Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej i najtaniej rozliczyć się z niemieckiego PITu i ubiegać się o jakiś zwrot z podatku? Pracowałem w 2020 i 2021 roku pod polską agencją pracy w Niemczech. Mam te dwa PITy niemieckie z tych lat, ale do tej pory ich nie rozliczyłem. Pomijałem temat i zwlekałem. Teraz chcę to zrobić, ale nie wiem jak. Wynalazłem jakieś dwie strony Elster i Steuer.Go, ale może ktoś potwierdzić, że są legitne do takiego rozliczenia PITu? Może zna ktoś dobry poradnik jak to zrobić?

#niemcy #pit #podatki #praca
  • 11
  • Odpowiedz
@Jonki: To nie baw się w żadne stronki, szukaj takich informacji na grupkach fejsbukowych. "Polacy w (nazwa miasta)" Najlepiej w którym aktualnie przebywasz, albo coś nie dalekgo ciebie.
  • Odpowiedz
@Jonki: Elster to oficjalna strona rozliczeń niemieckiego urzędu podatkowego. Taxgo, taxando to gónwno. Jeżeli znasz trochę niemiecki bądź/i wspomożesz się translatorem, dasz radę się rozliczyć za pomocą Elster.
  • Odpowiedz
Ostatnio rozliczałem sie za pomocą taxfix. 20 minut i z głowy. 40€ za jeden rok i jest tez język angielski jak komuś łatwiej.
  • Odpowiedz
@Jonki: Rozliczenie niemieckiego pit miasto
Tyle musisz wpisac w google. Zeby rozliczyc sie samemu to musisz miec czysty dochod i zero kosztow. Jesli masz mieszkania, przejazy, jakies inne rzeczy typu dzieci, kindergeldy itp to lepiej dac to ksiegowej.
  • Odpowiedz
@Haddi: nie wiem jak te dwa, Ale te stronki to wcale nie gowno, rozliczylem sie pare razy przez taxfix i bylo o wiele wygodniej niz pieprzyc sie z interfejsem Elster, gdzie jak odpisujesz sobie rzeczy musisz w tych formularzach wpisywac, a tu krotka lista, wpisanie danych i wyliczy Ci mniej wiecej zwrot. Elster jest katorga, jesli masz jakies poboczne rzeczy obok zwyklej pracy na etat
  • Odpowiedz