Mirki jakiś czas temu dostałem Watermana Hemisphere GT, stwierdziłem, że jak już mam to może używałbym okazjonalnie w pracy, zawsze to elegancko. Niestety pióro jest z grawerem laserowym, nie za bardzo odpowiada mi (trochę żartobliwe, ale nie chce mi się każdemu w pracy tłumaczyć) pytanie, czy da się zeszlifować papierkiem, albo pastą polerską tak, żeby nie było śladu?
Oraz, jak już uda mi się, to czy znacie jakiś porady/kursy/tutoriale itp. na temat
Imputator - Mirki jakiś czas temu dostałem Watermana Hemisphere GT, stwierdziłem, że ...

źródło: comment_AzSgaV1ui2Hxmw7D7Rq1WYoEaiVa6IIg.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wie ktoś ci może być przyczyną przerywania pióra? Jak piszę i odkładam na chwile a potem znów chcę nim pisać to dopiero po kilku ruszeniach stalówką na papierze zaczyna pisać dalej. Pióro parker modelu nie pamiętam, w granicach ceny koło 160 zł. Używam nabojów parkera. #pioroboners #pioro #parker
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pioro #pisanie
Mirki, chciałbym sobie kupić pióro do pisania w pracy. Lubię długopisy o cienkiej linii i pióro też bym chciał mieć w miarę możliwości tak piszące.

Możecie polecić coś fajnie wykonanego w rozsądnej cenie, powiedzmy w okolicach 100 zł?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początku wakacji zamówiłem sobie pióro Wing Sung 698 z #ebay Niestety, do września nie zobaczyłem go w skrzynce, paczka prawdopodobnie zaginęła, bo była nierejestrowana. Za 2 podejściem we wrześniu zamówiłem od innego chińczyka 2 sztuki i poprosiłem o wysyłkę rejestrowaną. Wysłał zwykłą i na początku listopada już straciłem nadzieję na to, że kiedykolwiek zobaczę to pióro (Robiłem cebuladeals, bo po co kupić 4$
c.....u - W końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początku wakacji zamówiłem sobie pióro Wing Sung 69...

źródło: comment_Op55qxReAUU1hOY5H08WpJLAFs7yPWhb.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesc Mireczki,
Chce kupic sobie jakies #pioro i przy okazji moze troche popracowac nad charakterem pisma. Problem w tym, ze nigdy piorem nie pisalem i sie na tym nie znam. Ma mi ono sluzyc przede wszystkim do robienia notatek na uczelni/w zyciu. Troche poczytalem i prawdopodobnie chcialbym jakas cienka linie, mozliwosc zamontowania tloczka no i fajnie by bylo gdyby bylo jakies ladne, proste, eleganckie (ale to szczegol). Najwiekszy problem to
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 3
@kAdi a pióro powinno się płukać po zakupie? Szczerze mówiąc nigdy wcześniej tego nie robiłam, ale zaraz się za to zabieram.
  • Odpowiedz
@Rittel Pióromaniak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale muszę zmienić np na ten żeby się nie kojarzył tak z Marcinem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tak wiem, nie udzielam się od jakiegoś czasu. Szukam lamy petrola z nadzieją że gdzieś jeszcze jest ( ),
  • Odpowiedz
@TheJimmi: samo złoto nie reaguje prawie z niczym, ale inne metale owszem. Być może zareagowało nawet tworzywo które jest pod złotem i miedzią. Trudno powiedzieć, ale takie rzeczy już widziałem wiele razy np. na zegarkach
  • Odpowiedz
Mireczki, zna się ktoś na piórach?

Posiadam jedno od dość długiego czasu którym sporadycznie piszę to i owo. Ostatnio to pióro za każdym razem zostawia brudne ślady na palcach, a czasem nawet na papierze. Ktoś wie co mogło się stać? Nie znalazłem żadnego pęknięcia na osłonie stalówki przez które może przeciekać atrament, więc nie wiem co jest grane ( ͡° ʖ̯ ͡°) ktoś coś?
#pioro #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@brck89 jestem już szczęśliwym posiadaczem Pelikana M200. W sklepie zastanawiałem się właśnie między nim a właśnie Watermanem Hemisphere. Oba pióra bardzo fajne, ale wybrałem Pelikana. Waterman może za kilka lat jak mi się pelikan znudzi :D i będę chciał coś nowego
  • Odpowiedz
Szukam 300 piór kulkowych (typu parker) z pudełkiem upominkowym, na którym można zrobić grawer (ewentualnie dokleić logo) w jakiejś rozsądnej cenie !
Może ktoś ma i chce zrobić biznes ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pioro #biznes #handel
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#bycjakaryastark #bjas [17]

1. Papirus jest wytwarzany z trzciny papirusowej. Był już znany 3000 lat przed narodzeniem Chrystusa.
2. Kapilara jest to na tyle cienka rurka, że zachodzą w niej zjawiska kapilarne.
3. Atrament w piórze wiecznym napływa do stalówki dzięki zjawiskom kapilarnym.

1.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach