Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, dziś miałem kolizje drogowa. Sprawca wyjechał mi z parkingu włączając się do ruchu i się stuknęliśmy( ͡° ʖ̯ ͡°)
Podaje link do imgura: https://imgur.com/a/yHAqPRV

Ile mogę dostać kasy z ubezpieczalni? Płyn chłodniczy cały poszedł. Nie wiem jak uszkodzenia w środku. Policja była na miejscu, sprawca dostał mandat etc.

Użytkuje go od miesiąca i jeszcze nie spisaliśmy z wujem umowy przez koronawirusa - ubezpieczenie i rejestracja jest na niego. Mam dzwonić do ubezpieczalni sprawcy czy swojej? Mogę to załatwić z swojej ręki czy potrzebna jest ingerencja wuja czy też mogę zacząć działać w tej sprawie a podpisy jakieś to wiadomo po stronie właściciela. Całe szczęście w rodzinie nie zdarzyła się żadna kolizja drogowa wiec jedyna wiedzę czerpie z internetu... a tam tez nie mam powiedziane wprost tylko mydlenie oczu.

Jest możliwość sprzedaży auta powypadkowego mimo ze dowód rejestracyjny jest elektronicznie zabrany? Czy muszę spełnić jakieś wymogi lub jakieś załączniki do umowy sprzedaży?

Dość nowa sytuacja do mnie i nie wiem jak się za nią zabrać , tak aby wyjść na tym jak najlepiej. Mam nadzieje, ze ktoś mi będzie w stanie pomoc.

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #kolizja #wypadek #motoryzacja #opel #kiciochpyta #oc #wypadki #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
@marwoj12 Po zdjęciach uszkodzeń widzę, że do wymiany powinny zostać zakwalifikowane: lampa, błotnik, zderzak, kratka z halogenem w zderzaku, ten pas na dole zderzaka. Może dojść jeszcze wiele uszkodzeń niewidocznych z zewnątrz, dlatego najlepiej gdyby oględziny zostały przeprowadzone w warsztacie na podnośniku i przy rozebraniu tych elementów. Przy rzetelnych oględzinach kwota odszkodowania powinna wynieść kilka tysięcy złotych. Zgłoś sprawę do ubezpieczalni sprawcy jako właściciel pojazdu. Będziesz musiał udokumentować to, że jesteś właścicielem
  • Odpowiedz