Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@wujaszekWalaszek: tak
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
mam pytanie jak gram na giełdzie w mbanku i krypto w revolut (brak pitu) to jak mam to rozliczyć?
#pit
#pit
@kola9494 pierwsze słyszę. Jak można byłoby odliczyć to poco byłyby te opłaty.
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Następująca sytuacja, od stycznia do końca maja pracowałem na umowie o pracę i korzystałem z pitu 0 (nie płaciłem podatku bo nie przekroczyłem 1 progu podatkowego). Od czerwca założyłem działalność gospodarczą, którą prowadziłem na podatku liniowym (19%) i normalnie co miesiąc opłacałem podatek, rozumiem, że nie muszę spodziewać się jakiś dziwnych akcji, że będę musiał płacić podatek za miesiąca styczeń - maj z czasów umowy o pracę? Składam 2 osobne pity, jeden
Pytanko mirki dot. #pit28 Powiedzcie, czy się nie mylę.
Jeżeli już zapłaciłem ryczałt za grudzień, to tej kwoty nie uwzględniam w polu 212 "Łączny ryczałt od stycznia do listopada (albo za I, II i III kwartał)", ale zapłacić muszę jedynie różnicę 'to co wyszło na pit' - 'to co zapłaciłem za grudzień', czyli w moim wypadku 50 groszy. Dobrze kminię?
#pit #podatki
Jeżeli już zapłaciłem ryczałt za grudzień, to tej kwoty nie uwzględniam w polu 212 "Łączny ryczałt od stycznia do listopada (albo za I, II i III kwartał)", ale zapłacić muszę jedynie różnicę 'to co wyszło na pit' - 'to co zapłaciłem za grudzień', czyli w moim wypadku 50 groszy. Dobrze kminię?
#pit #podatki
Wojna wojną, ale urząd już przelał kaskę
#pit
#pit
- 1
@loginek0: 15.02 godzina mniej więcej 19-20
- 0
Rozumiem, że na ryczałcie wpłaty za grudzień nie liczę w #pit więc jak już wyliczę podatek należny to jeszcze muszę od niego odjąć wpłatę, której dokonałem w styczniu? #jdg #dzialalnoscgospodarcza #programista15k
- 0
Mam pytanie dotyczące rozliczenia PIT-11. Wyskoczyła mi informacja o treści:
Do pracy dojeżdżam samochodem codziennie po 25km w jedną stronę. I nie wiem
Kwota kosztów z PIT-11 jest niższa od przysługującego limitu. Możesz skorzystać z limitu maksymalnego, jeżeli chociaż jeden dzień w każdym miesiącu mieszkałeś poza miejscowością, w której jest Twój zakład pracy. Twój maksymalny limit wynosi 3 600,00 zł. W innym wypadku możesz obliczyć koszty samodzielnie lub zostawić koszty z PIT-11.
Do pracy dojeżdżam samochodem codziennie po 25km w jedną stronę. I nie wiem
@c4mil: To masz prawo zastosować koszty w wysokości 300 zł miesięcznie (nie więcej niż 3600 zł za rok).
Na przyszłość zgłoś się do działu kadr i płac u pracodawcy, żeby stosowali u ciebie podwyższone koszty uzyskania przychodu.
Na przyszłość zgłoś się do działu kadr i płac u pracodawcy, żeby stosowali u ciebie podwyższone koszty uzyskania przychodu.
- 0
@potrzebie Dzięki za info. I tak jutro wybieram się do księgowej bo na tym pomóc się nie skończy.
konto usunięte via iOS
- 0
Szukam darmowej porównywarki/kalkulatora do rozliczeń PIT, rozliczyłem sobie przez E-PIT ale chce sobie wszystko porównać jeszcze #pit #kiciochpyta
mam pity od 2 pracodawców - wytłumaczy mi ktoś proszę gdzie w "kalkulator zwrotu" wpisywać które kwoty? I normalnie mam je sumować? Bo totalnie nie kumam tych prawnych spraw ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pit
#pit
@Wojtas_elo: tak. Sumujesz.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
siema, jak odliczacie podarowaną krew od podatku?
Wpisujecie po prostu ml przeliczone na kwotę i wybieracie stację krwiodawstwa, czy piszecie do stacji z prośbą o zaświadczenie i dopiero?
#krew #krwiodawstwo #podatki #pit #pytanie
Wpisujecie po prostu ml przeliczone na kwotę i wybieracie stację krwiodawstwa, czy piszecie do stacji z prośbą o zaświadczenie i dopiero?
#krew #krwiodawstwo #podatki #pit #pytanie
źródło: comment_1645627422ZCoR3NGUi2je857wItwdUQ.jpg
Pobierz- 1
@fanmarcinamillera tak xd nigdy tego nie robiłem, ale tak
- 2
@Crisu: ryczałt płacisz co miesiąc albo kwartalnie. Za rok podatkowych składasz pit 28. Płacisz na bieżąco, nie za cały rok. Jeśli przystąpiłes do podatku wpłatą to płacisz na bieżąco.
@JohnMaxwell: a jeśli nie to masz zasady ogólne a nie ryczałt. Chociaż i tu płacisz ale zaliczki.
- 1
Czy ulga podatkowa za oddanie krwi dotyczy ogólnie krwi, czy tylko rzadkiej grupy?
#krwiodawstwo #krew #hdk #podatki #pit
#krwiodawstwo #krew #hdk #podatki #pit
- 1
@Adrian77: każdej grupy krwi
- 1
@Adrian77: Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych w artykule 26 ust. 1 pkt 9 lit. c wskazuje na możliwość odliczenia od dochodu darowizn przekazanych na cele "krwiodawstwa realizowanego przez honorowych dawców krwi napodstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi" (tj. nie tylko donacji krwi rzadkiej grupy), "w wysokości iloczynu kwoty rekompensaty określonej przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 tej ustawy i litrów
Miraski troche sie pospieszylem z tym pitem na urzędzie skarbowym i chciałem go rozliczac jak jeszcze nie mieli danych. No i kliknalem na rozlicz pit37 a tam nie bylo zadnych przychodów. Wiec go odrzuciłem. No i do dzisiaj jak wchodzę to pisze ze odrzucilem i jak daje zeby rozliczyc to dalej brak jakichkolwiek danych. Ktos wie jak temu zaradzic? #pit #podatki #urzadskarbowy





















Dopiero co uzywałem https://www.podatki.gov.pl/pit do pita, a chce złożyc inne dokumenty i tutaj każe mi zrobić konto na :
portalpodatkowy mf.gov.pl. To jest legit stronka?
Czemu pit - strona urzedu skarbowego nie jest razem ze stronka do innych podatków?
Żarty sobie robią, scam to jest czy co?