Panowie - mam dwa szybkie pytania od laika w kwestii OC. Czy zwiększenie Base Clock (BCLK) może uszkodzić sprzęt? Wczoraj coś mi strzeliło do głowy i zwiększyłem ze 100 MHz do 102 i oczywiscie nastąpił freeze i wyłączenie kompa (potem spróbowałem ze 100 na 100,5 i efekt mniej więcej ten sam). Teraz się zastanawiam czy czegoś sobie nie zepsułem (np. grafiki czy RAMU) (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 1
@Daszekk: Dzięki raz jeszcze za porady - zmieniłem dzisiaj pastę (Thermal Grizzly Kryonaut), wyczyściłem dokładnie chłodzenie i teraz w spoczynku 40-50 stopni, w stress teście (99,9% load CPU) ok. 70-80 w Prime 95 więc chyba już jest ok. Planuje jeszcze ze 2 lata na obecnym kompie podziałać dlatego jestem wdzięczny za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Adax_DD spoczko, powinien znacznie lepiej śmigać pod obciążeniem :)
- 0

Hej samochodowe mirki.
Czy ktoś z was korzystał z ubezpieczenia OC w Yu! z #yanosik ? Ma znaczenie kto kieruje pojazdem i robi styl jazdy, a na kogo jest ubezpieczenie?
#yanosik #yu #oc #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc
Czy ktoś z was korzystał z ubezpieczenia OC w Yu! z #yanosik ? Ma znaczenie kto kieruje pojazdem i robi styl jazdy, a na kogo jest ubezpieczenie?
#yanosik #yu #oc #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc
@unknown_nickname: a ile ci wychodzi? podbij do jakiegoś mirasa od ubezpieczeń to sprawdzi czy nie da sie taniej, sprawdzą jak wygląda sprawa, bo bywa że w innym brandzie hestii albo w innym towarzystwie jest korzystniej, podbijaj do @unea @fromasz56 @vegetassj1 @OrzechowyDzem
@unknown_nickname: Na szczęście nie miałem szkody przez te wszystkie lata więc nie wiem ale w PL nie ma z tym problemu z tego co wiem bo ubezpieczenie jest na samochód przecież. To np. w UK trzeba dopisywać kierowce do ubezpieczenia itp.
Jeśli masz jakiekolwiek niepewności to pisz do @fromasz56 tylko skorzystaj z jego oferty a nie że sie wywiniesz w ostatniej chwili do Yanosika :P
Jeśli masz jakiekolwiek niepewności to pisz do @fromasz56 tylko skorzystaj z jego oferty a nie że sie wywiniesz w ostatniej chwili do Yanosika :P
Witam, czy po zakupie samochodu z ważnym OC do Stycznia robicie rekalkulację ubezpieczenia?
#ubezpieczenia #oc @ekspert_PZU
#ubezpieczenia #oc @ekspert_PZU
@jestfazajestpompajestczad: PZU robi rekalkulacje tylko na wyraźne życzenie nowego właściciela
Cześć, robimy rekalkulację składki, jeśli otrzymamy pisemny wniosek, więc jak chcesz korzystać z ubezpieczenia poprzedniego właściciela, to potrzebujemy otrzymać tylko oświadczenie o sprzedaży, aby przepisać polisę OC :) (Dokument można wysłać na kontakt@pzu.pl)
Pozdrawiam i sorry za czas oczekiwania!
Pozdrawiam i sorry za czas oczekiwania!
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: xD ale słabe xD ty nie widziałeś innych memow
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Mnie to śmieszy xDDD
- 0
#overclocking #oc #komputery #pcmasterrace
przy próbie testu oc na na najwyższym z możliwym napięc bezpiecznych czyli 1,350 v core komp sie resetuje, dodam ze jest tak tylko przy powyżej 4,2 ghz pacjent to i5-4690k z97 anniversary asrocka i gtx 970 evga ftw, czy jak wyłącze over temperature protection i thermal throttling do spróbowania czy też wyłączy to jestem skazany na jakieś niebezpieczeństwo ?
przy próbie testu oc na na najwyższym z możliwym napięc bezpiecznych czyli 1,350 v core komp sie resetuje, dodam ze jest tak tylko przy powyżej 4,2 ghz pacjent to i5-4690k z97 anniversary asrocka i gtx 970 evga ftw, czy jak wyłącze over temperature protection i thermal throttling do spróbowania czy też wyłączy to jestem skazany na jakieś niebezpieczeństwo ?
- 1
@Curus_Bachleda: zajebioza, to ta opcja over temperature prot wyłączała kompa, na 4.4 83 stopnie max na 1,185 + 0,015, ciekawe czy bedzie stabilny dzis albo jutro wymienie pastę bo robiłem to z 15 miesiecy temu wiec moze jeszcze lepiej bedzie
- 1
@Curus_Bachleda: wiesz co nie próbowałem 4,5 wbiłem 4,4 na core 1.210 + offset 0,005 cache to samo, a input voltage 1,850 czuje ze mógłbym zejść na 1,800 ale nwm czy jest stabilny haha
Można ubezpieczyć razem samochód i mieszkanie, bo na stronach kilku ubezpieczalni i porównywarek nie znalazłem takiego pakietu?
