@Erados: Metal Gear Solid z 1998. Zrobiło na mnie wrażenie obecnie jak przechodziłem pierwszy raz, a co dopiero w tamtych czasach ludzie musieli zbierać szczęki, lepsze niż większość nowych gier.
Marka znana ale mam wrażenie że ta pierwsza cześć z racji swojego wieku jest całkowicie zapomniana
  • Odpowiedz
Po dobrych dwudziestu latach wracam do ukochanej produkcji z PSX-a, przy której spędziłem za dzieciaka długie godziny. Chrono Cross wtedy zachwycił mnie na wielu płaszczyznach (grafika, muzyka, system walki, wstawki FMV, liczba postaci), ale ile z tego zostało w pamięci? To chcę teraz sprawdzić. A przy okazji będzie okazja odbyć podróż po marginesy wypełnioną nostalgią. Relacjonować przygodę będę tradycyjnie na blogu. :) #gry #psx #jrpg #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@glos_zenady: Jest całkiem w porządku, choć technicznie tej wersji można trochę zarzucić. Najbardziej boli input lag przy walkach i spadki animacji, jak się dzieje zbyt dużo. Ale da się z tym żyć, a jak ktoś robi sobie powrót, to w ogóle przymknie oko, bo będzie zbyt nostalgicznie na zwracanie uwagi na takie detale.
  • Odpowiedz
Przyszła reedycja pisma PsxExtreme.
Chociaż sam nigdy PSXa nie miałem, za to bardzo dobrze się bawiłem i często przesiadywałem u kumpla który takową maszynę posiadał.
DN3D, Diablo 1, Fighting Force graliśmy na zmianę. Rywalizowaliśmy wspólnie na split screenie w DN Time To Kill, Crash Bandicoot Racing, Tekken 3 i wiele więcej.
Pierwszy też raz widziałem FF7 - już wtedy trochę kanciasta grafika ale fabuła (albo tyle na ile nam pozwalał na zrozumienie
Lurriel - Przyszła reedycja pisma PsxExtreme.
Chociaż sam nigdy PSXa nie miałem, za t...

źródło: comment_1667298522LHzAd2E9URkmAvt0c4q5MR.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lurriel: też miałem. W FF był tryb właśnie w dwójkę, że przechodziłeś :) Jedna z moich ulubionych gier tak samo jak Twisted metal 2 i Vigillante 8 :D Już takich gier nie robią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@laiklaicki: jak graliśmy w ff to kumpel wtedy chyba miał tylko jednego pada i zero kart pamięci.
Konsola potrafiła chodzić tygodnie aby skończyć takie tytuły jak DN3D
  • Odpowiedz
Spędził 22 lata na skanowaniu instrukcji do gier PS2, wydał na to 40 000 dolarów
https://www.gry-online.pl/newsroom/spedzil-22-lata-na-skanowaniu-instrukcji-do-gier-ps2-wydal-na-to/z12325e
Gracz o pseudonimie Kirkland wydał 40 000 dolarów, by zebrać pełną kolekcję instrukcji do gier wydanych na PS2.
Swoje zbiory zeskanował i udostępnił za darmo w Internecie.

#playstation #playstation2 #psx #konsole #gry
M.....T - Spędził 22 lata na skanowaniu instrukcji do gier PS2, wydał na to 40 000 do...

źródło: comment_1666781057DSwzm54wbjRCWkmD8jYijG.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesrley: ja niestety w tekkena sam napieprzałem bo byłem najstarszy i nie miałem kuzynostwa w swoim wieku, ale z ojcem w Hogs Of War kosiliśmy. Magia wspomnień. Nawet do dziś czasem partie odpalimy
  • Odpowiedz
Jaka ta gra jest klimatyczna i nostalgiczna....a pomimo że wyprodukowano ją 22 lata temu nadal gra się w to świetnie ze względu chociażby na to że przeciwnicy w realistyczny sposób reagują na otrzymane obrażenia oraz potrafią korzystać z osłon. Ogólnie w 2000 roku sam fakt że jeżeli na ekranie pojawiło się dwóch przeciwników to jeden z nich potrafi się wycofać i ukryć za osłoną lub ten dalszy paść na ziemie musiało robić
L.....y - Jaka ta gra jest klimatyczna i nostalgiczna....a pomimo że wyprodukowano ją...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
#retrogaming #psx #ps1 #gba #nintendo #miyoomini

Ściągnąłem sobie ten rom pack z reddita i kurde ktoś tu zrobił zajebistą robotę. Jest większość platform , nie ma miliarda gier tylko te najbardziej znaczące. Super dla każdego kto nie chce tracić wielu godzin na szukaniu romów. Do karty 64gb dograłem kilkadziesiąt gierek na psx i styka.

https://www.reddit.com/r/Roms/comments/x2cn29/platform_explorer_roms_pack_top_games_hacks/?utm_source=share&utm_medium=android_app&utm_name=androidcss&utm_term=1&utm_content=share_button
KickAss - #retrogaming #psx #ps1 #gba #nintendo #miyoomini

Ściągnąłem sobie ten rom ...

źródło: comment_1665485857y9xET9iPGEVohTC3mcukq2.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aeterna: czemu? Pierwszy pad do xboxa był bez analogów. Większość gier spokojnie działa bez żadnego problemu. Nawet symulatory dają radę, czy strategie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomazzo69: setki godzin na a500 przy tej grze spędzonych. Uwielbiam. Zostawiałem kompa na całą noc i rano patrzylem jak wszystko się blokowało na węzłach.
  • Odpowiedz
Ale zajebista okładka w nowym classic auto.
Pamiętam gdy ogrywało się OS'y w Colinie 2 na psx.
Lancer w tej wersji to od zawsze marzenie mojego życia. Miałem ten model jako pierwsze auto po zdaniu prawka - 1.3 75km ale Lancetnik był ( ͡ ͜ʖ ͡)

#colinmcrae #nostalgia #mitsubishi #lancer #evo #tommymakkinen #oldschool
ZajetyJestLoginWybrany - Ale zajebista okładka w nowym classic auto. 
Pamiętam gdy og...

źródło: comment_1665473124FCymWzInlxYAkl9y4VxZ1w.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bukimi: romy sie sciaga paczkami, nie ma sensu ich pojedynczo sciagac. sciagnij nes snes i niech napierdziela do woli, nie ma tam zadnych nie wiadomo jakich "rzezni". pomijam ze dzieciaki w tym wieku to w mortalu kregoslupy wyrywaly, smieszne ze teraz rodzice tak spinaja dupe o jkiegos dooma z kolorowymi potworkami
  • Odpowiedz
@bukimi: Wiele spolszczeń do romów https://www.romhacking.net/?page=translations&genre=&platform=&status=&languageid=1&perpage=20ℴ=&dir=&title=&author=&transsearch=Go
Youtube Ci pomoże jak nie wiesz jak spatchować IPS
Nes > Panic Restaurant, Hundson's Adventure Island, Whop Em Up, Codename Viper, Battletoads, Jackie Chan Action Adventure, Jackal, Gun.Nac, Legendary Wings, G.I. Joe, Chip 'n Dale, Kirby, 168 in 1 Contra (są 2 wersje), 42 in 1, Sword Master, Kick Master, Castle of Dragon, Zen Intergalactic Ninja, Castlevania, De-Block, Rollergames, Ikari Warriors, Guerilla Wars.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lujdziarski: no raczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@staryalkus: u mnie też się nie przelewało, konsolę brat kupił, z tego co pamiętam to wydał dużo siana. Zawsze chciał coś lepszego od pegazusa i spełnił marzenie
  • Odpowiedz
Chyba moje największe growe rozczarowanie jeśli chodzi o kontynuacje/spin-offy

The Neverhood to była, i nadal jest, rewelacyjna przygodówka, więc jak się dowiedziałem, że jest druga część to byłem niezmiernie uradowany, niestety okazało się, że tylko na konsoli wyszła druga część, więc musiałem obejść się smakiem, jako hardy pececiarz (nie do końca z mojego wyboru, no ale cóż :P).

Po latach przypomniałem sobie o tym i bez sprawdzania czym dokładnie jest ta gra,
Lookazz - Chyba moje największe growe rozczarowanie jeśli chodzi o kontynuacje/spin-o...

źródło: comment_1663970858VvUuiIqMGLEXIVTQp3BiQS.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lookazz: Jasne, nie dorasta The Neverhood to pięt, ale jak odpaliłem po latach (jestem rocznik '88, Neverhooda przechodziłem pierwszy raz w 1998 i potem wiele, wiele razy), to kurna, lekko nostalgia dopadła. Muzyka trzyma ten sam poziom, cutscenki śmieszne. Sama gra mocno zręcznościowa i trudna momentami.
Wiadomo, że chciałbym kontynuację w formie przygodówki(o Armikrogu nie chcę wspominać i pamiętać), ale niestety nigdy tego nie dostaniemy, więc SkullMonkeys zajmuje też specjalne
  • Odpowiedz