Podsumowując mój wcześniejszy wątek, uważam, że kultura polska zawiera w sobie zarówno wpływy chrześcijaństwa i grecko-rzymskie dziedzictwo antyku, jak i ten pierwiastek słowiański, który determinuje nasz charakter i posuwa nas do przodu, zaś wstydzenie się go i kompleksy uważam za bezzasadne.

Dobranoc, drogie Mirki i Mirabelki! ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: Ogólnie wszytko przygotowane full pro. Wśród widowni raczej cisza, poza dzieciakami, ale to można olać.
Klimat zbudowany perfekcyjnie, a w połączeniu z byciem wewnątrz grodu łapiesz (przynajmniej ja tak mam) time travel w ułamku sekundy.
Jak na początku zaczęli ludzie biegać z pochodniami szukając jakiejś dziewczyny, nawołując ją pomiędzy domami, podchodzili do widowni pytając co chwilę, czy ktoś jej nie widział, to zwariowałem ze szczęścia.
Do tego słowiańskie pieśni.
  • Odpowiedz
Zmarwychwstanie Jezukrysta?
Nie, dziękuję !

Jak wszyscy wiemy zbliżją się dwa ohydne i niepolskie święta - Halloween i Zaduszki. Są to niepolskie zwyczaje i przestrzegam i apeluję do wszystkich prawdziwych Polaków przed jego obchodzeniem. Są to święta importowane z semickich pustyń i popkulturowy kicz. My jesteśmy dumnymi, prawdziwymi Polakami, z dziada pradziada i nie są nam potrzebne obce wierzenia i tradycje. PODKREŚLAM POLAKAMI.

Nie bądźcie zaprzańcami rodzimej wiary i tradycji obchodźcie Dziady!
C.....i - Zmarwychwstanie Jezukrysta?
Nie, dziękuję !

Jak wszyscy wiemy zbliżją s...

źródło: comment_rMtoXyhUGktZy9k0OC09zcYFTfBuuX7G.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszyscy #wikingowie znają i kochają Wardrunę, ja też. Jakiś czas temu trafiłem na tę kapelę, założyciel podaje się za szamana i jest znanym w Danii artystą wyspecjalizowanym w technikach tatutażu stosowanych 1k lat temu w europie północnej. To ich pierwszy koncert z tego co wiem, byłem na kilku koncertach Wardruny ale Ci zrobili taki show, że przebili nawet Rammstein. Wierzę że fanom gatunku podejdzie( ͡º ͜ʖ͡º
s.....h - Wszyscy #wikingowie znają i kochają Wardrunę, ja też. Jakiś czas temu trafi...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#muzyka #poganie #slowianie #lodz wiem z pewnego źródła (czyli po prostu od właściciela :P), że od jutra w militaria.eu przy placu dąbrowskiego będą koszulki z motywami słowiańskimi w ramach odpowiedzi na te wszystkie "patriotyczne" co to ćpuny i menele w nich chodzą :P
npsr - #muzyka #poganie #słowianie #lodz wiem z pewnego źródła (czyli po prostu od wł...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@npsr: to uczucie gdy koszulka z Surge Polonia spodobała się 4 lata temu i ją kupujesz, a teraz patrząc kto w tych ubraniach chodzi, głupio ją założyć ()
  • Odpowiedz