#oc #ubezpieczenia #mieszkanie
#oc #ubezpieczenia #mieszkanie
@unea: a sio
źródło: comment_1586626895ZG5gRvxTLyknpOVsMmcIFq.jpg
Pobierz- 0
@unea: ok, zaraz odezwę się na priv
- 0
Cześć ubezpieczeniowe świry :D
Czy ktoś może podpowiedzieć jaka firma oferuje ubezpieczenie OC motocykla?
Ewentualnie ktoś się tym zajmuje?
#oc #motocykle #ubezpieczenia
Czy ktoś może podpowiedzieć jaka firma oferuje ubezpieczenie OC motocykla?
Ewentualnie ktoś się tym zajmuje?
#oc #motocykle #ubezpieczenia
@kownjjo ja mam teraz w link 4, yamaha mt 125 za 125 PLN.
- 0
#wroclaw #ubezpieczenia #oc #ac #kiciochpyta
Są tu na Wykopie magicy co potrafili by wychachmęcić tańsze oferty niż z takiego Rankomatu?
Są tu na Wykopie magicy co potrafili by wychachmęcić tańsze oferty niż z takiego Rankomatu?
Lvl 30, Polo 3 1.4, 1998. OC - 300 zł.
Myślicie, że da się zejść jeszcze niżej tej kwoty?
#motoryzacja #oc #ubezpieczenia
Myślicie, że da się zejść jeszcze niżej tej kwoty?
#motoryzacja #oc #ubezpieczenia
@Krol_Dzielni: ale czego Ty oczekujesz? Płacisz 300 zł za roczne ubezpieczenie, które w razie szkody z Twojej winy pokryje koszty do 1050000 euro w przypadku szkód w mieniu. To jest dużo? :D
@OrzechowyDzem: myślę że chce przycebulić parę złotych jeszcze i nie wiem dlaczego masz za to do niego pretensje:P
- 0
- 0
#intel #procesory #oc #overclocking
kręcił ktoś może z mirków i5-4690k? mam problem i pare pytan ( ͡° ʖ̯ ͡°)
kręcił ktoś może z mirków i5-4690k? mam problem i pare pytan ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oc #kiciochpyta #samochody
Mirki uszkodzono mi samochód (kupiony nowy przeze mnie, rocznik 2018) i korzystam z OC sprawcy. Wybrałem wariant ASO, bezgotówkowy. Aviva odmawia mi wymiany reflektora twierdząc, że trzeba go wypolerować. VW kategorycznie zabrania polerowania reflektorów i nakazuje wymianę. Auto utknęło w serwisie a Aviva nie przedłużyła mi wynajmu auta zastępczego, twierdząc, że upłynął technologiczny czas naprawy. W związku z tym muszę sobie sam płacić
Mirki uszkodzono mi samochód (kupiony nowy przeze mnie, rocznik 2018) i korzystam z OC sprawcy. Wybrałem wariant ASO, bezgotówkowy. Aviva odmawia mi wymiany reflektora twierdząc, że trzeba go wypolerować. VW kategorycznie zabrania polerowania reflektorów i nakazuje wymianę. Auto utknęło w serwisie a Aviva nie przedłużyła mi wynajmu auta zastępczego, twierdząc, że upłynął technologiczny czas naprawy. W związku z tym muszę sobie sam płacić
ASO nie powinno dyskutować z Avivą tylko wysłać im po prostu fakturę a auto naprawić zgodnie ze sztuką
@NiepoprawnyKomentator: no rejczel
- 0
@Profil_Internetowy: już przesłałem
- 0
#ubezpieczenia
#samochody
#oc
Niedługo kończy mi się ubezpieczenie samochodu. Do tej pory korzystam z usług PZU. Ma ktoś może namiar na wykopkowego specjalistę, by spróbować wyliczyć najkorzystniejsze składki? :)
#samochody
#oc
Niedługo kończy mi się ubezpieczenie samochodu. Do tej pory korzystam z usług PZU. Ma ktoś może namiar na wykopkowego specjalistę, by spróbować wyliczyć najkorzystniejsze składki? :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
PIerwszy raz od wielu lat ubezpieczenie w #mbank jest dużo droższe niż w innych ubezpieczalniach.
Zazwyczaj cena była niższa albo podobna. A już na pewno nie była na tyle wyższa, żeby nie docenić automatycznej płatności w 12 ratach.
No ale płacić 850zł zamiast 625zł to mi się nie uśmiecha.
Nawet przy płatności 12 rat poprzez rankomat przy RRSO 36,88% wychodzi 750zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#
Zazwyczaj cena była niższa albo podobna. A już na pewno nie była na tyle wyższa, żeby nie docenić automatycznej płatności w 12 ratach.
