Nie rozumiem jednej rzeczy, na facebooku co jakiś czas pojawiają się rolki z "pytaniem" wśród przechodniów ile dzisiejszy mężczyzna/kobieta powinna zarabiać by normalnie żyć, i praktycznie każdy rzuca hasło 10 tysięcy złotych netto.

Komentarzy pod takimi filmami są dziesiątki jak nie setki i każdy piszę "co to jest 10 tysięcy netto" "10 tysięcy netto to dzisiaj nic" ktokolwiek kto napiszę że takie zarobki są mało realne w Polsce zostaje z buta obrażany
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dentoray: zależy czym dla kogo jest normalne życie...

Jak chcesz mieć dom, samochód, jakieś hobby to te 10k to wcale nie tak dużo. Przykładowo kredyt 4k, leasing 3k, zostaje ci 3k. Paliwo, opłaty, żarcie, drobne przyjemności i zostaje nic.

Możesz też żyć skromnie w małym mieszkaniu i jeździć używką, wtedy zostanie ci sporo.

Dla każdego normalne życie wygląda inaczej.
  • Odpowiedz
@Dentoray: te filmiki to po prostu engagement bait, a ludzie w komentarzach piszą głupoty. Tak samo na wykopie sami programiści 15k podobno a jak ktoś wrzucili kupon zniżkowy na pyszne pl to rzucają się jak chytra baba na Zbyszko 3 cytryny.

Ale też myślę że te statystyki są trochę zaniżone, nie biorą chyba pod uwagę ludzi na własnej działalności? A tam 10k jest jak najbardziej osiągalne, szczególnie że nie wszyscy
  • Odpowiedz
Jaki kurs zrobić żeby dostać wymarzoną pracę w IT? Siedzę w komputerach od ponad 30 lat od czasów Atari ale nie mam żadnego papieru na swoje umiejętności. Mogę robić wszystko oprócz programowania a właściwie programować też mogę tylko z pomocą AI. Ostatnio nawet w jeden dzień nauczyłem się robić aplikacje na Android i zrobiłem swoją pierwszą apkę analizującą składy w produktach spożywczych.. wysyłam CV ale bez odzewu nikt nie chce starego chłopa
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie zadzwonili do mnie z jednej firmy. Chcą mnie wziąć na staż mając 4 lata doświadczenia w zawodzie. Oni są już bezczelni proponować takie coś.

#pracbaza #januszex #praca
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@sorhu: Bo to zwykła robota masażysty a nie seniorskie stanowisko w IT. 4 lata doświadczenia w takim zawodzie to już prawie poziom eksperta.
  • Odpowiedz
#praca #pracbaza #studia #studbaza
Gdzie może pracować osoba która zna angielski na C1 i drugi język np niemiecki/hiszpański na B2 ? Zastanawiam się nad podjęciem studiów językowych,czy takie studia mają waszym zdaniem sens ? Czy sama znajomość języków w połączeniu z wyższym wykształceniem to dobry punkt startowy do znalezienia spoko pracy czy w dzisiejszych czasach to już nic nie znaczy ?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Siatkarz17: sama znajomość języka, szczególnie angielskiego który wszyscy znają, daje Ci prawie nic. Trzeba mieć jakieś rzeczywiste umiejętności, wtedy języki znacząco poszerzają Twoje możliwości.

IMO studia językowe mają mało sensu. Lepiej ogarnij coś konkretnego + ucz się dodatkowo języka.
  • Odpowiedz
  • 14
@Schweinefleischsuppe Dlatego ja poszedłem do technikum i po szkole poszedłem w niszowy zawód, którego AI nie będzie w stanie zastąpić. Moja koleżanka namawiała mnie na studia i po 5 latach wyrzeczeń ona pracuje jako sekretarka za nieco ponad najniższą a ja sobie za niecałe 8k netto wymieniam tarcze i klocki w ciężarówkach i od czasu do czasu jakiś silnik rozbiore albo sprzęgło wymienię. Oczywiście do tego mam pomocnika, który większość robi
  • Odpowiedz
✨️ Urlop okolicznościowy a planowany urlop - co robić?
Mam pytanie o urlop okolicznościowy w związku z zawarciem związku małżeńskiego. Dopiero dowiedziałem się, że takie coś mi przysługuje. Ale już wcześniej zaklepałem sobie 4 tygodniowy urlop, 2 tygodnie przed ślubem i 2 tygodnie po ślubie. A czytam, że te dwa dni przysługują bezpośrednio przed lub po ślubie. Czyli rozumiem, że jest już po ptakach? Oczywiście mam uop.
#praca #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam kolegów. Mieszkam w małym mieście i pracuje w biurze rachunkowym. Moje doświadczenie to niecałe dwa lata. W przyszłym roku zamierzam przeprowadzić sie do #krakow i zacząć przygodę z #korpo w dziale księgowości. Jestem teraz na etapie przechodzenia z B2 na C1 jeśli chodzi o angielski

Macie jakies rady dla młodszego kolegi?

#praca
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lecoffe: czasy korpo księgowych powoli sie kończą w Krakowie. Widać mocne nastroje w kierunku przejście ns AI i ewakuację procesów do Indii.

Spodziewaj się tego, że rynek nie jest łatwy i może być ciezko znaleźć pracę od kopa. Pewnie sie uda, ale chwile to zajmie. Z takim doświadczeniem raczej nie spodziewam się kokosów na start, chyba że zaczepisz się w jakiejś firmie obsługującej polskie spółki, to wtedy twoja wiedzą moze
  • Odpowiedz
#praca #lodz
Hejka wykopowe ludki. Poszukuję pracy Łódź i okolice, najchętniej na 1 zmianę od rana.njesli ktoś coś słyszał albo ma jakąś propozycję to słucham.
Wykształcenie informatyczne technik i licencjat ale bez doświadczenia. Pracowałam jako pracownik montażu i rejestratorka medyczna. Będę wdzięczna za propozycje.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam do swojej małej działalności pracownika - działalność w Katowicach, praca to obsługa klienta. Jedyne wymagania to Angielski B2, niemiecki B2, prawo jazdy, podstawy komputera wiadomo i tyle, doświadczenie niewymagane - ile byście takiemu pracownikowi zaoferowali? Wiem, że za minimalną nie ma szans przez niemiecki ale UoP i 5200-5500 brutto będzie ok myślicie?

#katowice #pracbaza #korposwiat #praca #niemiecki
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dawig123: To jest paradoks bo dla Ciebie jako pracodawcy to dobra wypłata i dużo Ci na nią idzie i piszę to bez ironii. Ale z kolei jako potencjalny pracownik to bym się nie zgłosił nawet do takiej pracy bo wiedziałbym że będzie słabo. Mała firma to red flag największy wg mnie. Takie oferty śmierdzą “Januszexem” z daleka. Swoją drogą ostatnio kupowałem opony na zimę i kosztowały 1000 euro do auta
  • Odpowiedz
@Onaaa20:
to ja mam lepiej
śni mi się koniec roku w technikum, łażę i poprawiam wszystkie przedmioty

a nagle przypominam sobie, że mam zaliczyć jakiś przedmiot, co sen inny, na którym nie byłem cały semestr bo wagarowałem
budzę się spocony
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach