#swiatlowod #orange #internet
Wyjaśnijcie mi bo nie do końca rozumiem. Znaczy domyślam się, że chodzi o wy#ymanie klienta. Od 3 lat mam światłowód w domu jednorodzinnym od lokalnego dostawcy i płaciłem 65zł za 300Mb. Niedawno wchłonął ich Orange i teraz muszę podpisać umowę gdzie przez 2 lata będę płacił tyle samo, a później +20zł za "dopłatę za budynek jednorodzinny" xD mimo, że dotychczas takiej opłaty nie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lil_buck3t: Jeśli nie hostujesz serwerów to pierhol światłowód i przejdź na karciarską strone mocy Orange Free (òóˇ) i na mirko nasz orange zawsze możesz liczyć na najlepszy support, co robić by mieć jak najwięcej GB jak najmniejszym kosztem i nie tylko hehe ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Odpowiednie wycelowanie anteny i w mieście prawdopodobnie pasmo C więc obstawiam około 1Gbit/s dl
  • Odpowiedz
@lil_buck3t: Heh, nie będziesz musiał płacić haraczu 6 dych co miecha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wystarczy kupić starter promocyjny najlepiej online, ten za piątaka, i dalej krótko mówiąc co miesiąc będą ci przychodzić paczki po 825 GB, ale to nie oznacza że trzeba je co miesiąc odbierać, można wstrzymać się z doładowaniami powyżej 5 cebulionów by wykorzystywać 100% możliwości jakie daje oferta na karte orange free,
mateo7-pl - @lil_buck3t: Heh, nie będziesz musiał płacić haraczu 6 dych co miecha ( ͡...

źródło: you-underestimate-my-power-palpatine

Pobierz
  • Odpowiedz
@digger3: Czy masz umowę na czas nieokreślony? Ja tego unikam, podpisując nową umowę co dwa lata, często rozpoczynając procedure wypowiedzenia umowy i tak od 10 lat śmigam na całkiem korzystnych warunkach, Podpisując na 2 lata, masz to, co zawarte w umowie. Trzeba walczyć tam z nimi. Albo metoda innego znajomego - co dwa lata zmiana operatorów i tak w kółko.

// dodane: "Informujemy, że od 1 kwietnia 2026 r. zmianie
  • Odpowiedz
#krakow #internet

Stoję przed wyborem dostawcy internetu, sprawdziłem i do bloku w którym mieszkam z sensowniejszych opcji mam do wyboru: #orange, #toya, #fajnynet - z tym że o tym ostatnim pierwsze słyszę, oprócz tego są też jakieś netie, vectry, playe, ale to odrzucam. Toya ma całkiem fajne pakiety w dobrych cenach. Lokalizacja Kraków Łobzów. Jest tu ktoś kto może wyrazić
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jeśli chodzi o gry sieciowe? Jaki ping mniej więcej?


@pawelektracz: Toya, 29ms w lolu.
Brak awarii przez 2 lata, także jestem zadowolony. Jedynie na początku trzeba im ładnie powiedzieć, że nie jesteś debilem i żeby przełączyli Ci ten ich routerek w bridge, wtedy możesz śmigać na swoim routerze, gdzie sobie wszystko konfigurujesz.
Dodatkowo w cenie jeden publiczny adres IPv4, więc no póki co polecam ;)
  • Odpowiedz
Mirasy kończy mi się umowa na światłowód w #tmobile, teraz płaciłem 65 zł za 300 Mb i w sumie to dla mnie było ok ale teraz chcą odemnie 80 zł za przedłużenie xD jak to rozegrać, czekać do końca umowy i rozwiązać i wziąć w innej sieci? Trochę nie chce mi się czekać na przyjazd jednego montera, potem drugiego.. #orange #swiatlowod
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#orange

Zmieniałem ostatnio kartę SIM, i pierwszy raz mam do czynienia z usługą "Wi-Fi Calling".
Przydatne w sytuacjach, gdy dzwonię z drugiego końca świata do Polski, czy ogółem, spoza Unii.

Ale jak dzwonię np. z Niemiec do Niemiec, to lepiej wyłączyć to Wi-Fi Calling, bo wtedy połączenie jest traktowane jako międzynarodowe.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Pomarancza008: Jeśli używa Wi-Fi calling spoza Polski, to operator traktuje to jak połączenie z Polski, dlatego to jest takie fajne. Ale ceną za to jest, że dzwonienie na zagraniczne numery jest traktowane jako połączenie międzynarodowe.
  • Odpowiedz
@rukh: myślałem że masz sima niemieckiego. Jeśli polskiego to dzwonienie w innym kraju nawet jeśli obydwaj rozmówcy mają WiFi calling jest traktowane jako połączenie międzynarodowe - ale na wszelki wypadek sprawdź jeszcze z operatorem
  • Odpowiedz
Mam na łączach osobę niej techniczną, która wzięła umowę na światłowód z Orange i ma przed sobą sprzęt. Światłowód wpięty do routera, jest informacja o błędnych danych dostępowych. Login do Neostrady jest w umowie lub na wyciągu z umowy. Hasło zostało wygenerowane w procesie rejestracji usług, czyli gdzie? Osoba mówi że nic nie dostała
#orange
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#orange

Wieśniaki z Orange uprawiają chamski marketing i nachalnie chcą mi wcisnąć swój gówniany internet. Dzwonią do mnie co 2 tygodnie, spamują mi skrzynkę a od niedawna piszą mi SMS-y co drugi dzień.

