Jest jakas inna alternatywa na internet niz Orange flex? 150 GB za 50 zł to jest g---o, a za 80 zł to taniej mi wychodzi mieć dwie karty SIM. Jak działa tam u nich ten no limit? W sensie że w najwyższym możliwym planie mam 260 GB limitu a potem co? Nie zwalnia prędkość? To po co podawać limit? #orange #play #plus #internetmobilny
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
492
Jak sieć PLAY oszukuje klientów?

Jak konsultanci play oszukują klientów przez telefon.
z- 79
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@Hole_to_another_universe nie lepiej https://tiny.pl/xgght0wyq taniej i masz net bez limitu. Or jakieś 200gb tu wychodzi 6TB (działa bezproblemowo) + wszystko bez limitu
- 0
@archi3 flex ma multisim
- 2
Komentarz usunięty przez autora
@digger3: Czy masz umowę na czas nieokreślony? Ja tego unikam, podpisując nową umowę co dwa lata, często rozpoczynając procedure wypowiedzenia umowy i tak od 10 lat śmigam na całkiem korzystnych warunkach, Podpisując na 2 lata, masz to, co zawarte w umowie. Trzeba walczyć tam z nimi. Albo metoda innego znajomego - co dwa lata zmiana operatorów i tak w kółko.
// dodane: "Informujemy, że od 1 kwietnia 2026 r. zmianie
// dodane: "Informujemy, że od 1 kwietnia 2026 r. zmianie
#orange Sprzedam kod dla nowych użytkowników. Orange Flex
#krakow #internet
Stoję przed wyborem dostawcy internetu, sprawdziłem i do bloku w którym mieszkam z sensowniejszych opcji mam do wyboru: #orange, #toya, #fajnynet - z tym że o tym ostatnim pierwsze słyszę, oprócz tego są też jakieś netie, vectry, playe, ale to odrzucam. Toya ma całkiem fajne pakiety w dobrych cenach. Lokalizacja Kraków Łobzów. Jest tu ktoś kto może wyrazić
Stoję przed wyborem dostawcy internetu, sprawdziłem i do bloku w którym mieszkam z sensowniejszych opcji mam do wyboru: #orange, #toya, #fajnynet - z tym że o tym ostatnim pierwsze słyszę, oprócz tego są też jakieś netie, vectry, playe, ale to odrzucam. Toya ma całkiem fajne pakiety w dobrych cenach. Lokalizacja Kraków Łobzów. Jest tu ktoś kto może wyrazić
@pawelektracz: orange światłowód śmiga elegancko, ale jak chcesz tylko interent to weź nju - światłowód po tej samej infrastrukturze za połowę ceny.
A jeśli chodzi o gry sieciowe? Jaki ping mniej więcej?
@pawelektracz: Toya, 29ms w lolu.
Brak awarii przez 2 lata, także jestem zadowolony. Jedynie na początku trzeba im ładnie powiedzieć, że nie jesteś debilem i żeby przełączyli Ci ten ich routerek w bridge, wtedy możesz śmigać na swoim routerze, gdzie sobie wszystko konfigurujesz.
Dodatkowo w cenie jeden publiczny adres IPv4, więc no póki co polecam ;)
Mirasy kończy mi się umowa na światłowód w #tmobile, teraz płaciłem 65 zł za 300 Mb i w sumie to dla mnie było ok ale teraz chcą odemnie 80 zł za przedłużenie xD jak to rozegrać, czekać do końca umowy i rozwiązać i wziąć w innej sieci? Trochę nie chce mi się czekać na przyjazd jednego montera, potem drugiego.. #orange #swiatlowod
@dawid121213: złóż wypowiedzenie i czekaj na telefon z suk. Nowi mają za 30zł
https://www.t-mobile.pl/d/oferta-internet-swiatlowodowy
więc celuj w ten przedział 30-40
Inea średnio 41zł
https://www.inea.pl/oferta/internet-swiatlowodowy-pol-roku-za-free-od-inea
Nju przy promo 3mc gratis też wychodzi 41zł za mc w skali roku więc po prostu targuj się z suk po złożeniu wypowiedzenia
https://www.t-mobile.pl/d/oferta-internet-swiatlowodowy
więc celuj w ten przedział 30-40
Inea średnio 41zł
https://www.inea.pl/oferta/internet-swiatlowodowy-pol-roku-za-free-od-inea
Nju przy promo 3mc gratis też wychodzi 41zł za mc w skali roku więc po prostu targuj się z suk po złożeniu wypowiedzenia
@dawid121213: jakby co to nju ma 39 zł za 200 Mb/s albo 49 zł za 300 Mb/s. To jest dokładnie Orange, tylko że sprzedawane pod inną marką.
- 1
#orange
Zmieniałem ostatnio kartę SIM, i pierwszy raz mam do czynienia z usługą "Wi-Fi Calling".
Przydatne w sytuacjach, gdy dzwonię z drugiego końca świata do Polski, czy ogółem, spoza Unii.
Ale jak dzwonię np. z Niemiec do Niemiec, to lepiej wyłączyć to Wi-Fi Calling, bo wtedy połączenie jest traktowane jako międzynarodowe.
Zmieniałem ostatnio kartę SIM, i pierwszy raz mam do czynienia z usługą "Wi-Fi Calling".
Przydatne w sytuacjach, gdy dzwonię z drugiego końca świata do Polski, czy ogółem, spoza Unii.
Ale jak dzwonię np. z Niemiec do Niemiec, to lepiej wyłączyć to Wi-Fi Calling, bo wtedy połączenie jest traktowane jako międzynarodowe.
@Pomarancza008: Jeśli używa Wi-Fi calling spoza Polski, to operator traktuje to jak połączenie z Polski, dlatego to jest takie fajne. Ale ceną za to jest, że dzwonienie na zagraniczne numery jest traktowane jako połączenie międzynarodowe.
@rukh: myślałem że masz sima niemieckiego. Jeśli polskiego to dzwonienie w innym kraju nawet jeśli obydwaj rozmówcy mają WiFi calling jest traktowane jako połączenie międzynarodowe - ale na wszelki wypadek sprawdź jeszcze z operatorem
Mam na łączach osobę niej techniczną, która wzięła umowę na światłowód z Orange i ma przed sobą sprzęt. Światłowód wpięty do routera, jest informacja o błędnych danych dostępowych. Login do Neostrady jest w umowie lub na wyciągu z umowy. Hasło zostało wygenerowane w procesie rejestracji usług, czyli gdzie? Osoba mówi że nic nie dostała
#orange
#orange
@Czlowiek_Ludzki ale routery Orange same pobierają dane dostępowe. Obecnie klient nic nie aktywuje i nie potrzebuje znać loginu i hasła do usługi.
- 2
@sberatel: faktycznie, po czasie samo zadziałało. Dziwne że tak późno znalazło bo trzeba było parę minut poczekać
źródło: 1000009176
Pobierz- 3
źródło: 1000034010
Pobierz@debenek: pół bani za numer chyba go bóg opuścił
Infolinia Orange ma 510100100 teraz a wcześniej tamten tak na 99% więc pomyłek sporo będzie
#orange
Wieśniaki z Orange uprawiają chamski marketing i nachalnie chcą mi wcisnąć swój gówniany internet. Dzwonią do mnie co 2 tygodnie, spamują mi skrzynkę a od niedawna piszą mi SMS-y co drugi dzień.
Czy ktoś wie jak to ukrócić ?
PS - Choćbym miał być offline, nigdy nie kupię tego j.......go internetu. W ogóle nie kupię już nic od tych namolnych chamów.
Wieśniaki z Orange uprawiają chamski marketing i nachalnie chcą mi wcisnąć swój gówniany internet. Dzwonią do mnie co 2 tygodnie, spamują mi skrzynkę a od niedawna piszą mi SMS-y co drugi dzień.
Czy ktoś wie jak to ukrócić ?
PS - Choćbym miał być offline, nigdy nie kupię tego j.......go internetu. W ogóle nie kupię już nic od tych namolnych chamów.
konto usunięte via Wykop
- 1
@MichuXXX69: no to napisz do nich na bok pewnie, że nie wyrażasz zgody w żaden sposób albo odbierając telefon też się rejestruje dźwięk i jak im powiesz, że "nie wyrażam zgody na rozmowy handlowe ani marketingowe ani żadne inne na ten numer telefonu" i oni będą musieli odznaczyć to w systemie, dodatkowo poproś o potwierdzenie wykonania akcji, ale jak twój nr telefonu wyciekł z jakiejś bazy danych, to będą niestety
@MichuXXX69 w apce wylącz zgody.
- 2
#orange z czapy doliczyło sobie do faktury waloryzację inflacji 3,6%
wcześniej nie przesłali w żaden sposób informacji że to zrobią,
adnotacja pojawiła się jedynie na fakturze,
tzn. mały dopisek na końcu faktury "Od tego rachunku, abonament dla poniższych usług będzie wyższy"
wiem, że istnieje coś takiego jak idea klauzuli waloryzacyjnej, kilka lat temu operatorzy zaczęli to wprowadzać,
wcześniej nie przesłali w żaden sposób informacji że to zrobią,
adnotacja pojawiła się jedynie na fakturze,
tzn. mały dopisek na końcu faktury "Od tego rachunku, abonament dla poniższych usług będzie wyższy"
wiem, że istnieje coś takiego jak idea klauzuli waloryzacyjnej, kilka lat temu operatorzy zaczęli to wprowadzać,
- 1
@deptacz_gnoju: to nie jest skuteczne poinformowanie, bo ono musi mieć miejsce PRZED faktem a nie w formie takiej że dostaję fakturę na której nie zgadza się kwota i widzię dopisek że sobie postanowili doliczyć więcej
PLUS zapis o tym że mogą zrobić coś takiego musi widnieć w umowie, zatem doliczenie JEST znikąd, bo nie ma do niego podstaw, uważasz że łamanie zapisów umowy jest ok?
nie chodzi o wysokość kwoty,
PLUS zapis o tym że mogą zrobić coś takiego musi widnieć w umowie, zatem doliczenie JEST znikąd, bo nie ma do niego podstaw, uważasz że łamanie zapisów umowy jest ok?
nie chodzi o wysokość kwoty,
@qbek:
A jest może postanowienie o tym, że Orange może zmienić warunki umowy (dając Ci szansę na jej wypowiedzenie)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wiem że nie mam tam klauzuli waloryzacyjnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jest może postanowienie o tym, że Orange może zmienić warunki umowy (dając Ci szansę na jej wypowiedzenie)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Geralt678: mi dobrze dziala swiatlowod 600mbsz orange , ale koedyś mialem od multimedi to to bylo dopiero gowno
@Geralt678: no to sprzęt masz dzierżawiony i w razie awarii go wymieniasz na nowy - teraz jak będziesz mieć problem z netem dzwoń na 510100100, przygotuj sobie numer usługi i zgłosisz awarię, Max sprawdzi co się dzieje i albo dostaniesz zlecenie na wymianę sprzętu albo monterzy będą sprawdzać łącze
Da się coś ugrać cenowo rozmawiając z opiekunem #orange nowy klient czy jedynie oferuje to co jest na stronie chodzi o internet i telewizję
@Pan_M-------u: zależy od adresu, niektóre promki nie są widoczne na stronie. Jeżeli chcesz napisz na PW, podpowiem.
@Zartos_Larpiarz: pisz na czacie w aplikacji. Tylko napisz na początku do ejaj "połącz mnie z doradcą"
- 3
@niedasieukryc: potężna kompromitacja cywela
Jak się okazało nie miałem rabatu bo się do aplikacji nie zalogowałem xDD
Jak się okazało nie miałem rabatu bo się do aplikacji nie zalogowałem xDD
- 0
@rukh: Jak chcesz dużo daty to możesz też zmigrować
https://www.njumobile.pl/oferta/nju-na-karte
dostaniesz na rok po 200gb miesięcznie. Po roku przeskakujesz do nju subskrypcji (migracja od ręki bez wymiany sim), zachowujesz staż więc wjeżdżasz od razu na poziom 150gb/miesięcznie i dopinasz rodzeństwo.
https://www.njumobile.pl/oferta/nju-na-karte
dostaniesz na rok po 200gb miesięcznie. Po roku przeskakujesz do nju subskrypcji (migracja od ręki bez wymiany sim), zachowujesz staż więc wjeżdżasz od razu na poziom 150gb/miesięcznie i dopinasz rodzeństwo.
@rukh: Wypytaj w crossmobile czy fakturują aktywności poza pakietowe czyli np:
sms na stacjonarny
infolinie 801
premium
połączenia
sms na stacjonarny
infolinie 801
premium
połączenia
- 1
#internet #lte #5g #swiatlowod #orange #play
Cześć. Jestem na etapie przeprowadzki w nowe miejsce. Pracuje zdalnie i będę potrzebował dobrego neta. Niestety, pomimo, że światłowód jest w drodze obok to na infolinii powiedzieli, że czas oczekiwania na podłaczenie to parenaście tygodni. Chce na okres przeczekania zainwestować w modem 4g/5g. Po tym okresie pewnie trafi do rodziców :) Patrzyłem wstępnie na
Cześć. Jestem na etapie przeprowadzki w nowe miejsce. Pracuje zdalnie i będę potrzebował dobrego neta. Niestety, pomimo, że światłowód jest w drodze obok to na infolinii powiedzieli, że czas oczekiwania na podłaczenie to parenaście tygodni. Chce na okres przeczekania zainwestować w modem 4g/5g. Po tym okresie pewnie trafi do rodziców :) Patrzyłem wstępnie na
#wificalling #telefonsatelitarny #starlink #play #orange #tmobile #plus #telefony
Telefon satelitarny od Elona za 23 zł miesięcznie! Dzwonię bez zasięgu!