No ale płacić 850zł zamiast 625zł to mi się nie uśmiecha.
Nawet przy płatności 12 rat poprzez rankomat przy RRSO 36,88% wychodzi 750zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#
@Felonious_Gru: Oni też chcą zarobić
- 1
Czesc Mirasy,
Agent ubezpieczeniowy przez neta robil mi OC na auto, pomylil date wydania prawka o 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zamiast 5 drzwi, dal 3 drzwi w aucie ... Mam tak w papierach, twierdzi ze tak moze zostac i bedzie git. Sciemnia bo bedzie mial problem to poprawic czy serio olac i podpisywac umowe ubezpieczenia? Nie bedzie kiedys z tym problemu? ( ͡° ͜
Agent ubezpieczeniowy przez neta robil mi OC na auto, pomylil date wydania prawka o 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zamiast 5 drzwi, dal 3 drzwi w aucie ... Mam tak w papierach, twierdzi ze tak moze zostac i bedzie git. Sciemnia bo bedzie mial problem to poprawic czy serio olac i podpisywac umowe ubezpieczenia? Nie bedzie kiedys z tym problemu? ( ͡° ͜
bedzie mial problem to poprawic
@jtomek1: żodyn problem, anulowanko i nowa polisa
pisz do jakiegoś mirasa to Ci ogarnie a tamtego po prostu nie akceptuj skoro nie chce Ci poprawić..
@vegetassj1 @fromasz56 @unea @OrzechowyDzem
- 1
hej,
wczoraj podczas jazdy kamień uderzył mi w szybe, pojawiło sie małe uszczerbienie - kolo 1cm srednicy, akurat na wysokosci oczu. Mam wykupiona oc, ac, szyby. Pod koniec miesiaca musze przedluzyc ubezpieczenie. Chcialbym uniknac placenia teraz zawyzonej polisy przez zgloszenie tej szkody zglosic to dopiero po przedluzeniu. Czy cos takiego ma sens czy nie bardzo?
#ac #oc #ubezpieczenia
wczoraj podczas jazdy kamień uderzył mi w szybe, pojawiło sie małe uszczerbienie - kolo 1cm srednicy, akurat na wysokosci oczu. Mam wykupiona oc, ac, szyby. Pod koniec miesiaca musze przedluzyc ubezpieczenie. Chcialbym uniknac placenia teraz zawyzonej polisy przez zgloszenie tej szkody zglosic to dopiero po przedluzeniu. Czy cos takiego ma sens czy nie bardzo?
#ac #oc #ubezpieczenia
@barnaba90: leasing = oryginały = szkoda z AC, klauzula szyb w polisie leasingowej jest zbędna bo nie wyrażą zgody na zamiennik
- 1
@Bochen88: @Kundlozol3000: auto to Opel Astra z 2017r, więc szału nie ma. Pojechałem do majstra, zapłaciłem 100zł, śladu praktycznie nie ma. Raczej nikłe szanse żeby ktoś sie przypatrzył bo niby jak, auto po wykupie jest moje także moja sprawa wydaje mi sie, może jeszcze będzie szansa na wymiane szyby.
Z drugiej strony ciekawe że nawet dokupując ostatnio opcje ochrony szyb jest ona bezuzyteczna bo leasing zgadza się tylko
Z drugiej strony ciekawe że nawet dokupując ostatnio opcje ochrony szyb jest ona bezuzyteczna bo leasing zgadza się tylko
- 0
czy jak kupie samochod z oc, to historia do znizek liczy mi sie od tego poprzedniego wlasciciela czy od tego jak ja je wykupie za kilka miesiecy?
#kiciochpyta #oc #motoryzacja
#kiciochpyta #oc #motoryzacja
bzdura, wystąpienie zdarzenia nie ma wpływu
Ma zasadniczy wpływ bo wtedy ubezpieczyciel zaczyna szukać dziury w calym.
@Jestem_Tutaj:
bo wtedy ubezpieczyciel zaczyna szukać dziury w calym
@bialyjakbialek: a wiesz dlaczego? bo często dopiero wtedy (w razie szkody wyrządzonej przez nabywcę) sprzedający ogarnia dupe i zgłasza sprzedaż ( ͡º ͜ʖ͡º) tak czy tak, to jeśli zaklad ubezp ma zrekalkulować, to to zrobi

























- procesor stabilne 4.0, vcore ustawiony w BIOS na sztywne 1,2375. Temperatury w p95 - 77 stopni, a w linpack xtreme - 72. Dla 4.1 i napięcia 1.31 temperatura dochodziła do 88 oraz był niestabilny.
- pamięci zwiększyłem napięcie do 1,4 i znalazłem największe stabilne taktowanie 3266.
Mam pytania do obu zagadnień.
1. Nie umiem przestawić na napięcie offsetowe. Aktualnie
źródło: comment_1586964805muO0TkwCOBN0m0Ol4jHxVL.jpg
Pobierz