #amiga #commodore
4 gry, które opublikowane w roku Twoich narodzin i miałeś okazję w nie grać.
Ja zaczynam, rocznik 1988 here:
#gry #konsole #komputery #staregry #retrogaming #pegasus #nes #nintendo #psx #playstation #sega #atari #amiga #commodore
źródło: comment_1582704709yAZlPP4iYCgCR1ETwckY1X.jpg
Pobierz@Goofas: Ja chcący wziąć udział w tej zabawie, i pierwszy link który mi się pojawił.
Za Wikipedią:
Zapaść rynku gier wideo w 1983 spowodowała bankructwo wielu producentów komputerów domowych i konsol gier wideo w Ameryce Północnej w drugiej połowie 1983 i na początku 1984. Wartość rynku spadła o 97% – z 3,2 mld $ w 1983 do 100 mln $ w 1986. Krach ten wyznacza koniec drugiej generacji gier wideo.
Za Wikipedią:
Zapaść rynku gier wideo w 1983 spowodowała bankructwo wielu producentów komputerów domowych i konsol gier wideo w Ameryce Północnej w drugiej połowie 1983 i na początku 1984. Wartość rynku spadła o 97% – z 3,2 mld $ w 1983 do 100 mln $ w 1986. Krach ten wyznacza koniec drugiej generacji gier wideo.
- 1
@Goofas: a muszę robić grafikę? W każdym razie Doom II, Super Metroid, Donkey Kong Country i UFO: Enemy Unknown, dobry rocznik
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@Vigorowicz: 250zl
@Vigorowicz: ciekawe czy gry z PS3 na płytach będą działać, nadrobiłbym sobie dead space
No siema retromirki! Doszła do mnie paczucha z Anglii, więc chwalę się zawartością. Wylicytowane za zawrotne 25£, więc wygranko mocno. 33 gierki PS2, 4 tytuły na PSX, konsolka Super Joy (bardziej jako ciekawostka) no i dla mnie spore zaskoczenie czyli kierownica Joytech JS-507 na licencji Williamsa z F1.
Reszta fotek w komentarzach (uwaga, robione rogalem).
#retrogaming #ps2 #psx #staregry #konsole
Reszta fotek w komentarzach (uwaga, robione rogalem).
#retrogaming #ps2 #psx #staregry #konsole
źródło: comment_1582135595U1fhzyZpiv7Ee0m8T3JIW8.jpg
Pobierz- 2
@misiaczkiewicz: eBay ziomek
- 1
@MazDARX7: Odpalone. Testowałem kierownicę ;) Dobrze się zestarzały te tytuły. Chociaż moim skromnym zdaniem Forza z Xboxa bije GT na głowę.
Kocham tą grę do dzisiaj :D
Tylko szkoda że brak czasu na przejście jej w całości :/
Gra z 2000 roku to już retro gra? :)
#gry #staregry #psx #ps1 #playstation #retrogaming #gimbynieznajo #nostalgia
Tylko szkoda że brak czasu na przejście jej w całości :/
Gra z 2000 roku to już retro gra? :)
#gry #staregry #psx #ps1 #playstation #retrogaming #gimbynieznajo #nostalgia
źródło: comment_1581795017DFJaomfmC6dPSDyUTjYvO3.jpg
Pobierz- 5
@GamesFlemes: ostatnio grałem trochę w Toy Story 2 na playstation






















#psx #retrogaming #staregry #gry #playstation
źródło: comment_1585029359bwODA5KeybuITXnuxlMLu2.jpg
Pobierz