W Starlinku włączony "Plan o niskiej prędkości".
Można dzwonić przez Messenger bez karty SIM (jak 2 osoba ma poł. z internetem i w telefonie zainstalowany Messenger) lub Wifi Calling (na normalne numery, trzeba mieć w telefonie kartę SIM)
Telefon satelitarny od Elona za 23 zł miesięcznie! Dzwonię bez zasięgu!
W Starlinku włączony "Plan o niskiej prędkości".
Można dzwonić przez Messenger bez karty SIM (jak 2 osoba ma poł. z internetem i w telefonie zainstalowany Messenger) lub Wifi Calling (na normalne numery, trzeba mieć w telefonie kartę SIM)

@makrofag74: są tańsze oferty na rynku z roamingiem, a jak bierzesz numery w parze to już w ogóle połowę tej ceny. Nie trzeba Elonowi "sieg heilowi" Muskowi płacić za antenę.
- 5
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: Przecież chodzi o dzwonienie bez zasięgu GSM.
- 1
@Jarzyna: zabawna sprawa. Zgodnie z prawem operator nie może wymuszać swoich urządzeń. Wiadomo jestem w stanie zrozumieć modem za free. Ale Orange leci z dzierżawa obowiązkowego funboxa co jest sprzeczne z prawem a UOKiK śpi
@Jarzyna: Da się zrezygnować ALE... To nie jest taka prosta sprawa. Raz, że trzeba się z nimi użerać bo będą ci wmawiać, że sie nie da, ale się da i za którąś reklamacją przyjmą i przestana naliczać hajs za niego. Na forum trzepak czy na peperze ktoś wrzucał jaką formułkę pisać, żeby uznali reklamację.
Po drugie musisz czymś zastąpić tego funboxa 7. Orange chyba nie rozdaje ONT które mają więcej
Po drugie musisz czymś zastąpić tego funboxa 7. Orange chyba nie rozdaje ONT które mają więcej
#orange #afera
Jak kupujecie w Orange internet to nie dajcie sobie wcisnąć pakietu z telewizją bo to drożej wychodzi. Sam internet taniej.
Miałem taką sytuację że koleś mówi mi że taniej będzie w pakiecie ja mu mówię że bez pakietu sam internet i zapytałem go ile to będzie kosztować bez pakietu a on ciągle swoje gadki i postawiłem na swoje i okazało się że internet bez pakietu 100zl
Jak kupujecie w Orange internet to nie dajcie sobie wcisnąć pakietu z telewizją bo to drożej wychodzi. Sam internet taniej.
Miałem taką sytuację że koleś mówi mi że taniej będzie w pakiecie ja mu mówię że bez pakietu sam internet i zapytałem go ile to będzie kosztować bez pakietu a on ciągle swoje gadki i postawiłem na swoje i okazało się że internet bez pakietu 100zl
@massejferguson: czysta sytuacja powiedzial czemu klamie xD. Ja juz jak widze jakies umowy to odechciewa sie. Na razie starlink smiga bardzo dobrze. W sumie wielkiego wyboru i tak nie bylo bo za swiatlowod musialbym slono zabulic zeby dociagneli.




























Wyjaśnijcie mi bo nie do końca rozumiem. Znaczy domyślam się, że chodzi o wy#ymanie klienta. Od 3 lat mam światłowód w domu jednorodzinnym od lokalnego dostawcy i płaciłem 65zł za 300Mb. Niedawno wchłonął ich Orange i teraz muszę podpisać umowę gdzie przez 2 lata będę płacił tyle samo, a później +20zł za "dopłatę za budynek jednorodzinny" xD mimo, że dotychczas takiej opłaty nie
Odpowiednie wycelowanie anteny i w mieście prawdopodobnie pasmo C więc obstawiam około 1Gbit/s dl
Wystarczy kupić starter promocyjny najlepiej online, ten za piątaka, i dalej krótko mówiąc co miesiąc będą ci przychodzić paczki po 825 GB, ale to nie oznacza że trzeba je co miesiąc odbierać, można wstrzymać się z doładowaniami powyżej 5 cebulionów by wykorzystywać 100% możliwości jakie daje oferta na karte orange free,
źródło: you-underestimate-my-power-palpatine
Pobierz