Mirki aktualnie walczę z ubezpieczycielem o zwrot pieniędzy za uszkodzony w wypadku motocykl oraz ciuchy. Motocykl rzeczoznawca określił jako mielonkę, więc na nic innego niż szkodę całkowitą nie liczę. Mam jednak zniszczone ciuchy i interkom. Dostałem taki email od opiekuna szkody z Axy:
"(...)do rozpatrzenia roszczenia o odszkodowanie z tytułu uszkodzonego mienia, niezbędne jest:
wskazanie marki/modelu, daty i ceny zakupu,
przedstawienie faktury zakupu lub innego dokumentu potwierdzającego dowód własności uszkodzonego mienia oraz koszt
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeśli nie znajdziesz paragonów, spisz z kimś znajomym umowę z odpowiednimi datami i już masz dowód zakupu :)


@amath: no i popełnij przy okazji 3 przestępstwa. DOBRY PLAN

Są rzeczy które kupiłem na promocji w zimę a teraz są droższe w trakcie sezonu i wolałbym je rozliczać po cenie rynkowej niż zakupu. Wiecie może jak rozliczane są rzeczy używane, czy ucinana jest jakaś amortyzacja wraz z wiekiem?

teoretycznie powinni ci
  • Odpowiedz
ubezpieczyciel sprawcy PZU. Wymagał do każdej rzeczy


@Crea: W ramach tzw. "polowań na frajera" ubezpieczyciel może wymagać nawet żebyś zaklaskał uszami.
I oczywiście często to robi stawiając wymogi typu "pokaż paragon".
Po prostu część poszkodowanych, którzy paragonu nie mają, wtedy spuści smutno wzrok i stwierdzi "trudno...
  • Odpowiedz
Słuchajcie, 2lata temu kupiłem auto, które miało jeszcze kilka miesięcy OC + AC. Generali sobie zażyczyło kosmiczną dopłatę gdybym chciał je kontynuować bo oczywiście poprzedni właściciel zgłosił, że sprzedał samochód. Ja je oczywiście wypowiedziałem od razu po tej informacji i kupiłem gdzieś indziej coby nie zabulić. Pytanie czy nie przysługiwał mi jakiś zwrot za te kilka miesięcy pozostałe? W sumie to już było kawał czasu temu, ale nic w przyrodzie nie ginie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem karę za brak OC. Tylko nie stać mnie na jej opłatę. Odwołałem się od niej dzień po otrzymaniu. Na zapłacenie mam 30dni i tyle już czekam na odpowiedź od nich i nic... Co mam zrobić w tym przypadku ? Ile oni mają czasu na odpowiedź?
#ufg
#ubezpieczenia
#oc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Majkel94: Wpłać jakąś małą kwotę, napisz pismo z prośba o rozłożenie na raty, niżej podaj harmonogram spłaty (kwota - planowana data spłaty - numer raty). Napisz, że pierwszą ratę już wpłaciłeś, załącz potwierdzenie przelewu, poproś ładnie o przychylne odniesienie się do Twojej prośby i zrozumienie Twojej cięzkiej sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) długu nie umorzą, ufg nie umarza po prostu, nie moga i wynika to z
  • Odpowiedz
Mirki kupiłem samochód z OC do maja, pierwsza rata zapłacona do listopada, prywatny właściciel powiedział, że musi zgłosić do PZU, że sprzedał samochód. Czy może on wycofać OC i ja będę musiał od razu kupić? Chciałbym poczekać do listopada i wtedy anulować te OC i znaleźć coś samemu bo tu facet miał 900 zł za OC a myślę, że samemu znajdę taniej. Jak to wygląda realnie z OC?
#oc #
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kejran: o dziwo jest to możliwe - motorowery miały mniejszą pulę numerów i czytałem niedawno, że np w Krakowie wydawali niektóre numery podwójnie, bo oryginalna pula się wyczerpała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Patologia XD
  • Odpowiedz
Cześć, gdzie znajdę najtańsze #oc dla młodego kierowcy (21 lat), prawo jazdy właśnie odebrane xd? Samochód to e46 w 2.0, 143 konie. Rankomat wypluwa kwoty od 2 i pół tysiąca.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ubezpieczal ktos motockl jedynie od kradziezy? Ile moze wynosic rocznie takie ubezpiecznie dla moto wartego z 15 tys w Warszawie? Moto garazowane w nocy ale w dni robocze zostawiane na 8 godzin na miescie na ulicy pod siedziba firmy.
#motocykle #oc #ac #ubezpieczenia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@James456: Nie zrobisz raczej od samej kradzieży. Jedyna sensowna opcja ktora kiedys pewien kolega ubezpieczyciel na warszawskiej grupie podawal to ograniczyc zakres i wziac udział wlasny. a no i AC nie musisz miec w tym samym miejscu do OC + czym tansze moto tym mniej sie oplaca. W stolicy chyba tylko Allianz daje jakakolwiek sensowna oferte cenową ale z tego co slyszalem na tym to polega bo potem problemy robia.
  • Odpowiedz
Panowie i Panie, co się dzieje z AC i OC po kupnie samochodu, jeśli są wykupione w tym samym towarzystwie? Kupuję samochód i nie wiem jak to będzie wyglądało. Obecnie samochód ma OC i AC w PZU. OC z tego co wiem jest na samochód, więc przechodzi na nowego właściciela (ewentualnie robią rekalkulację składki), ale co z AC? Szczególnie, że są w tym samym towarzystwie.

#ubezpieczenia #oc #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ekspert_PZU: czyli w zasadzie dobrze by było kupić samo AC? Jest u Państwa taka możliwość? Czy jeśli wypowiem też OC w PZU, żeby zawrzeć nową polisę na OC + AC, to obecny właściciel otrzyma zwrot również za niewykorzystany okres OC?
  • Odpowiedz
W piątek złożyłem wypowiedzenie umowy oc w pzu (ubezpieczenie traci ważność dzisiaj) ale od dzisiaj też mam ubezpieczenie u innego operatora. Na mojepzu status ubezpieczenia to dalej 'aktywny'. Jest się czego obawiać? Wypowiedzenie złożyłem mejlem oraz dla pewności przez mojepzu - napisane odręcznie wg. wzoru i podpisane. Teraz się cykam żeby mi tej raty kontynuacyjnej nie naliczyli ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niby złożone 17.07 czyli zgodnie z umową
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#ubezpieczenie #pzu #oc #pytanie #pytaniedoeksperta

Mirki, mój tato zapomniał opłacić OC, spóźnił się o 5 dni, jutro mamuśka ma skoczyć i je opłacić, czy w związku z tym spóźnieniem mogą pojawić się jakieś konsekwencje ze strony ubezpieczyciela? (PZU)
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Dostałem od #axa ofertę przedłużenia OC i AC droższa niż przy obliczeniu składki na stronie. Czy będę mógł skorzystać z oferty ubezpieczenia tak jak dla nowego klienta?
#oc #ac #ubezpieczenia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam. Aktualnie nie potrafię się ani dodzwonić ani dobić do nikogo na czacie więc pytam się was.

W sierpniu kończy mi się OC samochodu + pomoc w drodze oraz nnw w PZU. Rok temu kupowałem to ubezpieczenie bezpośrednio w biurze i był to mój pierwszy raz kiedy ubezpieczałem auto. Tak się złożyło że nie będzie mnie w Polsce w sierpniu. Tak więc, będę mógł przedłużyć moje oc wraz z resztą pakietów przez
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grooocik powinny przyjść papiery na adres jakoś 3 tyg wcześniej ale jak nie kcesz z PZU dalej to se weź insze ale ich i tak chyba trzeba poinformować min 3 dni wcześniej. Na stronie jest napisane, nawet online można chyba.
  • Odpowiedz