Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego osoba odpowiedzialna za sporządzenie PIT 11 nie wyświetla sie w dokumencie online na stronie epodatki? Otrzymałem pit od byłego pracodawcy, na którym jest podpisana księgowa, ale w systemie jej nie ma. Pytam bo pracodawca mocno mieszał pracownikom w dokumentach, zwalając winę na księgowość. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy rozliczaniu PIT 37? Jest coś za co ja byłbym odpowiedzialny, jeśli pracodawca pomyli sie w PIT 11?

#podatki #pit #ksiegowosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #621e0764ac0cf6f9b475dfe1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dlaczego osoba odpowiedzialna za sp...

źródło: comment_164613794064OXqIJeEHKkBCGr2P952K.jpg

Pobierz
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: bo PIT-11 na e-Podatki jest przekazywany do urzędów elektronicznie w strukturach, które nie zawierają informacji o osobie sporządzającej. Za PIT-11 zawsze odpowiada pracodawca i to, że ich sporządzenie zlecił innej osobie nic nie zmienia. Pracodawca powinien zrobić korektę i przesłać poprawny PIT-11. Ty odpowiadasz za swoją deklarację i jeżeli złożyłbyś ją błędnie, to też możesz złożyć korektę.
OP: > Ty odpowiadasz za swoją deklarację i jeżeli złożyłbyś ją błędnie, to też możesz złożyć korektę

Dziękuję za odpowiedź. PIT 11 w systemie w pełni pokrywa z tym co otrzymałem. W takim razie jak rozliczę PIT 37 przez stronę epodatki to nawet gdy pracodawca wysłał błędne wyliczenie będzie to moja wina? US informuje w takim wypadku, żeby zwrócić sie o korektę do pracodawcy?

@neobooks:

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua