Z nudów postanowiłem podkręcić Ryzena 2600 i pamięci xmp 2999. Na razie doszedłem do takiego punktu:
- procesor stabilne 4.0, vcore ustawiony w BIOS na sztywne 1,2375. Temperatury w p95 - 77 stopni, a w linpack xtreme - 72. Dla 4.1 i napięcia 1.31 temperatura dochodziła do 88 oraz był niestabilny.
- pamięci zwiększyłem napięcie do 1,4 i znalazłem największe stabilne taktowanie 3266.

Mam pytania do obu zagadnień.
1. Nie umiem przestawić na napięcie offsetowe. Aktualnie
pajacek - Z nudów postanowiłem podkręcić Ryzena 2600 i pamięci xmp 2999. Na razie dos...

źródło: comment_1586964805muO0TkwCOBN0m0Ol4jHxVL.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Panowie - mam dwa szybkie pytania od laika w kwestii OC. Czy zwiększenie Base Clock (BCLK) może uszkodzić sprzęt? Wczoraj coś mi strzeliło do głowy i zwiększyłem ze 100 MHz do 102 i oczywiscie nastąpił freeze i wyłączenie kompa (potem spróbowałem ze 100 na 100,5 i efekt mniej więcej ten sam). Teraz się zastanawiam czy czegoś sobie nie zepsułem (np. grafiki czy RAMU) ( ͡ ͜ʖ ͡)
Adax_DD - Panowie - mam dwa szybkie pytania od laika w kwestii OC. Czy zwiększenie Ba...

źródło: comment_1586929204eEKr4oJaxxPZtKr3HmytvA.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Daszekk: Dzięki raz jeszcze za porady - zmieniłem dzisiaj pastę (Thermal Grizzly Kryonaut), wyczyściłem dokładnie chłodzenie i teraz w spoczynku 40-50 stopni, w stress teście (99,9% load CPU) ok. 70-80 w Prime 95 więc chyba już jest ok. Planuje jeszcze ze 2 lata na obecnym kompie podziałać dlatego jestem wdzięczny za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@unknown_nickname: Na szczęście nie miałem szkody przez te wszystkie lata więc nie wiem ale w PL nie ma z tym problemu z tego co wiem bo ubezpieczenie jest na samochód przecież. To np. w UK trzeba dopisywać kierowce do ubezpieczenia itp.
Jeśli masz jakiekolwiek niepewności to pisz do @fromasz56 tylko skorzystaj z jego oferty a nie że sie wywiniesz w ostatniej chwili do Yanosika :P
  • Odpowiedz
Cześć, robimy rekalkulację składki, jeśli otrzymamy pisemny wniosek, więc jak chcesz korzystać z ubezpieczenia poprzedniego właściciela, to potrzebujemy otrzymać tylko oświadczenie o sprzedaży, aby przepisać polisę OC :) (Dokument można wysłać na kontakt@pzu.pl)
Pozdrawiam i sorry za czas oczekiwania!
  • Odpowiedz
#overclocking #oc #komputery #pcmasterrace
przy próbie testu oc na na najwyższym z możliwym napięc bezpiecznych czyli 1,350 v core komp sie resetuje, dodam ze jest tak tylko przy powyżej 4,2 ghz pacjent to i5-4690k z97 anniversary asrocka i gtx 970 evga ftw, czy jak wyłącze over temperature protection i thermal throttling do spróbowania czy też wyłączy to jestem skazany na jakieś niebezpieczeństwo ?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Curus_Bachleda: zajebioza, to ta opcja over temperature prot wyłączała kompa, na 4.4 83 stopnie max na 1,185 + 0,015, ciekawe czy bedzie stabilny dzis albo jutro wymienie pastę bo robiłem to z 15 miesiecy temu wiec moze jeszcze lepiej bedzie
  • Odpowiedz
Ceny polis na samochód podskoczyły jakoś w górę w związku z koronawirusem? Jakoś 2 miechy temu patrzyłem to płaciłbym 500 zł za OC, Assistance i NNW, a teraz prawie 1000 xD

#oc #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@efceka: my możemy, ale nie chachmęcimy, w zamian za to dorzucimy Ci np. rabacik ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak chcesz, to podbij, nasz priv otwarty :)
  • Odpowiedz
Mój 4670K poszedł na 4,5 GHz. Kręcisz Voltem. Ustaw 4.2, potem więcej, jak nie wstaje to zwiększasz delikatnie napięcie. Ot cała filozofia.
  • Odpowiedz
#oc #kiciochpyta #samochody
Mirki uszkodzono mi samochód (kupiony nowy przeze mnie, rocznik 2018) i korzystam z OC sprawcy. Wybrałem wariant ASO, bezgotówkowy. Aviva odmawia mi wymiany reflektora twierdząc, że trzeba go wypolerować. VW kategorycznie zabrania polerowania reflektorów i nakazuje wymianę. Auto utknęło w serwisie a Aviva nie przedłużyła mi wynajmu auta zastępczego, twierdząc, że upłynął technologiczny czas naprawy. W związku z tym muszę sobie sam płacić
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia
#samochody
#oc

Niedługo kończy mi się ubezpieczenie samochodu. Do tej pory korzystam z usług PZU. Ma ktoś może namiar na wykopkowego specjalistę, by spróbować wyliczyć najkorzystniejsze składki? :)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PIerwszy raz od wielu lat ubezpieczenie w #mbank jest dużo droższe niż w innych ubezpieczalniach.
Zazwyczaj cena była niższa albo podobna. A już na pewno nie była na tyle wyższa, żeby nie docenić automatycznej płatności w 12 ratach.
No ale płacić 850zł zamiast 625zł to mi się nie uśmiecha.

Nawet przy płatności 12 rat poprzez rankomat przy RRSO 36,88% wychodzi 750zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesc Mirasy,
Agent ubezpieczeniowy przez neta robil mi OC na auto, pomylil date wydania prawka o 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zamiast 5 drzwi, dal 3 drzwi w aucie ... Mam tak w papierach, twierdzi ze tak moze zostac i bedzie git. Sciemnia bo bedzie mial problem to poprawic czy serio olac i podpisywac umowe ubezpieczenia? Nie bedzie kiedys z tym problemu? ( ͡° ͜
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hej,
wczoraj podczas jazdy kamień uderzył mi w szybe, pojawiło sie małe uszczerbienie - kolo 1cm srednicy, akurat na wysokosci oczu. Mam wykupiona oc, ac, szyby. Pod koniec miesiaca musze przedluzyc ubezpieczenie. Chcialbym uniknac placenia teraz zawyzonej polisy przez zgloszenie tej szkody zglosic to dopiero po przedluzeniu. Czy cos takiego ma sens czy nie bardzo?
#ac #oc #ubezpieczenia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bochen88: @Kundlozol3000: auto to Opel Astra z 2017r, więc szału nie ma. Pojechałem do majstra, zapłaciłem 100zł, śladu praktycznie nie ma. Raczej nikłe szanse żeby ktoś sie przypatrzył bo niby jak, auto po wykupie jest moje także moja sprawa wydaje mi sie, może jeszcze będzie szansa na wymiane szyby.
Z drugiej strony ciekawe że nawet dokupując ostatnio opcje ochrony szyb jest ona bezuzyteczna bo leasing zgadza się tylko
  • Odpowiedz
bo wtedy ubezpieczyciel zaczyna szukać dziury w calym


@bialyjakbialek: a wiesz dlaczego? bo często dopiero wtedy (w razie szkody wyrządzonej przez nabywcę) sprzedający ogarnia dupe i zgłasza sprzedaż ( ͡º ͜ʖ͡º) tak czy tak, to jeśli zaklad ubezp ma zrekalkulować, to to zrobi
  • Odpowiedz