#pracbaza #praca

Słuchajta, pytanie z cyklu trochę głupich ale dla mnie odpowiedź nieoczywista. Mam napisane CV w języku angielskim i na końcu też po angielsku informacja o przetwarzaniu danych osobowych. CV oczywiście na potrzeby pracy w polskiej firmie ale pokazujące znajomość angielskiego tam, gdzie to wymagane, przecież całkiem sporo ofert pracy publikowane jest po angielsku). I teraz - czy info o danych osobowych po angielsku wpisuje się w
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zus #pomocy #praca
Jak to jest z zasiłkiem L4 z ZUS za opiekę nad chorym dzieckiem? O co chodzi:
Dostałem L4 opiekę w piątek do środy(łącznie 6 dni). Na L4 załapuje się weekend, a ja nie pracuje w weekendy bo system mojej pracy jest od poniedziałku do piątku. Czy za każdy dzień należy mi się zasiłek, łącznie z sobotą i niedzielą? Mam wnioskować o zasiłek za
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie tak na UOP, że w nie ważne czy było 20 czy 23 dni pracujące w miesiącu to dostajecie tą samą wypłatę?

Zawsze miałem proporcjonalną do dni pracujących, ale ziomek mi p-------ł, że on ma zawsze stałą niezależnie od dni. Przy UOP jest pensja za miesiąc w umowie, ale to chyba przy 160h w miesiącu.
#praca
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thiocomaster tak, mam na HPP stawkę miesięczną. Niezależnie od ilości dni w miesiącu. Też kiedyś uważałem, że podstawowa pensja jest za odpracowane 160h w miesiącu, no i się myliłem. Sporo zależy od pracodawcy, w systemie pracy po 12h często pracodawca nie płaci za dodatkowy dzień w pracy, a trafiają się miesiące gdzie jest właśnie 16 dni roboczych (zamiast 15). Ten dodatkowy dzień można wybrać jako wolne.

Ja przykładowo zaczynając nockę o
  • Odpowiedz
Czy ktoś z szanownego grona mieszka obecnie lub wyemigrował niedawno do Finlandii? Dużo informacji jest, że łatwo tam z angielskim no i jak już gdzieś wyjadę to na zawsze, więc nauka języka to nie będzie dla mnie problem. Gdzie sprawdzać zarobki? Głównie obszar IT/CNC. Czy nie ma problemu z wynajmem mieszkania dla emigranta z Polski? W ogóle czy patrzą na Polaków jak Polacy na Ukraińców czy generalnie są w porządku jak jesteś
D.....o - Czy ktoś z szanownego grona mieszka obecnie lub wyemigrował niedawno do Fin...

źródło: hq720

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dairono: nie warto, odpuść. Kraj ksenofobów i rasistów. Ostracyzm panuje na każdym kroku. Jak jestes sam to najpierw znajdź dobrą pracę, potem przyjedź. Jak jestes z rodziną, to odpuść. Bardzo Ciężko jest znaleźć pracę. W pl praca to kwestia zarobków, znaczy, że pracę w pl dostaniesz tylko najwyżej za fatalne pieniądze. W FI nie dostaniesz pracy w ogóle. Ani na kasie, ani przy sprzątaniu kibli. Gospodarka jest w kryzysie już
  • Odpowiedz
@dict: @Dairono no więc debunkujemy
Emerytura. Tutaj masz jak w Polsce, co odłożysz to dostaniesz, nikt tego nie zabierze bo i jak, to twoje. To co zmienili to jak mieszkasz w Finlandii a twoja emerytura to mniej niż ileś (nazwijmy to minimalna emerytura) to państwo ci dopłaca do tej minimalnej bo wiedzą że życie w fi jest drogie. Ale jak przeprowadzasz się gdzie indziej to czemu państwo wciąż ma
  • Odpowiedz
#praca #pracbaza #januszex
Czy zarobki o wartości dwóch najniższych krajowych to dobre zarobki w dzisiejszych czasach?

Praca - fizyczna, ciężka tyrka.