Czy ktoś wie jak to ukrócić ?

PS - Choćbym miał być offline, nigdy nie kupię tego j.......go internetu. W ogóle nie kupię już nic od tych namolnych chamów.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MichuXXX69: no to napisz do nich na bok pewnie, że nie wyrażasz zgody w żaden sposób albo odbierając telefon też się rejestruje dźwięk i jak im powiesz, że "nie wyrażam zgody na rozmowy handlowe ani marketingowe ani żadne inne na ten numer telefonu" i oni będą musieli odznaczyć to w systemie, dodatkowo poproś o potwierdzenie wykonania akcji, ale jak twój nr telefonu wyciekł z jakiejś bazy danych, to będą niestety
  • Odpowiedz
#orange z czapy doliczyło sobie do faktury waloryzację inflacji 3,6%
wcześniej nie przesłali w żaden sposób informacji że to zrobią,
adnotacja pojawiła się jedynie na fakturze,
tzn. mały dopisek na końcu faktury "Od tego rachunku, abonament dla poniższych usług będzie wyższy"

wiem, że istnieje coś takiego jak idea klauzuli waloryzacyjnej, kilka lat temu operatorzy zaczęli to wprowadzać,
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 1
@deptacz_gnoju: to nie jest skuteczne poinformowanie, bo ono musi mieć miejsce PRZED faktem a nie w formie takiej że dostaję fakturę na której nie zgadza się kwota i widzię dopisek że sobie postanowili doliczyć więcej
PLUS zapis o tym że mogą zrobić coś takiego musi widnieć w umowie, zatem doliczenie JEST znikąd, bo nie ma do niego podstaw, uważasz że łamanie zapisów umowy jest ok?
nie chodzi o wysokość kwoty,
  • Odpowiedz
@qbek:

wiem że nie mam tam klauzuli waloryzacyjnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jest może postanowienie o tym, że Orange może zmienić warunki umowy (dając Ci szansę na jej wypowiedzenie)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Geralt678: no to sprzęt masz dzierżawiony i w razie awarii go wymieniasz na nowy - teraz jak będziesz mieć problem z netem dzwoń na 510100100, przygotuj sobie numer usługi i zgłosisz awarię, Max sprawdzi co się dzieje i albo dostaniesz zlecenie na wymianę sprzętu albo monterzy będą sprawdzać łącze
  • Odpowiedz
#play #gsm #orange #tmobile
Mam telefon na kartę, brakło kilku groszy na aktywację pakietu. Pobrało mi 6 zł za 6 minut rozmów. Cholernie drogie to.

W Nju jest 60GB za 31 zł. W 3 osoby jest to po 20 zł na osobę, i każdy na 60 GB.

Redbull Mobile ma pakiet za 15 zł / mies. na pół roku.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#internet #lte #5g #swiatlowod #orange #play
Cześć. Jestem na etapie przeprowadzki w nowe miejsce. Pracuje zdalnie i będę potrzebował dobrego neta. Niestety, pomimo, że światłowód jest w drodze obok to na infolinii powiedzieli, że czas oczekiwania na podłaczenie to parenaście tygodni. Chce na okres przeczekania zainwestować w modem 4g/5g. Po tym okresie pewnie trafi do rodziców :) Patrzyłem wstępnie na
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wificalling #telefonsatelitarny #starlink #play #orange #tmobile #plus #telefony
Telefon satelitarny od Elona za 23 zł miesięcznie! Dzwonię bez zasięgu!
W Starlinku włączony "Plan o niskiej prędkości".
Można dzwonić przez Messenger bez karty SIM (jak 2 osoba ma poł. z internetem i w telefonie zainstalowany Messenger) lub Wifi Calling (na normalne numery, trzeba mieć w telefonie kartę SIM)
makrofag74 - #wificalling #telefonsatelitarny #starlink #play #orange #tmobile #plus ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Jarzyna: zabawna sprawa. Zgodnie z prawem operator nie może wymuszać swoich urządzeń. Wiadomo jestem w stanie zrozumieć modem za free. Ale Orange leci z dzierżawa obowiązkowego funboxa co jest sprzeczne z prawem a UOKiK śpi
  • Odpowiedz
@Jarzyna: Da się zrezygnować ALE... To nie jest taka prosta sprawa. Raz, że trzeba się z nimi użerać bo będą ci wmawiać, że sie nie da, ale się da i za którąś reklamacją przyjmą i przestana naliczać hajs za niego. Na forum trzepak czy na peperze ktoś wrzucał jaką formułkę pisać, żeby uznali reklamację.
Po drugie musisz czymś zastąpić tego funboxa 7. Orange chyba nie rozdaje ONT które mają więcej
  • Odpowiedz
#orange #afera
Jak kupujecie w Orange internet to nie dajcie sobie wcisnąć pakietu z telewizją bo to drożej wychodzi. Sam internet taniej.

Miałem taką sytuację że koleś mówi mi że taniej będzie w pakiecie ja mu mówię że bez pakietu sam internet i zapytałem go ile to będzie kosztować bez pakietu a on ciągle swoje gadki i postawiłem na swoje i okazało się że internet bez pakietu 100zl
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach