Szybkie pytanko. Uruchamialiśmy wczoraj pierwszy raz pompę ciepła (mitsubishi 8kw), żeby zacząć wygrzewać podłogówkę przed wprowadzką i zauważyłem ze dość często wspomagała się grzałką, a dzisiaj patrzę i w ciągu jednego dnia pompa pobrała 35kwh prądu. Czy to normalne przy rozruchu? Bo trochę mnie ten pobór zaniepokoił xD
#pompaciepla #ogrzewanie
#pompaciepla #ogrzewanie



























#pompaciepla #pytaniedoeksperta #fotowoltaika
Poza tym z autopsji powinno się wiedzieć jaką temperaturę musza mieć grzejniki w zimie żeby było ciepło w domu.
U mnie 45 stopni na grzejnikach wystarcza do -5 spokojnie więc pompa jako dodatkowe źródło ma sens. Poniżej -10 odpalę gaz najwyżej