Jak wyżej

  • Tak 36.0% (32)
  • Takie sobie 50.6% (45)
  • Nie 13.5% (12)

Oddanych głosów: 89

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xvenowski: to jest więcej niż średnia. Za 40h/tydzień lekkiej pracy, to dobre zarobki. Za ciężką pracę/długie godziny to tak sobie.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam w pierwszym januszeksie przyszła kontrola z państwowej inspekcji pracy nasłana przez gościa który się zwolnił podczas kłótni z szefem kontroler chodził po hali a tu zanim szef i on się pytał każdego jak się panu tu pracuje jak się pani tu pracuje o dobrze się pani pracuje a jak dobrze to dobrze.
A zawsze jak miał przyjść sanepid z kontrolą to stary przychodził i:
Weźcie posprzatajcie jutro sanepid będzie (
aa-aa - Pamiętam w pierwszym januszeksie przyszła kontrola z państwowej inspekcji pra...

źródło: temp_file3195848243328076765

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aa-aa: inspektor z PIP powinien powiedzieć Januszowi żeby tak za nim nie łaził, bo wiadomo że janusz jak stoi obok to nikt złego słowa nie powie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@o__0 teoretycznie, a oni praktycznie we 2 chodzili xd mi to styki popaliło.
Już ktokolwiek cokolwiek mu powie jak że starym chodzi na kontrolę
  • Odpowiedz
Dla mnie to jest jakaś kompletna abstrakcja, że ludzie robią dzieci z pełną świadomością tego, ile czasu te ich dzieci będą potem musiały poświęcać na pracę. Nigdy tego nie zrozumiem. 40 lat pracowania dla jakichś kompletnie obcych firm. Jaki procent lubi swoją pracę? Nawet nie większość. I ktoś taki postanawia wciągać kolejne istoty w ten przymus pod groźbą bezdomności/głodu/niezaspokojenia innych potrzeb wymaganych do przeżycia (oczywiście zaraz się zleci jakiś dekiel i powie,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

40 lat pracowania dla jakichś kompletnie obcych firm


@telegazeciarz: przecież to twój wybór, mozesz pracować dla siebie otwierając działalnośc.Ja robię dla kogoś bo za bardzo się przejmuję wszystkim i ciągle bym myślał o firmie ale to mój wybór i lubię swoją pracę choć czasem jest ciężko ;)
  • Odpowiedz
#dzialanosc #jdg #praca
Jak łącze jdg z etatem na którym brutto jest więcej niż 150 000 rocznie to jaką forma opodatkowania najlepsza? Liniowy, skala, czy ryczałt?
Kosztów w tym roku nie przewiduje dużych
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@balbezaur: z tego co piszesz, to skala to prawdopodobnie najgorsza opcja, bo i tak z pracy już wpadasz w drugi próg a JDG by tam wniosło więcej. Chyba, że rozliczasz się z żoną nie mającą dochodów.

Jeśli masz wysokie koszty to pewnie liniowy wyjdzie lepiej, jeśli koszty są malutkie to ryczałt. Ale zmiennych dużo
  • Odpowiedz
@balbezaur: jak koszty nie przekroczą Ci co najmniej 30% netto przychodów to ryczałt będzie wygrywał, więc nawet kupno samochodu czy wózka może się okazać dla Ciebie lepsze w ryczałcie (może i nie odliczysz jako koszt, ale w ciągu roku zarobisz więcej przez niższe podatki). Na ryczałcie można być VATowcem, więc dowolny koszt typu VAT nadal mógłbyś odliczyć
  • Odpowiedz
To jest nieporozumienie, że w całym Gdańsku na pracuj.pl jest jedynie nieco ponad 2500 miejsc pracy odliczając oferty pracy zdalnej w 100%.

W mieście w którym żyje blisko pół miliona osób jest trochę ponad 2500 miejsc pracy na największym portalu internetowym dotyczącym pracy.

Oczywiście są jeszcze inne oferty pracy na olx czy w urzędzie pracy, ale to są często januszeksy jak to mówi młodzież.

#gdansk #trojmiasto #praca
Glimpse0fTheFuture - To jest nieporozumienie, że w całym Gdańsku na pracuj.pl jest je...

źródło: praca

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach